گزیده‌های نفتی هفته – دکاموند شیمی

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email
امتیاز دهید

سفر به پایتخت انرژی: جواد اوجی عصر پنجشنبه (۱۱ شهریورماه) راهی عسلویه شد تا نظر به اهمیت نقش میدان گازی پارس جنوبی در تامین گاز مصرفی کشور، از نزدیک در جریان روند فعالیت‌ها در این میدان قرار گیرد. اوجی در بدو ورود، بر سر مزار شهدای گمنام عسلویه حاضر شد و ساعتی بعد، در نشستی با حضور مدیران صنعت نفت در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، به استماع گزارش‌ها و بررسی وضعیت طرح‌ها و پروژه‌های فعال در این منطقه پرداخت. وزیر نفت در این نشست با اشاره به پیش‌بینی افزایش ۱۰ درصدی مصرف گاز در زمستان امسال، عنوان کرد ادامه روند فعلی، ایران را به واردکننده گاز تبدیل خواهد کرد. اوجی با این مقدمه تاکید کرد وزارت نفت از هر نوع سرمایه‌گذاری برای توسعه میادین گازی با محوریت نگهداشت تولید میدان پارس جنوبی استقبال می‌کند. وی در دومین روز حضور خود در استان بوشهر، از سکوی گازی فاز یک پارس جنوبی (SPQ۱) و سپس از بندر صادراتی و خدماتی سیراف بازدید کرد. اوجی از طرح توسعه فاز ۱۴ پارس جنوبی هم بازدیدی داشت و در جریان این بازدید اعلام کرد که نخستین ردیف این پالایشگاه تا پایان سال به مدار می‌آید.

برگزاری بیستمین نشست اوپک‌پلاس: بیستمین نشست ۲۳ کشور عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش (ائتلاف اوپک پلاس)، دهم شهریورماه برگزار شد و در پایان این نشست، اعضا بر تداوم افزایش تدریجی تولید و افزایش ۴۰۰ هزار بشکه‌ای تولید نفت این ائتلاف در ماه اکتبر تاکید کردند. این نشست، نخستین نشستی بود که جواد اوجی به عنوان وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران در آن حضور داشت و پذیرای پیام‌های تبریک رئیس و نایب‌رئیس نشست وزارتی اوپک و غیراوپک، رئیس کنفرانس اوپک و دبیرکل اوپک بود. اوجی در این نشست در سخنانی، بر ضرورت اتخاذ رویکردی غیرسیاسی در بازار نفت در جهت پایداری امنیت انرژی تاکید کرد و با اشاره به محرومیت ایران از حدود ۱۰۰ میلیارد دلار درآمدهای نفتی (در بازه زمانی آوریل ۲۰۱۸ تا آوریل ۲۰۲۱) به واسطه تحریم‌ها، عنوان کرد همکاری سازنده ایران با اوپک در دولت سیزدهم نیز ادامه خواهد یافت.

رکوردشکنی واردات ماهانه+نمودار | دکاموند شیمی

دیدار با معاون بخش خاورمیانه سی‌ان‌پی‌سی: وزیر نفت روز پنجشنبه (۱۱ شهریورماه) و در نخستین نشست خارجی خود، با معاون بخش خاورمیانه شرکت ملی نفت چین دیدار کرد. در این نشست، دو طرف بر گسترش تعاملات و روابط فیمابین تاکید کردند.

ارائه برنامه‌ها به مناسبت هفته دولت: وزیر نفت شامگاه چهارشنبه (دهم شهریورماه) به مناسبت هفته دولت، میهمان برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری صداوسیما شد و در این برنامه، ضمن تشریح برنامه‌ها و اولویت‌های کاری خود در وزارت نفت، قول داد که طی ماه‌های آتی، اتفاقات خوبی در حوزه فروش نفت کشور رقم بخورد. وی در این برنامه، بار دیگر بر ضرورت تامین سوخت زمستانی به عنوان یکی از دغدغه‌های کنونی وزارت نفت و همینطور لزوم جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی برای تحقق اهداف پیش روی صنعت نفت تاکید کرد و خبرهای خوشی هم برای تبدیل وضعیت ایثارگران و کارکنان قراردادی مدت موقت داشت.

نخستین حکم انتصاب: وزیر نفت در نخستین حکم انتصاب خود، پیام کهتری انور را به عنوان مشاور خود و مدیرکل دفتر وزارتی منصوب کرد.

