5 ذهنیت دیجیتالی مشترک در میان بهترین رهبران امروز

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email

تحقیقات نشان می‌دهد اگر می‌خواهید رهبری بزرگ باشید، باید ذهنیت دیجیتالی خود را توسعه دهید. رهبران بزرگ، به دنبال روش‌هایی برای بهره‌مندی از فناوری‌های دیجیتال به منظور کسب مزیت رقابتی هستند.

این راهی است که می‌توانید از طریق آن به کسب‌وکار خود، در حداکثر بهره‌برداری از فناوری‌های داده و اطلاعات در دست‌یابی به پیشرفت و سودآوری کمک کنید.

ذهنیت دیجیتالی لازمه زندگی رهبران امروز

در زمان اخیر، فناوری‌های دیجیتال و رسانه بسیار متداول شده‌اند. ما از این فناوری‌ها برای برقراری ارتباط، انجام وظایف، همکاری، حل مشکلات، اشتراک‌گذاری محتوا و ایجاد دانش استفاده می‌کنیم. فناوری دیجیتال، پایه و اساس اجرای فعالیت‌ها به صورت هدفمند، کارآمد و انعطاف‌پذیر است.

هر سازمان به رهبرانی نیاز دارد که ظرفیت اینترنت اشیاء، رسانه‌های اجتماعی، کلان داده‌ها، هوش مصنوعی و تجزیه و تحلیل داده را درک کنند. همچنین، یک رهبر توانمند و برتر باید به ترکیب فناوری‌های دیجیتال با هم تمایل داشته باشد، تا بتواند بهترین نتیجه را به دست آورده و ارزش آن‌ها را در داخل شرکت‌های خود آشکار کند.

نداشتن مهارت در فناوری‌های دیجیتال سبب از دست رفتن فرصت‌ها و ریسک از دست دادن بازار می‌شود. به همین خاطر، ابزارهای ارزیابی ذهنیت دیجیتالی ایجاد شده، که باید به عنوان فاکتوری مهم برای استخدام یا ارتقاء مدیران در نظر گرفته شود.

البته یک ذهنیت دیجیتال مناسب، لزوما تضمین‌کننده‌ی موفقیت شغلی نیست. اما می‌تواند موقعیت شما را به عنوان یک نیروی کار فوق‌العاده تثبیت کند. در واقع، هر نقصی که از طریق ارزیابی شناسایی شود، به فرد و سازمان در ایجاد یک برنامه‌ی توسعه کمک می‌کند تا نقاط ضعف را برطرف کند.

آیا می‌دانید رهبران برتر دنیای مدرن چه خصوصیاتی دارند؟ شاید به دنبال همین ویژگی‌ها در مدیران خود باشید. خصوصیات زیر نشان می‌دهد که آیا فرد از ذهنیت دیجیتال مناسب برای ایجاد یک تفاوت در کسب و کار بهره‌مند است یا نه؟

1. کنجکاوی

ذهن دیجیتال نیازمند تفکری باز است. رهبران امروز نیاز به درک تمام توانمندی‌های فراهم شده توسط فناوری دارند و باید بتوانند با به کارگیری امکانات فناوری، انرژی خود را افزایش دهند.

رادیو دکاموند شیمی | بسته سه‌شنبه 5 مرداد 1400/ شماره 329

جیمز کر، می‌گوید: «وقتی برای اولین بار وارد محل کارم شدم، یک مربی با ذهنی کنجکاو داشتم که همیشه از ایده‌های جدید استقبال می‌کرد و در مورد کسی که ایده‌ای ارائه می‌داد، زود قضاوت نمی‌کرد. او همیشه از من می‌پرسید: «چطور می‌توان از فناوری برای بهتر کردن این کار استفاده کرد؟»

2. پذیرش نقایص

فناوری دیجیتال هر روز پیشرفت می‌کند. به همین خاطر، ابهامات زیادی در این حوزه وجود دارد. رهبران امروز باید به راحتی در ناحیه‌ی خاکستری عمل کنند. آن‌ها باید همیشه در روش‌های جدید استفاده از فناوری برای ارتقاء مشارکت کارمندان، رضایت مشتریان و به دست آوردن مزیت رقابتی پیشگام باشند.

