کمترین معاملات 6 ماه گذشته در هفته‌ی عقب نشینی دلار به 27 هزار

امتیاز دهید

در هفته ای که دلار کانال 28 هزار تومان را از دست داد، با 8 هزار تن کاهش، فقط 63 هزار تن معامله در بورس کالا انجام و کمترین معاملات 6 ماه گذشته، ثبت شد. نفت هر روز یک دلار بالاتر می رود و دلار نیمایی دست از صعود کشیده است. این پست تحلیلی، اتفاقات مهم بازار در هفته گذشته را مرور می کند.

به گزارش دکاموند شیمی، دلار روی شیب نزولی است و از شنبه که با 28,800 تومان معاملات را آغاز کرد، تا امروز (پنجشنبه 23 دی ماه) 900 تومان کاهش را تجربه کرده و به 27,900 تومان رسیده است. دلار صرافی هم با گام‌های آرام، در حال عقب نشینی در کانال 26 هزار تومان و آخرین قیمت آن در روز چهارشنبه، 26,666 تومان بوده است.

دلار نیمایی هم بعد از یکشنبه که قیمت های پایه اعلام شد، تا چهارشنبه افزایشی بود ولی با نزولی شدن میانگین روزانه، میانگین هفتگی هم کاهشی شد و اختلاف میانگین هفتگی امروز (پنجشنبه 23 دی) با یکشنبه 19 دی، به 3 تومان کاهش رسیده است. اینکه میانگین روزانه در کانال 24,600 تومان است، نشان می دهد احتمالا تا یکشنبه 26 دی، میزان کاهش دلار نیمایی، بیشتر می شود.

یکشنبه 19 دی، بعد از یک هفته غیبتِ قیمت های جهانی، قیمت های پایه محصولات پتروشیمی در حالی اعلام شد که دلار نیمایی 286 تومان نسبت به هفته قبل افزایش داشت و باز هم رکورد بالاترین نرخ نیما در قیمت های سال 1400، شکسته شد. دلار نیمایی که چهلمین قیمت های پایه با آن محاسبه شد، 24,766 تومان بود و 1.1 درصد نسبت به 12 دی، افزایش داشت.

با وجود افزایش قیمت پایه برخی محصولات در روز یکشنبه، اما کاهش قیمت دلار، به صورت خودکار، برای رسیدن به قیمت های پایین تر، خریدها را محدود می کند. به رغم افزایش 1 هزار و 831 تنی عرضه ها، معاملات 8 هزار و 256 تن نسبت به هفته قبل، کمتر شد که در 6 ماه اخیر، این هفته کمترین حجم معاملات است. میزان کاهش معاملات نسبت به هفته قبل، 11.6 درصد بود و 77.2 درصد عرضه ها، معامله شد.

حتما بخوانید :
مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران منصوب شد

سنگین فیلم با 2510 تن، بیشترین کاهش این هفته را به نام خود ثبت کرد و سبک فیلم با 1998 و سنگین بادی با 1886 تن، رتبه های بعدی بیشترین کاهش این هفته را داشتند. در مقابل، معاملات پ پ های نساجی 1374 تن نسبت به هفته قبل افزایش یافت.

نفت در مسیر صعودی است

برنت که معاملات سال 2021 را با 77 دلار به پایان رسانده بود در سال جدید و طی دو هفته قبل، با 7 دلار افزایش به 84 دلار رسیده و نفتا نیز با 37 دلار افزایش طی دو هفته گذشته به 754 دلار رسیده است. تقویت قیمت نفت و خوراک محصولات پتروشیمی، احتمال دارد در هفته های پیش رو به افزایش قیمت جهانی محصولات پتروشیمی منجر و باعث رشد قیمت های پایه در بازار داخلی شود.

کاهش قیمت مواد اولیه در بازار

جدول مقایسه ای قیمت های مواد اولیه نشان می دهد، عمده کالاها نسبت به هفته قبل، کاهشی هستند. ABS با 2500 تومان کاهش، بیشتر افت قیمت این هفته را به نام خود ثبت کرد و سبک خطی 209 با 1300 تومان کاهش، رتبه دوم را به خود اختصاص داد. سبک فیلم 020، 700 تومان، سنگین تزریقی 52518 و پ پ نساجی Z30s، با 600 تومان و پلی استایرن مقاوم 7240 با 400 تومان، رتبه های بعدی بیشترین کاهش های این هفته را دارند. پت بطری بعد از رقابت های سنگین روز سه شنبه، 2500 تومان افزایش قیمت داشت و پ پ شیمیایی 548R جم با 800 و پی وی سی S65 با 700 تومان، رتبه های بعدی بیشترین افزایش این هفته بودند.

مقایسه هفتگی عرضه، تقاضا و معاملات محصولات پتروشیمی در بورس کالا از ابتدای سال تا هفته سوم دی 1400

مقایسه عرضه، تقاضا و معاملات کالاهای پلیمری

 


دکاموند شیمی | مرجع و وارد کننده روغن های گیاهی ، مواد شیمیایی ، اسانس

 

حتما بخوانید :
مالیات بر ارزش افزوده برای اقلام خوراکی منتفی شد

منبع : wikiplast.ir
2022-01-13 13:20:00

هیچ داده ای یافت نشد
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:
کارشناس فروش 1 - دکاموند شیمی

کارشناس فروش

کارشناس فروش 2 - دکاموند شیمی

کارشناس فروش

کارشناس فروش 4 - دکاموند شیمی

کارشناس فروش

کارشناس فروش 3 - دکاموند شیمی

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناس فروش 1 - دکاموند شیمی

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

کارشناس فروش 2 - دکاموند شیمی

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

کارشناس فروش 4 - دکاموند شیمی

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

کارشناس فروش 3 - دکاموند شیمی

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.