کمبود مواد شیمیایی فاضلاب ممکن است پساب تا حدی تصفیه شده را به رودخانه های انگلیس بریزد | اخبار

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

کمبود رانندگان HGV بر زنجیره تامین مواد شیمیایی مورد استفاده برای تصفیه فاضلاب در انگلستان فشار وارد می کند. در نتیجه ، دولت به کارهای تصفیه فاضلاب در انگلستان گفته است که ممکن است بتوانند پساب هایی را که در صورت نیاز به طور کامل تصفیه نشده اند تخلیه کنند.

شرکت تجاری Water UK اختلالی در توزیع سولفات آهن به تعداد کمی از شرکتهای آب شناسایی کرده است. برای حذف فسفر از فاضلاب استفاده می شود. سخنگوی واتر انگلستان خاطرنشان کرد: مشکل کمبود ملی رانندگان متخصص HGV است که می توانند مواد شیمیایی را منتقل کنند و آنها انتظار ندارند که وضعیت در کوتاه مدت بهبود یابد. آنها همچنین تأکید می کنند که کمبود تأثیری بر تصفیه آب آشامیدنی ندارد.

انجمن تجارت شیمیایی ، که نماینده زنجیره تأمین مواد شیمیایی در انگلستان است ، دریافت که 96 درصد از اعضای آن در حال حاضر با حمل و نقل بریتانیا مشکل دارند ، در حالی که در آخرین نظرسنجی خود در ماه ژوئن 63 درصد بود. در ماه ژوئن به دولت هشدار داد که کمبود راننده بر عرضه مواد شیمیایی حیاتی برای صنعت آب و کشاورزی تأثیر می گذارد.

تیم داگت ، مدیر اجرایی CBA می گوید: “وضعیت زنجیره تامین در انگلیس رو به وخامت است.” “ما معتقدیم که تاثیر کمبود راننده قبل از اینکه بهتر شود بدتر می شود.” وی می افزاید: صنعت شیمیایی به دلیل الزام داشتن مدارک اضافی برای رانندگان حامل مواد خطرناک به احتمال زیاد از سایر بخش ها آسیب خواهد دید.

به طور معمول ، عملیات تصفیه فاضلاب نیاز به مجوز برای تخلیه پساب تصفیه شده به آبهای سطحی یا زیرزمینی دارد. مجوزها دارای شرایطی هستند که کیفیت پساب تخلیه شده را کنترل می کنند. آژانس محیط زیست انگلستان گفته است که اگر تصفیه فاضلاب نتواند مواد شیمیایی لازم را برای تأمین شرایط مجوز خود تهیه کند ، می تواند پساب را تخلیه کند. این تنها در صورتی صدق می کند که دلایل عدم دستیابی به مواد شیمیایی شامل روابط جدید انگلستان با اتحادیه اروپا ، همه گیری یا دیگر شکست های زنجیره تامین اجتناب ناپذیر باشد.

عرضه های محصولات پتروشیمی در بورس کالا

به گفته سخنگوی دولت ، این اقدام یک اقدام پیشگیرانه محدود به زمان است و “شرایط قوی” برای کاهش خطرات محیط زیست وجود دارد. “حساس ترین و پر خطرترین جریان آب تحت تأثیر قرار نمی گیرد و هر شرکتی که قصد دارد از این اقدام کوتاه مدت استفاده کند ، ابتدا باید استفاده از آن را با آژانس محیط زیست ، که بررسی انطباق آن است ، موافقت کند.” هنوز هیچ شرکتی درخواست نکرده است.

خطرات کوتاه مدت کم است

سولفات فریک برای حذف فسفر از فاضلاب به منظور کاهش مواد مغذی تخلیه شده در آبراهه ها استفاده می شود. این معمولاً سومین مرحله تصفیه فاضلاب پس از پردازش بیولوژیکی است که مواد جامد و مواد آلی را حذف می کند.

