اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در pinterest
امتیاز دهید
مدت زمان تقریبی مطالعه :

فهرست مطالب

روغن آرگان چیست:

روغن آرگان از هسته هایی که روی درختان آرگان بومی مراکش می روید درست می شود. از قرن ها پیش جز اصلی آشپزی ها در مراکش بوده است . نه تنها به دلیل عطر و طعم ظریف و مغذی بلکه به دلیل آرایه و مزایای بالقوه سلامتی آن است .

روغن آرگان وارداتی _ دکاموند شیمی

بیشتر اوقات به عنوان روغن خالص فروخته می شود که می تواند مستقیماً به صورت موضعی (مستقیماً روی پوست) استفاده شود و یا بلعیده شود تا چندین فواید سلامتی برای بدن فراهم کند. 

اگرچه بومی مراکش است ، اما اکنون روغن آرگان در سرتاسر جهان برای کاربردهای مختلف آشپزی ، آرایشی و دارویی استفاده می شود. به طور سنتی هم به صورت موضعی و هم به صورت خوراکی برای بهبود سلامت پوست ، مو و ناخن استفاده می شود. بخاطر خواص مفید و ویتامین ها است که ترکیبی قدرتمند برای تقویت سلامت پوست تشکیل می دهند.

میتوان به صورت کپسول های مکمل غذایی مصرف شود. همچنین معمولاً با تعدادی از محصولات آرایشی مانند شامپوها ، صابون ها و نرم کننده ها مخلوط می شود.

پخت و پز

اگر به استفاده از روغن آرگان به همراه غذا علاقه دارید ، به دنبال انواع خاصی برای آشپزی در بازار بگردید یا مطمئن شوید که 100٪ روغن خالص خریداری می کنید.

رچون برای اهداف آرایشی و بهداشتی به بازار عرضه می شود ممکن است با مواد دیگری مخلوط شود که نباید مصرف کنید

به طور سنتی ، روغن آرگان برای آغشته کردن نان یا آب نمک روی کوسکوس یا سبزیجات استفاده می شود . همچنین می تواند کمی گرم شود ، اما برای ظروف با حرارت زیاد مناسب نیست زیرا به راحتی می سوزد.

خلاصه : روغن آرگان به دلیل افزایش محبوبیت اخیر ، به طور گسترده ای در دسترس است و استفاده از آن برای پوست ، مو و غذا آسان است.

در این مقاله به بررسی 5 مورد از مزایای درمانی روغن آرگان و همچنین بررسی دقیق تری بر تاثیر آن بر روی پوست و مو می پردازیم .

روش تهیه روغن آرگان _ دکاموند شیمی

1. حاوی مواد مغذی ضروری است

روغن آرگان در درجه اول از اسیدهای چرب و انواع ترکیبات فنلی تشکیل شده است. اکثر محتوای چربی روغن آرگان از اسید اولئیک و لینولئیک اسید می باشد.

تقریباً 29–36٪ محتوای اسیدهای چرب آن از اسید لینولئیک یا امگا 6 حاصل می شود ، و این منبع خوبی از این ماده مغذی ضروری است .

اسید اولئیک اگرچه ضروری نیست ، اما 43-49٪ از ترکیب اسیدهای چرب این روغن را تشکیل می دهد و همچنین یک چربی بسیار سالم است. اسید اولئیک که در روغن زیتون نیز یافت می شود ، به دلیل تأثیر مثبت آن بر سلامت قلب مشهور است .

علاوه بر این ، روغن آرگان منبع غنی ویتامین E است که برای سلامت پوست ، مو و چشم مورد نیاز است. این ویتامین همچنین دارای خواص آنتی اکسیدانی قوی است

خلاصه : روغن آرگان منبع خوبی از اسیدهای چرب لینولئیک و اولئیک ، دو چربی شناخته شده برای حمایت از سلامتی فراهم می کند. همچنین دارای مقادیر بالای ویتامین E است.

