ResearchGate در میان فشار ناشر 200،000 فایل را از سایت خود بیرون می کشد | اخبار

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email
امتیاز دهید

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

سایت شبکه اجتماعی دانشگاهی ResearchGate حدود 200،000 پرونده را از بین مقالات تحقیقاتی که به طور عمومی به اشتراک می گذارد حذف کرده است ، که به دلیل موجی از شکایات جدید کپی رایت از Elsevier و انجمن شیمی آمریکا (ACS) ایجاد شده است. ResearchGate ، که در آلمان مستقر است و بیش از 20 میلیون کاربر دارد ، می گوید اکثریت این فایل ها مقاله های Elsevier بوده اند.

در حالی که درخواست حذف مطالب از ResearchGate جدید نیست ، این درخواست های اخیر به دلیل تعداد مقالات مورد توجه قابل توجه بود. ResearchGate در پست وبلاگی 23 سپتامبر اظهار داشت: “در زمینه جامعه ای بیش از 20 میلیون محقق این امر مایه تاسف است و نه وجودی ، اما این باعث واکنش شدید بسیاری از اعضای ما شده است که به اهمیت علم باز اعتقاد دارند.”

ResearchGate ادامه داد: “تصمیم Elsevier و ACS برای حذف محتوا فقط برای کل جامعه تحقیقاتی ناامید کننده است ، نه فقط به دلیل از دست دادن علم و محققان ، بلکه به این دلیل که راه بهتری وجود دارد.” این سایت اشاره کرد که ناشرانی مانند Springer Nature و Wiley از طریق یک برنامه هم افزایی محتوا ، مطالب خود را در ResearchGate قرار داده اند.

حذف مقاله باعث خشم آنلاین شد. “از پیام شما و تهدید به تعلیق حساب من متشکرم” ویم تیری ، دانشمند آب و هوا در Vrije Universiteit Brussel در بلژیک در توییتر ResearchGate توئیت کرد. “برای جلوگیری از چنین اتفاقی در آینده ، گروه من هرگز مقاله ای دیگر به مجله #الزویر ارسال نمی کند.” Thiery نامه ای را که از سایت دریافت کرده بود نوشته بود که Elsevier درخواست کرده بود تحقیقاتش حذف شود و هشدار داد که در صورت گزارش مجدد محتوا ، ممکن است حساب وی برای همیشه قفل شود. بسیاری دیگر از محققان تجربیات مشابهی را بازگو کردند و ابراز ناامیدی کردند.

38.1 درصد عرضه های پلی استایرن مقاوم معامله شد

ResearchGate می گوید که به حقوق ناشران احترام می گذارد و همیشه از قوانین قابل اجرا پیروی کرده است. از زمان راه اندازی آن در سال 2008 ، یک فرایند “اخطار و حذف” برای رسیدگی به ادعاهایی مبنی بر نقض حق چاپ توسط ناشران ارائه شده است. تعداد کمی از ناشران از این ابزارها استفاده کرده اند.

ResearchGate می گوید از تغییرات اخیر در قوانین حق نسخه برداری اروپا در برخی از کشورها ، به ویژه مربوط به ماده 17 دستورالعمل حق نسخه برداری آگاه است ، اما ادعا می کند که به دلیل ماهیت تجارت خود مشمول چنین قواعدی نمی شود. این ماده تأکید کرد که ماده 17-که مستلزم آن است که خدمات به اشتراک گذاری محتوا به صورت آنلاین قبل از در اختیار عموم قرار دادن مجوز از دارندگان حقوق-یک دستورالعمل است و قانون نیست. ResearchGate می افزاید: این برنامه به طور مستقیم قابل اجرا نیست و تنها تعداد کمی از کشورها آن را در قوانین ملی اجرا کرده اند.

با این وجود ، بستر آنلاین پیاده سازی سیستم جدیدی به نام Jarvis را آغاز کرده است که هنگام بارگذاری مقالات اطلاعات حقوق ناشر را با محتوای کاربر مطابقت می دهد. جارویس می تواند یک محقق را از بارگذاری محتوایی در ResearchGate که نمی تواند آزادانه به اشتراک گذاشته شود ، جلوگیری کند. این سایت از نویسندگان می خواهد هنگام بارگذاری محتوای خود از هرگونه شرایط یا محدودیت مجوز پیروی کنند.

ائتلاف برای به اشتراک گذاری مسئولیت پذیر (CfRS) – گروهی از پنج ناشر علمی شامل Elsevier و ACS و در سال 2017 تشکیل شده است – صدها هزار “اخطار حذف” به ResearchGate ارسال کرده است و خواستار خروج مقالات مجله از سایت شده است. CfRS در بیانیه 27 سپتامبر گفت: “ResearchGate میزبانی و توزیع تعداد زیادی از مقالات مجله را بدون اجازه ادامه می دهد.” “مدل تجاری آن بستگی به این دارد که این محتوای باکیفیت را که توسط دیگران نوشته و منتشر شده است ، در اختیار سایت خود قرار دهید تا بدون مجوز به سود تجاری خود برسد.” ائتلاف پیشنهاد می کند که تصفیه گسترده اخیر سایت ممکن است مطابق با ماده 17 باشد ، اما همچنین می تواند مربوط به اقدامات قانونی جاری باشد.

ورود شرکت‌های فناور برای تولید غشاهای RO سودآور است

ResearchGate در ایالات متحده و آلمان با چالش های قانونی روبرو است. سه سال پیش ، Elsevier و ACS از ResearchGate به دلیل نقض حق چاپ در ایالات متحده شکایت کردند. این پرونده ، که به دنبال یک پرونده مشابه در سال گذشته در آلمان انجام شد ، ادامه دارد اما بیش از یک سال است که متوقف شده است.

منبع : www.chemistryworld.com
2021-10-02 20:39:00

امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.