سخنگوی Water UK می گوید: “احتمال افزایش سطح فسفر در برخی از کارهای تصفیه فاضلاب جدا شده وجود دارد.” ‘با این حال [waiver] برای کارهای تصفیه فاضلاب که احتمالاً دارای اثرات زیست محیطی بالا یا انتزاعی پایین دست هستند اعمال نمی شود. ‘

Mårten Krogerus ، متخصص فناوری تصفیه آب در مشاوره فنلاندی Afry توضیح می دهد: “هدف از درمان سوم حذف آلاینده های باقی مانده ، به ویژه فسفر است که به طور موثر با نمک های آهن رسوب می کند و می تواند با ته نشینی یا شناور شدن از فاضلاب جدا شود.” به اگر سولفات آهن یا هرگونه نمک دیگر/آهن موجود نباشد ، مرحله سوم درمان نمی تواند به درستی انجام شود. در نتیجه ، فاضلاب تخلیه شده حاوی غلظت بالاتری از فسفر ، بلکه مواد آلی و نیتروژن خواهد بود.

کروگروس می گوید افزایش بارهای فسفر در طول زمان باعث اتروفیزیک و رشد جلبک ها می شود. با این حال ، خطر ضربه برای کمبود سولفات آهن کوتاه مدت نسبتاً کم در نظر گرفته می شود ، اما کمبود طولانی مدت ممکن است عواقب جدی تری داشته باشد. “

روز خوب پتروشیمی ها در بورس

ممکن است به جای آن از نمک های آهنی یا آهنی مانند کلرید فریک یا فرو سولفات استفاده شود. کروگروس می گوید ، جایگزین هایی مانند آلوم و کلرید پلی آلومینیوم نیز ممکن است ، گرچه گران تر هستند. با این حال ، احتمالاً چالش های عرضه برای آنها یکسان است.

آنا سوارس ، استاد مهندسی بیوتکنولوژی در دانشگاه کرانفیلد انگلستان ، می گوید از شنیدن اعلامیه آژانس محیط زیست ، که به دلیل رویکرد سختگیرانه خود در زمینه حفاظت از محیط زیست مشهور است ، شگفت زده شد. با این حال ، او معتقد است که آژانس تخلیه را در اولویت قرار داده و از رودخانه های “حساس” محافظت می کند ، به عنوان مثال در مواردی که کیفیت محیط زیست پایین است یا رواناب کشاورزی زیاد است. صنعت آب در این کشور به مواد شیمیایی برای حذف فسفر وابسته است. شاید این امر او را تشویق کند تا به فناوری های دیگر نگاه کند و کاملاً به مواد شیمیایی تکیه نکند. کشورهای اروپایی از طیف وسیعی از روشها مانند حذف مواد مغذی زیستی استفاده می کنند ، اما در اینجا فقط Severn Water از فرایندهای حذف بیولوژیکی استفاده می کند.

در حال حاضر ، Water UK هیچ مشکل تامین سایر مواد شیمیایی را شناسایی نکرده است. کروگروس می گوید که سایر مواد شیمیایی کلیدی تصفیه فاضلاب مانند اوره و اسید فسفریک برای عملکرد خوب تصفیه خانه های بیولوژیکی و آبگیری لجن بسیار مهم است. کمبود این مواد شیمیایی “به سرعت” منجر به عملکرد ضعیف و افزایش غلظت در تخلیه فاضلاب نهایی ، به ویژه بدون تصفیه سوم می شود. ‘این [English] توسعه نگران کننده است و علاوه بر عواقبی برای تولید ، ممکن است منجر به عدم رعایت رضایت نامه های اخراج شود. به طور بالقوه می تواند منجر به مجازات ، محدودیت در تولید صنعتی و یا حتی تعطیلی طولانی مدت فعالیتهای صنعتی شود. ‘

تمدید گواهینامه سیستم یکپارچه مدیریت در گاز سیستان و بلوچستان

منبع : www.chemistryworld.com
2021-09-14 18:00:00

امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی
blank

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.