نمایندگی روغن آرگان _ دکاموند شیمی

2. دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است

ترکیبات فنلی مختلف موجود در روغن آرگان بیشتر عامل آنتی اکسیدانی و ضد التهابی آن هستند.

این روغن شگفت انگیز غنی از ویتامین E یا توکوفرول ، ویتامین محلول در چربی است که به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی برای کاهش اثرات مخرب رادیکال های آزاد عمل می کند .

سایر ترکیبات موجود در روغن آرگان مانند CoQ10 ، ملاتونین و استرول های گیاهی نیز در ظرفیت آنتی اکسیدانی آن نقش دارند

علاوه بر این ، برخی تحقیقات نشان می دهد که همچنین می تواند به طور مستقیم بر روی پوست شما استفاده شود تا التهاب ناشی از آسیب یا عفونت را کاهش دهد

اگرچه این نتایج دلگرم کننده است ، اما تحقیقات بیشتری برای درک چگونگی استفاده از روغن آرگان در انسان برای کاهش التهاب و استرس اکسیداتیو لازم است.

خلاصه چندین ترکیب در روغن آرگان ممکن است به کاهش التهاب و استرس اکسیداتیو کمک کند ، اگرچه تحقیقات بیشتری لازم است.

فروش عمده روغن آرگان _ دکاموند شیمی

3. ممکن است سلامت قلب را تقویت کند

روغن آرگان منبع غنی از اسید اولئیک است که یک چربی اشباع نشده و امگا 9 است

اسید اولئیک همچنین در چندین ماده غذایی دیگر از جمله آووکادو و روغن زیتون وجود دارد و اغلب دارای اثرات محافظتی قلب است

یک مطالعه کوچک انسانی نشان داد که روغن خالص آرگان از نظر تأثیر در سطح آنتی اکسیدان در خون ، قابل مقایسه با روغن زیتون برای کاهش خطر بیماری های قلبی است

در یک مطالعه کوچک دیگر انسانی ، مصرف بیشتر روغن اصل با کاهش سطح کلسترول LDL “بد” و افزایش سطح آنتی اکسیدان در خون همراه بود

در مطالعه ای در مورد خطر بیماری قلبی در 40 فرد سالم ، کسانی که به مدت 30 روز روزانه 15 گرم روغن آرگان مصرف می کردند ، به ترتیب 16 و 20 درصد کاهش LDL و تری گلیسیرید “بد” را تجربه کردند

اگرچه این نتایج امیدوار کننده است ، اما برای درک بهتر چگونگی حمایت روغن آرگان از سلامت قلب در انسان ، مطالعات بزرگتر لازم است .

خلاصه : اسیدهای چرب و آنتی اکسیدان های روغن آرگان ممکن است به کاهش خطر بیماری های قلبی کمک کنند ، اگرچه تحقیقات بیشتری لازم است.

فروش روغن آرگان _ دکاموند شیمی

4. ممکن است فوایدی برای دیابت داشته باشد

برخی تحقیقات اولیه در مورد حیوانات نشان می دهد که روغن آرگان می تواند به جلوگیری از دیابت کمک کند .

دو مطالعه منجر به کاهش قابل توجهی در قند خون ناشتا و مقاومت به انسولین در موشهایی شد که در کنار روغن آرگان از رژیم غذایی با قند بالا استفاده کردند

این مطالعات تا حد زیادی این مزایا را به محتوای آنتی اکسیدان روغن نسبت می دهد.

با این حال ، چنین نتایج لزوماً به این معنی نیست که اثرات یکسانی در انسان دیده می شود. بنابراین ، تحقیقات انسانی مورد نیاز است.

خلاصه : برخی مطالعات حیوانی نشان می دهد که روغن آرگان برای جلوگیری از دیابت ممکن است قند خون و مقاومت به انسولین را کاهش دهد. همانطور که گفته شد ، مطالعات انسانی فاقد است.

فواید روغن آرگان _ دکاموند شیمی

5. ممکن است اثرات ضد سرطانی داشته باشد

روغن آرگان ممکن است رشد و تولید مثل برخی سلولهای سرطانی را کند کند.

