گزارش موقت در مورد بوروکراسی تحقیقاتی بریتانیا طعمی از آنچه در آینده است ارائه می دهد | اخبار

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email
امتیاز دهید

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

به گفته آدام تیکل، معاون دانشگاه بیرمنگام، که رهبری بررسی بوروکراسی تحقیقاتی را بر عهده دارد، کاهش نوار قرمز در تحقیقات بریتانیا مستلزم تغییرات فرهنگی و اصول جدید است. با این حال، توصیه های دقیق تا اواخر امسال که بررسی به طور کامل گزارش می شود، ارائه نخواهد شد.

گزارش موقت Tickell شواهدی را از بیش از 250 منبع از جمله سرمایه‌گذاران، سیاست‌گذاران، رهبران سازمانی، محققان فردی و تیم‌های تحقیقاتی منعکس می‌کند. این بررسی نشان می‌دهد که «تقاضای بودجه» به عنوان منبع اصلی بوروکراسی غیرضروری در نظر گرفته می‌شود و «بوروکراسی نهادی» و «گزارش‌دهی و نظارت» از نزدیک دنبال می‌شود. به طور کلی، این گزارش یک “ادراک واضح” پیدا می کند که بار اداری در طول زمان افزایش یافته است. این تا حدی به این دلیل است که با تغییر اولویت ها، نیازهای جدید اضافه می شوند، اما تعداد بسیار کمی حذف می شوند.

این بررسی اکنون شش حوزه را برای تجزیه و تحلیل دقیق در نظر می گیرد: اطمینان، گزارش و نظارت. فرآیند درخواست؛ اجرای کمک مالی و مدیریت داخلی؛ بهبود پلت فرم های دیجیتال؛ ارتباطات؛ و بوروکراسی نهادی این تیم ایده های موقتی را ارائه کرده است که قصد دارند در نیمه دوم دوره بررسی آزمایش کنند.

این گزارش اشاره می‌کند که اکثریت قریب به اتفاق درخواست‌های کمک مالی ناموفق هستند – در سال‌های 2020-21، میزان موفقیت کلی UKRI 21٪ بود. بنابراین چگونه می توان فرآیند درخواست را ساده کرد؟ یکی از رویکردهایی که بررسی بررسی خواهد کرد، استفاده بیشتر از برنامه‌های دو مرحله‌ای است که می‌تواند با درخواست از داوران همتا برای ارزیابی ابراز علاقه کوتاه قبل از جستجوی یک برنامه کامل، ورودی‌های نامناسب را زود از بین ببرد.

Tickell قصد دارد در گزارش نهایی نمونه‌های خاصی را شناسایی کند که در آن بوروکراسی می‌تواند کاهش یابد و راه‌هایی برای اطمینان از عدم افزایش بوروکراسی در آینده شناسایی شود. به ناچار، به مسائل سیستمی گسترده‌تری نیز اشاره می‌کند، که او تشخیص می‌دهد که مستلزم تغییراتی در شیوه کار افراد است. وی خاطرنشان کرد: «ایجاد تغییر پایدار نه تنها از سوی سرمایه‌گذاران، بلکه به محققان، مؤسسات و دولت نیز نیاز دارد».

حتما بخوانید :
برنامه افزایش تاب‌آوری شبکه در شرکت انتقال گاز ایران تدوین شد

جیمز ویلزدون، استاد علم دیجیتال سیاست تحقیقاتی در دانشگاه شفیلد، می‌گوید: «در گزارش موقت آدام تیکل چیزهای زیادی برای استقبال وجود دارد. اما آزمون واقعی در هر اقدام مشخصی خواهد بود که در گزارش نهایی او پیشنهاد شده است. گزارش موقت یک سرگرمی خوش طعم به ما داده است، اما مسیر اصلی هنوز در راه است، و این است که تعیین می کند، در صورت وجود، بررسی Tickell چه تفاوتی ایجاد خواهد کرد. من امیدوارم که او از ارائه برخی توصیه های قاطع، و در برجسته کردن مشکلات واقعی خودداری نکند. برای مثال، من فکر می‌کنم بسیاری خود سیاست‌های دولت را منبع بزرگی از بوروکراسی غیرضروری می‌دانند – با سازماندهی مجدد منظم سیستم بودجه، ایجاد ارگان‌های جدید، و تغییر اولویت‌ها – که حجم زیادی از کار اضافی ایجاد می‌کند.

کیرون فلانگان، استاد سیاست علم و فناوری در دانشگاه منچستر، همچنین می‌گوید که این گزارش برای رفع برخی از مسائل پیرامون شکایات در مورد بوروکراسی «مفید» است. با این حال، او خاطرنشان می کند که تیکل، به عنوان یک معاون، “شاید کمی متناقض” است. واضح است که «بوروکراسی نهادی» یک نگرانی عمده است، اما این منطقه ای است که گزارش بیشتر در آن خجالت آور است. با این حال، دانشگاه‌ها سازمان‌هایی بسیار ریسک‌گریز هستند و واکنش طبیعی آن‌ها به هر چیزی ایجاد یک فرآیند جدید است. او می افزاید که این گرایش، هرچند تا حد زیادی ضمنی، نمی پذیرد که هر بار که این اتفاق می افتد، نتیجه انتخاب فعال رهبران نهادی مانند تیکل است.

منبع : www.chemistryworld.com
2022-01-19 13:00:00

هیچ داده ای یافت نشد
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.