گزارش انجمن سلطنتی می گوید هیچ گلوله نقره ای برای رفع “اطلاعات غلط علمی” وجود ندارد | اخبار

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email
امتیاز دهید

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

در گزارش جدیدی که توسط انجمن سلطنتی منتشر شده است، هیچ راه سریع و آسانی برای رفع مشکل «اطلاعات غلط علمی» وجود ندارد.

طبق این گزارش، با تغییر فناوری‌های ارتباطی، مقیاس و سرعت انتشار اطلاعات نادرست نیز تغییر کرده است. نویسنده گزارش، فرانک کلی، ریاضیدان دانشگاه کمبریج، بریتانیا، می گوید: بنابراین پاسخ ها به آن باید به طور مشابه ارتقا یابد. دنیای شیمی. کلی می افزاید: «اطلاعات نادرست همیشه وجود داشته است. همیشه ایجاد تعادل بین ارتباطات باز و اطلاعات نادرست دشوار بوده است.

این گزارش با استناد به نظرسنجی انجمن سلطنتی از مردم بریتانیا که نشان می‌دهد اکثر مردم معتقدند واکسن‌های کووید-19 بی‌خطر هستند، مشخص نیست تأثیر آن چیست، هنوز مشخص نیست. فعالیت و فناوری 5G برای سلامتی مضر نیست. کلی خاطرنشان می کند، با این حال، در طول همه گیری، «شکی نیست» که اطلاعات غلط کافی برای ایجاد آسیب وجود داشته است.

این گزارش نشان می‌دهد که اتاق‌های پژواک – چه آنلاین و چه آفلاین – که در آن افراد با اطلاعاتی مواجه می‌شوند که باورهایی را که قبلاً داشته‌اند را تقویت می‌کند، کمتر از آنچه قبلاً تصور می‌شد رایج است. همچنین نشان می‌دهد که شواهد کمی برای فرضیه حباب فیلتر وجود دارد، که نشان می‌دهد الگوریتم‌ها به این نتیجه می‌رسند که افراد فقط به اطلاعاتی دست پیدا می‌کنند که مطابق با تفکرشان است.

کلی می‌گوید: تاکنون، پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی و شرکت‌های فناوری با موفقیت با اطلاعات غلط آنلاین مقابله نکرده‌اند، زیرا این یک هدف متحرک است. این گزارش می‌گوید که برای پیشرفت در مقابله با اطلاعات غلط علمی، اقداماتی از سوی همه بازیگران مختلف از جمله دولت‌ها، محققان، روزنامه‌نگاران و شرکت‌های فناوری مورد نیاز است.

اما این گزارش نشان می‌دهد که دولت‌ها و پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی نباید صرفاً بر حذف محتوا به عنوان راه‌حلی برای مقابله با اطلاعات غلط علمی متکی باشند. کلی می‌افزاید: «ما به یک پاسخ معقول و مؤثر نیاز داریم، به این معنی که مردم توصیه‌های بهداشت عمومی را دنبال می‌کنند و صرفاً ممنوع کردن محتوای خطرات دستیابی به این امر را سخت‌تر می‌کند».

حتما بخوانید :
آتش سوزی کارخانه شیمیایی در پاکستان دست کم 17 کارگر کشته | کسب و کار

جوین وست، دانشمند اطلاعاتی در دانشگاه واشنگتن در ایالات متحده، با این نظر موافق است و خاطرنشان می کند که حذف بی رویه محتوا “به تشدید این سطوح بی اعتمادی ادامه می دهد”. او می‌گوید حذف محتوا گاهی به بحث‌ها در مورد توطئه سانسور دامن می‌زند و در نهایت باعث آسیب بیشتر می‌شود.

این گزارش توصیه می‌کند که دولت بریتانیا باید از بررسی حقایق برای رسیدگی به «بیابان‌های اطلاعاتی» حمایت کند، جایی که صدای معتبر کمی وجود دارد یا اصلاً وجود ندارد. کلی اضافه می کند که برای انجام این کار، دولت می تواند به آکادمی های ملی و جوامع دانش آموخته کشور نزدیک شود. بخش راستی‌آزمایی بخش کاملاً آسیب‌پذیر است.

کلی می گوید که هیچ راه استانداردی برای حل مسئله اطلاعات نادرست وجود ندارد. این کار سختی زیادی را می طلبد. کسانی که سعی می کنند با مشکل مقابله کنند “آن را حل نمی کنند، آنها فقط تعادل را به مکان بهتری منتقل می کنند”. او خاطرنشان می کند که این امر به ویژه در علم دشوار است، زیرا تعیین صحت ادعاهای تحقیق یک فرآیند طولانی است که شامل نویسندگان، داوران، هیئت های تحریریه و سایر ذینفعان می شود.

در این گزارش آمده است: «در نهایت، ما باید قوانینی را ببینیم که می‌تواند مشوق‌های مدل‌های کسب‌وکار را که الگوریتم‌های تعیین‌کننده انتشار محتوا را شکل می‌دهند، رسیدگی کند». دانشمندان باید با حقوقدانان و اقتصاددانان کار کنند تا مطمئن شوند که حساسیت های خاص اطلاعات نادرست علمی هنگام تنظیم قوانین در نظر گرفته می شود.

منبع : www.chemistryworld.com
2022-01-24 13:00:00

هیچ داده ای یافت نشد
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.