در یک مطالعه آزمایش لوله ای از ترکیبات پلی فنولیک روغن آرگان به سلولهای سرطانی پروستات استفاده شد. این عصاره 50 درصد از رشد سلول سرطانی در مقایسه با گروه کنترل جلوگیری کرد

روغن درخت چای : 14 خاصیت و کاربرد روزمره آن

در یک مطالعه آزمایش لوله ای دیگر ، مخلوطی از درجه دارویی روغن آرگان و ویتامین E میزان مرگ سلولی را در نمونه سلول های سرطانی پستان و روده بزرگ افزایش داد

اگرچه این تحقیقات مقدماتی جذاب است ، اما برای تعیین اینکه آیا از روغن آرگان می توان برای درمان سرطان در انسان استفاده کرد ، تحقیقات بیشتری لازم است .

خلاصه : برخی از مطالعات آزمایشگاهی اثرات احتمالی مقابله با سرطان روغن آرگان را نشان داد ، اگرچه مطالعات بیشتری لازم است.

خرید روغن آرگان 100% اصل و خالص

روغن آرگان برای پوست _ دکاموند شیمی

6. فواید روغن آرگان برای پوست

روغن آرگان معمولاً به صورت خالص به صورت موضعی استفاده می شود – اما اغلب در محصولات آرایشی مانند لوسیون ها و کرم های پوستی نیز وجود دارد.

اگرچه می توان آن را مستقیماً روی پوست خود قرار داد ، اما بهتر است این کار را با مقدار بسیار کمی شروع کنید تا اطمینان حاصل کنید که هیچ عکس العمل منفی نخواهید داشت.

در اینجا خواص و اثرات روغن شگفت انگیز آرگان را بر روی پوست بررسی میکنیم. با ما همراه باشید :

1. از آسیب های ناشی از آفتاب محافظت می کند

مدتهاست که زنان مراکشی از روغن آرگان برای محافظت از پوست خود در برابر آفتاب استفاده می کنند ، این عمل توسط یک مطالعه در سال 2013 پشتیبانی می شود

این مطالعه نشان داد که فعالیت آنتی اکسیدانی موجود در روغن آرگان به محافظت از پوست در برابر آسیب رادیکال های آزاد ناشی از آفتاب کمک می کند. در نتیجه از سوختگی و هایپر پیگمنتیشن جلوگیری می شود. در طولانی مدت ، این حتی ممکن است به جلوگیری از توسعه سرطان پوست ، از جمله ملانوم کمک کند.

برای این فواید می توانید مکمل های روغن آرگان را به صورت خوراکی مصرف کنید یا روغن را به صورت موضعی به پوست خود بمالید.

 

چگونه از روغن آرگان استفاده کنیم _ دکاموند شیمی

2. پوست را مرطوب می کند

اسیدهای اولئیک و لینولئیک که اکثر محتوای چربی روغن آرگان را تشکیل می دهند ، مواد مغذی حیاتی برای حفظ سلامت پوست هستند

روغن آرگان شاید بیشتر به عنوان مرطوب کننده استفاده شود. به همین دلیل است که اغلب در لوسیون ها ، صابون ها و نرم کننده های مو یافت می شود. این ماده می تواند به صورت موضعی استفاده شود و یا به صورت خوراکی با مکمل های روزانه مصرف شود تا اثر مرطوب کنندگی داشته باشد. این بیشتر به دلیل فراوانی ویتامین E است که یک آنتی اکسیدان محلول در چربی است و می تواند به بهبود احتباس آب در پوست کمک کند.

روغن آرگان اغلب به طور مستقیم روی پوست تجویز می شود اما هنگام بلع نیز موثر است . در یک مطالعه ، استفاده های خوراکی و موضعی روغن آرگان باعث بهبود میزان رطوبت پوست در زنان یائسه شد

خلاصه : روغن آرگان برای مرطوب سازی پوست و مو به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. برخی تحقیقات نشان می دهد که اسیدهای چرب موجود در روغن آرگان از پوستی سالم و مرطوب حمایت کرده و آسیب موها را کاهش دهد.