استیو جابز، مدیر موفق و پیشگام، در مناطق خاکستری عملکرد بسیار خوبی داشت. او برای ساختن یک موبایل غیرمعمول که بتواند موسیقی پخش کند، عکس بگیرد و به اینترنت متصل شود، نهایت تلاش خود را به عمل آورد.

3. امتحان کردن تکنولوژ‌ی‌های جدید

به طور حتم رهبران نباید در استفاده از فناوری پیشگام باشند، هرچند که داشتن چنین خصیصه‌ای فوق‌العاده باشد.

با این حال، رهبران باید استفاده از تکنولوژی های جدید را امتحان کرده و برای به کارگیری تکنولوژی‌های ناآشنا ابایی نداشته باشند. این خصیصه مختص رهبران برتر در عصر دیجیتال است.

4. آگاهی از فناوری‌های دیجیتال

رهبران امروز باید به ارتقای راه‌حل‌های جدید دیجیتالی برای کسب‌وکارها کمک کنند. پس آن‌ها باید از آنچه در دسترس است، آن امکاناتی که فناوری در اختیارشان قرار می‌دهد و چگونگی استفاده از آن برای تحول کسب‌وکار آگاه باشند.

این راه خوبی برای رهبران است تا فناوری را در جریان کار روزانه‌ی خود قرار دهند. شاید با مشتریانی ارتباط داشته باشید که از نظر اطلاعات دیجیتالی آگاه‌ترین افرادی باشند که تاکنون دیده‌اید.

آن‌ها از آخرین ابزارها و اپلیکیشن‌ها اطلاع دارند و می‌دانند چگونه از آن‌ها به بهترین نحو ممکن استفاده کنند.

این خصوصیت آن‌ها را به رهبرانی فوق‌العاده در عصر دیجیتال تبدیل می‌کند. با این تفاسیر، درک ارزش داده‌ها و نحوه‌ی ایجاد آن، کلید استفاده از تمام ظرفیت‌های کسب‌وکار است.

رکوردداران رقابت در بورس کالا؛ دوشنبه 15 شهریور 1400

از طریق ترکیب تکنولوژی‌های دیجیتالی و بینش‌های اطلاعاتی جدید، راه‌حل بنیادی برای شرکت‌ها فراهم می‌شود. امروزه نیاز فراوان به شناخت دانش عملی، برای انجام کار موردنیاز در آینده داریم.

5. داشتن آینده‌نگری

رهبران برتر با ذهنیت دیجیتال، روی آینده تمرکز فوق‌العاده‌ای دارند. آن‌ها رضایت مشتریان را در اولویت اول خود قرار می‌دهند.

به‌علاوه همیشه به دنبال یافتن راه‌هایی برای برآورده کردن انتظارات آن‌ها از طریق استفاده‌ی مناسب از تکنولوژی هستند.

جف بزوس، کارآفرین برتر، به طور شگفت‌انگیزی بر آینده متمرکز بود. او همیشه رو به جلو حرکت کرده و به دنبال شناسایی روش‌های جدید استفاده از تکنولوژی برای کسب رضایت مشتری است. چشم‌انداز استارتاپ بلواوریجین، زندگی و کار کردن میلیون‌ها نفر در فضا است، این یعنی آینده‌نگری عالی.

تمام این ویژگی‌ها نشان دهنده پایه‌های ذهنیت دیجیتال مناسب برای ماندن در دنیای کسب‌وکار امروز است. شما نیاز به شناسایی رهبران کارآفرین، برتر و منتقدی دارید، که می‌خواهند آینده را از طریق کسب‌وکار خود به جلو ببرند.

منبع: یوکن

 


دکاموند شیمی | مرجع و وارد کننده روغن های گیاهی ، مواد شیمیایی ، اسانس

منبع : wikiplast.ir
2021-11-07 11:41:00

امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی
blank

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.