کنترل صادرات آمریکا محققان چینی را برای خرید ابزار علمی دچار مشکل می کند | اخبار

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email
امتیاز دهید

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

تجزیه و تحلیل محققان چینی نشان می دهد که بیش از 40 درصد موارد موجود در لیست کنترل صادرات ایالات متحده ، ابزارهای علمی مورد نیاز محققان آزمایشگاه چین است. از بین 12 گروه تعریف شده توسط دولت ایالات متحده ، ابزارهای تحلیلی مانند طیف سنج های جرمی ، تجهیزات آزمایشگاهی فرآوری شامل ابزارهای مورد استفاده در بخش های شیمیایی و دارویی و ابزارهای آزمایش عملکرد مانند آنالیزهای اندازه ذرات بیشترین کنترل را دارند.

کنترل صادرات به عنوان ابزار سیاست خارجی ایالات متحده برای دهه ها مورد استفاده قرار گرفته است ، اما در زمان رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ در سال 2018 به طور قابل توجهی افزایش یافته است. گزارشات در مطبوعات چینی نشان می دهد که دانشمندان خرید تجهیزات تحقیقاتی از ایالات متحده را به طور فزاینده ای دشوار می کنند.

اسامی بسیاری از اقلام تخصصی که تحت کنترلهای مختلف صادرات قرار می گیرند به عنوان ابزار علمی طبقه بندی نمی شوند ، بنابراین محققان آکادمی علوم چین در پکن از الگوریتم های زبان طبیعی برای تعیین ترم استفاده کردند. آنها همچنین تجزیه و تحلیل خوشه ای از ابزارهای اغلب کنترل شده را برای ترسیم روابط بین آنها و تعیین اینکه نقاط خفه از نظر زمینه کاربرد آنها کجا هستند ، انجام دادند. آنها می گویند که چنین کنترل هایی ‘عمق و سطح را محدود می کند [China’s] تحقیقات علمی ، تولید صنعتی و توسعه نظامی ‘.

بیش از 2000 مورد تجهیزات آزمایشگاهی فرآیند تحت کنترل قرار گرفت. آنها به شاخص های فنی دقیق برای ماشین های لیتوگرافی – مهم در تولید تراشه – “منطقه ای داغ در درگیری بین چین و ایالات متحده در سال های اخیر” و منطقه ای که فناوری چین در آن پیشرفت نکرده است ، اشاره می کنند. در حالی که تجهیزات تشخیصی پزشکی تحت کنترل صادرات قرار نمی گیرند ، آنها توصیه می کنند که دید بلندمدتی داشته باشند و شرکت های تحقیقاتی وسیعی تاسیس شوند زیرا می ترسند که “پس از همه گیری کووید -19 در سال 2020 ، ابزار و تجهیزات در زمینه آزمایش های بیوشیمیایی و ویروس” واکسن ها ممکن است به مناطق کنترل جدید تبدیل شوند.

فورموسا پلاستیک آمریکا برای نقض قانون جریمه شد

آنا پوگلیسی ، عضو ارشد مرکز امنیت و فناوری نوظهور (CEST) در دانشگاه جورج تاون در ایالات متحده ، می گوید که چین فناوری های اندازه گیری علمی را به عنوان “پاشنه آشیل – چیزی که باید تعمیر کنند” معرفی کرده است. با این حال ، او می افزاید که چنین تخصصی نمی تواند به سرعت توسعه یابد. بسیاری از موارد مربوط به دقت است. بنابراین این طراحی ، برنامه کاربردی و نحوه آموزش شما است [instruments]به به همین دلیل است که چین تمرکز زیادی روی برنامه های استعدادیابی دارد – برای یافتن آن دسته از متخصصانی که می توانند چیزها را درک کنند ، که مهارت های نرم برای طراحی آزمایش با استفاده از ابزار دقیق دارند و دیگران را در مورد آن آموزش می دهند. “

ارزیابی دقیق پیامدهای کنترل صادرات دشوار است. با این حال ، Puglisi پیشنهاد می کند که واقعیت برجسته سازی آن متضمن تأثیر است.

آمارها نشان می دهد که چین سالانه تقریبا 100 میلیارد دلار (72 میلیارد پوند) تجهیزات آزمایشگاهی وارد می کند. اخیراً ، سرمایه گذاری دولت در تحقیقات علوم زیستی ملی تقاضا را افزایش داده است. CEST 35 فناوری به اصطلاح “فن آوری خفگی کلیدی” را که توسط وزارت آموزش چین در 2018 منتشر شده است ، تجزیه و تحلیل کرد. در میان آنها میکروسکوپ های الکترونی عبوری و ابزارهای فوتولیتوگرافی وجود داشت. به طور مشابه ، چندین وزارتخانه از جمله علم و فناوری راهنمای سیاست توسعه سرمایه گذاری در صنایع نوظهور استراتژیک را منتشر کرده اند که تولید تجهیزات پیشرفته یکی از آنها است.

جدیدترین برنامه پنج ساله چین که در ماه مارس منتشر شد ، جاه طلبی برای خروج از وابستگی به فناوری وارداتی را مشخص می کند.

منبع : www.chemistryworld.com
2021-09-09 15:25:00

امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.