 

3. برخی از شرایط و بیماری های پوستی را درمان می کند

روغن آرگان برای دهه ها « به ویژه در آفریقای شمالی ، از آنجا که منشا درختان آرگان است » یک داروی خانگی محبوب برای درمان بیماری های التهابی پوست بوده است.

اگرچه شواهد علمی محدودی در مورد توانایی روغن آرگان در درمان عفونت های پوستی خاص وجود دارد ، اما هنوز هم به طور مکرر برای این منظور استفاده می شود.

با این حال ، تحقیقات فعلی نشان می دهد که روغن آرگان حاوی تعداد زیادی از خواص درمانی از جمله خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است. هر دو به کاهش علائم در تعدادی از بیماری های مختلف التهابی پوستی مانند پسوریازیس و روزاسه کمک می کنند .

برای دستیابی به بهترین نتیجه ، روغن آرگان خالص را مستقیماً روی لکه های پوستی که از پسوریازیس آسیب دیده استفاده کنید. با مصرف مکمل های خوراکی ممکن است روزاسه به بهترین وجهی درمان شود.

خلاصه : در حالی که روغن آرگان به طور سنتی برای درمان عفونت های پوستی استفاده می شد . گفته شد ، ترکیبات آنتی اکسیدانی و ضد التهابی برای بافت پوست مفید باشد.

روغن آرگان با شی باتر _ دکاموند شیمی

4. برای درمان آکنه استفاده می شود

برخی منابع ادعا می کنند روغن آرگان یک درمان موثر برای آکنه است ، اگرچه هیچ تحقیق علمی دقیق این موضوع را تأیید نمی کند.

گفته شد ، ترکیبات آنتی اکسیدانی و ضد التهابی این روغن ممکن است از کاهش قرمزی و تحریک پوست ناشی از آکنه پشتیبانی کند

این روغن همچنین ممکن است به آبرسانی پوست کمک کند ، که برای پیشگیری از آکنه مهم است

اینکه روغن آرگان در درمان آکنه شما موثر است یا خیر به علت های مختلف آن بستگی دارد. اگر با خشکی پوست یا تحریک عمومی دست و پنجه نرم می کنید ، این روغن فوق العاده ممکن است یک راه حل داشته باشد .

آکنه هورمونی اغلب نتیجه سبوم اضافی است که توسط هورمون ها ایجاد می شود. روغن آرگان دارای اثرات ضد سبوم است که می تواند به طور موثری میزان چربی پوست را تنظیم کند. این می تواند به درمان چندین نوع مختلف آکنه کمک کند و چهره ای صاف و آرام را ایجاد کند.

حداقل دو بار در روز روغن آرگان – یا کرم های صورت حاوی روغن آرگان – را مستقیماً روی پوست خود بمالید. بعد از چهار هفته باید شروع به دیدن نتایج کنید.

با این حال ، اگر آکنه شما به دلیل هورمون ها باشد ، تسکین فوق العاده چشمگیری نخواهد داشت.

خلاصه : اگرچه برخی از افراد ادعا می کنند که روغن آرگان برای درمان آکنه موثر است و ممکن است قرمزی را کاهش دهد و تحریک ناشی از آکنه را تسکین دهد.

 

5- عفونت های پوستی را بهبود می بخشد

یکی از کاربردهای سنتی روغن آرگان درمان عفونت های پوستی است. روغن آرگان هم خاصیت ضد باکتری و هم قارچ کش دارد. این قابلیت را برای کمک به درمان و پیشگیری از عفونت های پوستی باکتریایی و قارچی فراهم می کند.

حداقل دو بار در روز به صورت موضعی بمالید.