تداوم روند گازرسانی: این هفته، بازار افتتاح، بهره‌برداری و یا آغاز عملیات اجرایی طرح‌ها و پروژه‌های گازرسانی داغ بود؛ از جمله بهره‌برداری و کلنگ‌زنی ۱۰۰۰ پروژه گازرسانی در خراسان رضوی، افتتاح و کلنگ‌زنی ۱۱۲ طرح گازرسانی در استان همدان، بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی ۱۶۹ پروژه گازرسانی در استان یزد، بهره‌برداری از ۹۲ پروژه گازرسانی در آذربایجان شرقی، اتصال چهار روستا از توابع شهرستان ملکشاهی استان ایلام به شبکه گاز، افتتاح پروژه‌های گازرسانی به ۴۰ روستای استان اردبیل، بهره‌برداری از پروژه گازرسانی به ۱۸ واحد صنعتی در محور سمنان – سرخه و آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به ۲۳ واحد صنعتی و کشاورزی در شهرستان سرخه، بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به ۲۳۰ روستا و واحد صنعتی در استان کرمانشاه، افتتاح و کلنگ‌زنی ۵۰ طرح گازرسانی در استان زنجان، روشن شدن شعله گاز در روستای کوهستانی سیج شهرستان آستارا، افتتاح پروژه‌های گازرسانی به ۱۸۴ واحد صنعتی دراستان کرمان، افتتاح و کلنگ‌زنی ۱۰۷ پروژه گازرسانی در استان گلستان، بهره‌برداری از طرح گازرسانی به سه روستای گراش استان فارس و بهره‌برداری از پروژه گازرسانی به روستاهای همه‌سین و هاجرآباد، آخرین روستاهای بدون گاز استان تهران.

چگونه تیمی موفق بسازیم؟ | دکاموند شیمی

یک توضیح درباره ساختار چالوس: شرکت نفت خزر به دنبال برخی شائبه‌ها درباره ساختار چالوس، اعلام کرد که پس از کشف نفت در میدان سردارجنگل در سال ۱۳۹۱ و حفاری دوباره و تثبیت آن در سال ۱۳۹۳ تاکنون، هیچ‌گونه عملیات حفاری در ساختارهای شناسایی‌شده در دریای خزر توسط ایران انجام نشده است و خبر کشف میدان‌های بزرگ گازی در ساختار چالوس صحت ندارد.

دیگر خبرها: اعلام افزایش ذخایر نفتی مناطق نفت‌خیز جنوب و بالا رفتن توان تولید این شرکت با وجود تحریم‌ها، اعلام خبری مبنی بر انتقال بیش از ۲۸ میلیون بشکه نفت سنتزی به پالایشگاه‌های کشور طی ۱۴ ماه گذشته، تولیدی شدن چاه شماره ۷۵ میدان خانگیران، تایید کاهش صادرات گاز ایران به عراق از سوی شرکت ملی گاز ایران و برخورد یک شناور تندرو با سکوی B فاز ۱۲ پارس جنوبی از دیگر خبرهای داخلی در هفته‌ای که گذشت به شمار می‌رود. در خارج از ایران نیز رسیدن طوفان آیدا به سواحل خلیج مکزیک آمریکا سبب شده بخش عمده عرضه نفت در این منطقه متوقف شود و قیمت نفت در پی تعطیلی پالایشگاه‌های امریکا کاهش یابد. برنامه سینوپک برای سرمایه‌گذاری عظیم در صنعت هیدروژن، برنامه عراق برای ساخت نخستین نیروگاه خورشیدی با کمک چین و تعلیق مدیرعامل شرکت ملی نفت لیبی، از دیگر خبرهای بین‌المللی این هفته بوده است.

پیشنهاد هفته: برای اطلاع از طرح‌های گازرسانی که طی هفته دولت امسال کلید خورده و یا به بهره‌برداری رسیده‌اند، می‌توانید گزارش خبری بهره‌برداری، کلنگ‌زنی و آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های گازرسانی ایران را مرور کنید؛ همچنین پیشنهاد می‌شود مشروح صحبت‌های وزیر نفت درباره برنامه‌های پیش روی وزارت نفت را که در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری سیما مطرح شد، مطالعه کنید.

دکاموند شیمی | مرجع و وارد کننده روغن های گیاهی ، مواد شیمیایی ، اسانس

منبع : www.shana.ir
2021-09-03 19:25:09

امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.