پخش ویدیو

دقیقاً یک ماده شیمیایی چیست؟

دنیای ما از انواع مختلفی از مواد تشکیل شده است که ما آنها را مواد شیمیایی می نامیم. همه مواد ، از جمله ما و همه چیز در اطراف ما ، از ذرات ریزی به نام اتم تشکیل شده است. 

بنابراین ، ماده شیمیایی چیست؟ از نظر تعریف ماده شیمیایی هر ماده ای است که از ماده تشکیل شده باشد. این شامل جامدات ، مایعات و گاز است. مواد شیمیایی یا می توانند یک ماده خالص باشند و یا مخلوطی از مواد. 

یک ماده شیمیایی مانند آب (H2O) یک ماده شیمیایی خالص است زیرا در کل ساختار خود از مولکول ها و ترکیبات یکسانی برخوردار است.

عناصر و ترکیبات شیمیایی

به یک ماده شیمیایی که فقط از یک اتم تشکیل شده عنصر گفته می شود. 118 عنصر شناخته شده وجود دارد ، اما فقط 98 مورد از آنها به طور طبیعی در زمین یافت می شوند. هر یک از این عناصر با یک نماد شیمیایی نشان داده می شوند و در جدول تناوبی عناصر یافت می شوند

یک ترکیب شیمیایی یک ماده خالص است که از دو عنصر تشکیل شده است. ترکیبات مواد شیمیایی هستند که از بیش از یک نوع اتم تشکیل شده اند. که از نظر شیمیایی با هم ترکیب شده اند. آب نمونه ای از یک ترکیب شیمیایی هیدروژن و اکسیژن است. این بدان معنی است که هر ذره یا مولکول آب دارای اتم های هیدروژن و اکسیژن است که بهم پیوسته اند.

عناصر و ترکیبات اغلب در مخلوط ها یافت می شوند. مخلوط ترکیبی از دو یا چند ماده است که در آن هر ماده هویت خاص خود را دارد. به طور کلی ، این ترکیبات را می توان به مواد تشکیل دهنده آنها تفکیک کرد. نمونه ای از مخلوط ، خاک و هوا است.

مواد شیمیایی مصنوعی

انسان ها هزاران سال است که مواد شیمیایی را با هم ترکیب می کنند. در گذشته ، انسانها مس و قلع را با هم ترکیب می کردند و برنز ایجاد می کردند. سپس این ابزار به ابزارها ، سلاح ها و زره های جدید تبدیل شد. برنز آلیاژی است که عنصر اصلی ساخت و تجارت بوده است. 

همانطور که ترکیبات جدیدی از عناصر ایجاد شده است ، ما اکنون موادی مانند فولاد ضد زنگ ، آلومینیوم سبک و سایر محصولات مفید داریم که امروزه از آنها استفاده می کنیم.

ترکیبات شیمیایی مصنوعی برای بسیاری از صنایع مفید بوده است. در صنعت داروسازی ، ترکیبات شیمیایی نقش عمده ای در ایجاد انواع مختلف دارویی داشته اند. با ترکیب مواد شیمیایی فعال و غیرفعال در قرص ها ، داروسازان می توانند درمان اختلالات یا بیماری های مختلف را به ما ارائه دهند.

مواد شیمیایی در زندگی روزمره ما

ترکیبات شیمیایی در همه جا یافت می شود ، از غذایی که می خوریم گرفته تا هوایی که تنفس می کنیم. مواد شیمیایی مصنوعی موجود در غذا به تازه ماندن و حفظ عطر و طعم آن کمک می کند. برخی از ترکیبات شیمیایی حتی برای تقویت بافت های غذایی استفاده می شوند ، آنها را ترد ، جویدنی یا صاف می کنند. با این حال ، همه ترکیبات شیمیایی نمی توانند برای ما مفید باشند. 

MSG (مونوسدیم گلوتامات) یک ترکیب شیمیایی است که برای بهبود عطر و طعم به غذا اضافه می شود. استفاده از MSG می تواند اثرات منفی بر سلامتی ما داشته باشد که ممکن است باعث سردرد و سایر واکنش های منفی شود.

همین الان مشاوره رایگان خود را دریافت کنید

و به جمع صدها مشتری دائمی شرکت دکاموند شیمی بپیوندید

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی
blank

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.