روغن آرگان _ دکاموند شیمی

6. ممکن است بهبود زخم را تقویت کند

روغن آرگان ممکن است روند بهبود زخم را تسریع کند. آنتی اکسیدان ها به وضوح یک نیروی قدرتمند هستند. از ترکیب قوی آنتی اکسیدان ها و ویتامین E موجود در روغن آرگان می توان استفاده کرد به زخم و بریدگی کمک می کند تا سریعتر بهبود یابد.

روغن آووکادو :14 فایده عالی بهترین روغن گیاهی

در یک مطالعه بر روی حیوانات ، افزایش قابل توجهی در ترمیم زخم موش هایی که سوختگی درجه دوم داشته اند و در روند بهبودی آنها روزی دوبار به مدت 14 روز از روغن آرگان استفاده شده مشاهده شده است . 

اگرچه این داده ها با اطمینان چیزی ثابت نمی کند ، اما نقش احتمالی روغن آرگان در ترمیم زخم و ترمیم بافت را نشان می دهد.

خلاصه : از ترکیب آنتی اکسیدان ها و ویتامین E موجود در روغن آرگان می توان استفاده کرد تا زخم ها سریعتر بهبود یابند. در یک مطالعه حیوانی ، روغن آرگان که برای سوختن زخم ها استفاده می شد ، بهبودی را تسریع می کرد.

7. درماتیت آتوپیک را تسکین می دهد

درماتیت آتوپیک یک بیماری شایع پوستی است که علائمی مانند خارش و قرمزی پوست دارد. تحقیقات نشان داده است که استفاده از روغن آرگان به صورت موضعی در منطقه آسیب دیده می تواند به درمان علائم کمک کند. ویتامین E و خواص التهابی طبیعی موجود در این روغن می توانند منجر به این اثر تسکین دهنده شوند.

خواص روغن آرگان برای پوست _ دکاموند شیمی

8. علائم پیری پوست را کاهش میدهد

روغن آرگان به سرعت به یک ماده محبوب برای بسیاری از محصولات مراقبت از پوست تبدیل شده است. مدت هاست که به عنوان یک درمان ضد پیری استفاده می شود.

محققان دریافتند که ترکیبی از روغن آرگان خوراکی و آرایشی منجر به افزایش قابل توجهی در قابلیت ارتجاعی پوست می شود. این یک درمان ضد پیری موثر است.

این مزایا را می توانید با استفاده از آن به طور مستقیم بر روی پوست ، مصرف منظم مکمل خوراکی یا هر دو دریافت کنید.

برخی تحقیقات نشان می دهد که مصرف رژیم غذایی روغن آرگان با کاهش التهاب و استرس اکسیداتیو ممکن است به روند ضد پیری کمک کند

همچنین ممکن است از ترمیم و نگهداری پوست سالم در صورت استفاده مستقیم از پوست پشتیبانی کند ، بنابراین علائم بصری پیری را کاهش می دهد

برخی از مطالعات انسانی نشان می دهد که روغن آرگان – هم از طریق خوردن و هم به طور موضعی مصرف می شود – برای افزایش خاصیت کشسانی و آبرسانی پوست در زنان یائسه موثر است

در نهایت ، تحقیقات بیشتری در مورد انسان مورد نیاز است.

خلاصه : چند مطالعه کوچک نشان می دهد که روغن آرگان می تواند در کاهش علائم پیری موثر باشد ، چه در صورت مصرف خوراکی یا مستقیماً روی پوست شما.

9. چربی پوست را کاهش می دهد

برخی از ما به طور طبیعی پوستی بسیار چرب داریم. به لطف قابلیت های کاهش سبوم روغن آرگان ، می تواند به کاهش سبوم کلی و کاهش چربی پوست کمک کند.

یک مطالعه نشان داد که استفاده از کرم حاوی روغن اصل روزی دو مرتبه باعث کاهش چربی و فعالیت چربی در طی فقط چهار هفته می شود.

روغن آرگان اصل _ دکاموند شیمی

10. اغلب برای معالجه و جلوگیری از علائم کشش استفاده می شود

علائم کشش به خصوص در دوران بارداری شایع است اما هرکسی می تواند آنها را تجربه کند. یک مطالعه 2016 دریافت که یک مدل کرم آب در روغن که حاوی روغن خالص آرگان است ، خاصیت ارتجاعی پوست را بهبود می بخشد. این کمک می کند تا از ابتلا به علائم کششی جلوگیری و درمان شود.

حداقل دو بار در روز مستقیماً به منطقه آسیب دیده بمالید. برای جلوگیری و کاهش علائم کشش استفاده می شود.

اگرچه هیچ تحقیقی برای اثبات اثر آن انجام نشده است. در حقیقت ، هیچ مدرک قوی مبنی بر اینکه هر نوع درمان موضعی ابزاری موثر برای کاهش علامت کشش است ، وجود ندارد

با این حال ، تحقیقات نشان می دهد که روغن آرگان می تواند به کاهش التهاب و بهبود قابلیت ارتجاعی پوست کمک کند – به همین دلیل بسیاری از افراد گزارش هایی از مصرف آن و مشاهده بهبود علائم کشش داده اند

خلاصه : روغن آرگان غالباً به عنوان درمانی برای درمان علائم کشیدگی استفاده می شود ، اگرچه هیچ داده علمی این موضوع را تأیید نمی کند.

 

خرید روغن آرگان 100% اصل و خالص

روغن آرگان برای مو _ دکاموند شیمی

7. آیا روغن آرگان به ریزش مو کمک می کند؟

روغن آرگان پر از اسیدهای چرب و آنتی اکسیدان های قدرتمند مانند ویتامین E است که ثابت شده فوایدی برای پوست سر و موهای شما دارد.

در اینجا برخی از مزایای روغن آرگان برای مو آورده شده است که می تواند به محافظت در برابر ریزش مو کمک کند.

 • مرطوب کننده و حفظ رطوبت

  روغن آرگان بیشتر به عنوان مرطوب کننده پوست و مو استفاده می شود زیرا مملو از اسیدهای چرب است ، عمدتا اسید اولئیک و اسید لینولئیک . ثابت شده است که این روغن ها ساقه مو را چرب می کنند و به موهای شما در حفظ رطوبت کمک می کنند .
  همچنین غنی از ویتامین E است ، که یک لایه چربی برای مو و پوست سر شما ایجاد می کند که می تواند به جلوگیری از خشکی کمک کند و می تواند به کاهش گاز و تقویت درخشندگی کمک کند.

 • سلامت پوست سر را بهبود می بخشد

  روغن آرگان ضد التهاب و آنتی اکسیدان دارد ، خواصی که برای پوست مفید هستند. این می تواند به پیشگیری یا بهبود شرایط پوستی کمک کند ، از جمله مواردی که می توانند روی پوست سر « که می تواند باعث ریزش مو شود » تأثیر بگذارد ، مانند:

   • پسوریازیس
   • درماتیت سبورئیک

تحقیقات علمی کمی در مورد خواص ضد قارچی روغن آرگان انجام شده است ، اگرچه ممکن است به درمان شوره سر کمک کند. گاهی اوقات شوره سر توسط قارچی مانند مخمر روی پوست سر شما ایجاد می شود. پس میتواند در این خصوص هم به شما کمک کند.

 

 • از آسیب رساندن به حالت و رنگ جلوگیری می کند

  اسیدهای چرب زنجیره متوسط ​​موجود در روغن آرگان دارای یک اثر محافظتی است که می تواند به جلوگیری از آسیب ناشی از شستشو و حالت دهی کمک کند.
  پژوهشها شان می دهد که روغن های دیگری که غنی از اسید لینولئیک ، اسید اولئیک و اسید پالمیتیک هستند ، یک لایه محافظتی به مو اضافه می کنند که باعث تقویت نیروی شانه زدن می شود و از مو در برابر شکستگی در هنگام مدل دادن به حرارت محافظت می کند. همچنین نشان داده شد که درمان روغن باعث کاهش تشکیل شاخه های شکسته می شود که می تواند موهایی ضخیم و سالم داشته باشد.

 • ضد آفتاب

  قرن هاست که روغن آرگان توسط زنان مراکشی استفاده می شود تا از پوست در برابر آفتاب محافظت کند . یک مطالعه سال 2013 دریافت که فعالیت آنتی اکسیدانی موجود در آرگان از پوست در برابر آسیب رادیکال های آزاد خورشید محافظت می کند. این مزیت ممکن است به موها نیز گسترش یابد و به جلوگیری از خشک شدن و آسیب های دیگر اشعه ماوربنفش کمک کند.

تاثیر روغن آرگان بر روی مو _ دکاموند شیمی

روغن آرگان برای ریزش مو

هیچ تحقیقی در مورد روغن آرگان به طور خاص برای ریزش مو در دسترس نیست ، اما فواید اثبات شده آن برای سلامت مو و پوست سر ممکن است از شکستگی و ریزش مو جلوگیری کند. در مطالعه تحقیقاتی سال 2010 نشان داده شده است که ویتامین E – که در روغن خالص آرگان به وفور یافت می شود – رشد موها را در کوچکی بهبود می بخشد

آنتی اکسیدان های قدرتمند و اسیدهای چرب مغذی موجود در روغن آرگان به مرطوب نگه داشتن مو کمک می کند و از صدمات ناشی از استایل و آسیب ناشی از رادیکال های آزاد محافظت می کند. این می تواند باعث شکستگی و ریزش کمتر شود.

نحوه استفاده از روغن آرگان برای مو

اگر آماده بهره مندی از روغن آرگان برای موهای خود هستید ، چند روش برای انجام آن وجود دارد.

ماسک موی روغن خالص آرگان

تهیه ماسک روغن آرگان برای خود آسان است. استفاده از روغن آرگان خالص بیشترین سود را به شما خواهد داد زیرا می توانید به تنهایی از آن استفاده کنید یا آن را با سایر مواد مغذی مانند روغن نارگیل یا روغن کرچک ترکیب کنید .

مرطوب کننده مو روغن آرگان _ دکاموند شیمی

نحوه کار:

 • با استفاده از دستان خود ، 8 تا 10 قطره روغن آرگان اصل را به موها و پوست سر خود ماساژ دهید. مقدار را بر اساس طول موهایتان تنظیم کنید.
 • به مدت 10 دقیقه ماساژ مو و پوست سر خود را ادامه دهید ، اطمینان حاصل کنید که موهای شما از ریشه تا انتها پوشانده شده است.
 • موهای خود را با حوله یا بند مو بپیچید و بگذارید یک شب بماند.
 • صبح موهایتان را بشویید و مثل همیشه حالت دهید.

شامپو

می توانید شامپوی روغن آرگان بخرید ، اما ساختن آن نیز آسان است.

نحوه کار:

 • مقدار معمول شامپو را در کف دست خود بریزید.
 • یکی دو قطره روغن اصل آرگان به شامپو اضافه کنید و دستان خود را به هم بمالید تا مخلوط شود.
 • به موهای خود بمالید و مثل همیشه بشویید و بشویید.
 • این کار را هر دو یا سه روز تکرار کنید.

تهویه مطبوع

شما می توانید از نرم کننده نرمال خود استفاده نکنید و از روغن آرگان به عنوان تهویه مطبوع برای کاهش شکستگی ناشی از شانه زدن و حالت دادن استفاده کنید.

نحوه کار:

 • موهای خود را کاملاً طبق دستورالعمل های موجود در بطری شامپو بشویید.
 • موهای خود را با حوله خشک کنید تا چکه نکند.
 • دو یا سه قطره از روغن را در دستان خود بمالید و به موهای خود بمالید.
 • موهایتان را مثل همیشه خشک و حالت دهید.
 • این کار را هفته ای یک یا دو بار انجام دهید.

نحوه استفاده روغن آرگان برای مو _ دکاموند شیمی

محصول حالت دهنده

از روغن آرگان به عنوان یک محصول حالت دهنده استفاده کنید تا موهای شما صاف شده و وز نشود.

نحوه کار:

 • یکی دو قطره روغن خالص آرگان را به کف دست خود فشار دهید و دستان خود را به هم بمالید.
 • به آرامی موهای خشک و تمیز خود را بدون ماساژ دادن آن در پوست سر بمالید – یک پوشش سبک روی سطح موهای شما همان چیزی است که می خواهید.
 • طبق معمول حالت دهید.

 

خرید روغن آرگان 100% اصل و خالص

عوارض جانبی و خطرات

روغن آرگان به طور کلی استفاده از آن برای اکثر افراد بی خطر تلقی می شود. با این حال ، برخی از افراد ممکن است در اثر استفاده از آن ، عوارض جانبی جزئی را تجربه کنند.

در صورت استفاده موضعی ، ممکن است باعث تحریک پوست شود. این می تواند باعث ایجاد بثورات یا آکنه شود. این ممکن است واکنش متداول تری در مورد کسانی که به آلرژی مغز درخت حساس هستند باشد. حتی اگر روغن آرگان از یک میوه سنگی حاصل شود ، ممکن است باعث تشدید کسانی شود که چنین آلرژی هایی دارند. برای جلوگیری از این مسئله ، روی قسمتی کوچک از پوست که در معرض دید نباشد آزمایش کنید تا مطمئن شوید که باعث تحریک پوست شما نمی شود.

هنگام مصرف خوراکی ، روغن آرگان ممکن است باعث ناراحتی گوارشی از جمله حالت تهوع ، گاز یا اسهال شود . همچنین ممکن است باعث از دست دادن اشتها یا نفخ شود و برخی از افراد ممکن است واکنش های پوستی مانند بثورات یا جوش های پوستی را تجربه کنند.

در موارد بسیار نادر ، افراد ممکن است عوارض جانبی شدیدتری را در مکمل خوراکی روغن آرگان تجربه کنند. این موارد شامل گیجی ، دشواری خواب ، بی حالی عمومی ، تحریک بیش از حد ، افسردگی و تحریک است. در صورت بروز هر یک از این علائم ، بلافاصله مصرف روغن را متوقف کنید.

خرید روغن آرگان _ دکاموند شیمی

نتیجه گیری :

قرن هاست که روغن آرگان برای مصارف مختلف آشپزی ، آرایشی و دارویی مورد استفاده قرار می گیرد.

سرشار از مواد مغذی ضروری ، آنتی اکسیدان ها و ترکیبات ضد التهابی است.

تحقیقات اولیه نشان می دهد که روغن آرگان می تواند به جلوگیری از بیماری های مزمن ، از جمله بیماری های قلبی ، دیابت و سرطان کمک کند. همچنین ممکن است انواع بیماری های پوستی را درمان کند.

در حالی که تحقیقات فعلی به طور قطعی نمی تواند بیان کند که برای درمان هر یک از این بیماری ها موثر است ، بسیاری از افراد نتایج مطلوبی را پس از استفاده گزارش می کنند.

شرکت دکاموند شیمی وارد کننده تخصصی روغن های آرایشی بهداشتی و غذایی می باشد .

میتوانید برای دریافت مشاوره رایگان در خصوص نحوه مصرف و خرید روغن آرگان با کارشناسان مربوطه ارتباط داشته باشید . یا برای خرید عمده روغن آرگان 100 درصد اصل و خالص به صفحه روغن آرگان مراجعه نمایید .

 

محصولات مرتبط :

وارد کننده اسید اولئیک - دکاموند شیمی
اسید اولئیک
روغن آرگان - دکاموند شیمی
روغن آرگان
روغن زیتون - دکاموند شیمی
روغن زیتون
شی باتر - دکاموند شیمی
کره شی باتر

مقالات تخصصی

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

 • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
 • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
 • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
 • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی
blank

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.