کشف DNA معمایی با نام “بورگ” در میکروبهای متابولیزه کننده متان | پژوهش

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

موجودات بزرگ و غیرمعمول DNA در کنار هم در میکروبهای متان متابولیزه کشف شده اند که ممکن است در تنظیم انتشار جهانی گازهای گلخانه ای نقش داشته باشند.

آنها برخی از ژن های میکروب میزبان خود را در اختیار دارند و باعث می شود تیم آنها را بعد از ژن Borgs نامگذاری کند پیاده روی ستاره ای شرور که زیست شناسی و دانش سایر موجودات را جذب می کند. نوزده بورگ متمایز در باستانهای بی هوازی در خاک شناسایی شد و به نظر می رسد برخی از آنها متابولیسم متان این میکروب را تقویت می کند.

جیل بنفیلد در دانشگاه کالیفرنیا ، برکلی ، سرپرست این کار ، که هنوز مورد بررسی قرار نگرفته است ، می گوید: “من واقعاً از اولین لحظه ای که اولین نمونه ها را پیدا کردیم بسیار هیجان زده بودم.” “ما با بسیاری از دودمان های اصلی جدید باکتری ها و باستان شناسی روبرو شده ایم ، اما این حتی فراتر از آن بود.”

بانفیلد و همکارانش ، از جمله جنیفر دودنا که برنده جایزه نوبل شیمی سال گذشته برای فناوری پیشرو در ویرایش ژن Crispr شد ، در حین بررسی میکروارگانیسم های خاک تالابی به این کشف دست یافتند. آنها می خواستند انواع شناخته شده عناصر ژنتیکی متحرک مانند پلاسمیدها را که در میکروب ها وجود دارد ، شناسایی کنند. پس از جمع آوری نمونه های خاک از چهار محل تالاب در کالیفرنیا ، DNA از نمونه ها استخراج و مورد مطالعه قرار گرفت.

محققان بیش از 10 میلیارد قطعه DNA را در جستجوی قطعات جداگانه DNA در یک جنس باستان شناسی به نام متانوپردنس، ژنوم آنها در نمونه ها مشخص شد. آنها 19 توالی DNA متمایز خطی پیدا کردند که بخشی از کروموزوم های آرکئا نبودند اما بسیار بزرگتر از پلاسمیدها یا ژنوم های ویروسی بودند. این DNA پروتئین هایی را که معمولاً مشخصه ویروس ها یا پلاسمیدها هستند رمزگذاری نمی کند و نشان می دهد که آنها چیز متفاوتی هستند.

رادیو دکاموند شیمی | بسته سه‌شنبه 19 مرداد 1400/ شماره 339

به 19 بورگ یک رنگ اختصاص داده شد و ژنوم چهار مورد از آنها – بنفش ، سیاه ، بنفش و آسمان – تعیین توالی شد. برخی از آنها حدود 1 میلیون جفت پایه داشتند که تا یک سوم اندازه ژنوم میزبان آنها است. تجزیه و تحلیل تیم همچنین نشان می دهد که حدود 21 درصد از ژن های آنها از میزبان میکروب آنها جذب شده است. ژنهای دیگری یافت شد که انواع مختلفی از آنها را تولید می کردند متانوپردنس پروتئین ها

گسترش بورگ ها

باسم الشعیب ، اولین نویسنده این مطالعه توضیح می دهد: “بسیاری از ژن های رمزگذاری شده در Borgs مربوط به متابولیسم ، ترجمه ، انتقال غشا ، دستکاری و ترمیم DNA و دفاع میزبان است.” همه اینها عملکردهایی است که بورگ ها می توانند در میزبان خود تقویت کنند ، که ممکن است مزیت رقابتی به میزبان بدهد و به نوبه خود منجر به تکثیر بیشتر بورگها در داخل آنها شود. “

مشخص شد که برخی از بورگ ها اکسیداسیون متان میزبان خود را افزایش می دهند ، فرایندی که میکروب ها را تقویت می کند و دی اکسید کربن را آزاد می کند. الشعیب می گوید: متان 30 برابر گاز گلخانه ای قوی تر از دی اکسید کربن است ، بنابراین بورگ می تواند به طور بالقوه راه حلی برای کاهش متان در محیط ارائه دهد.

“ما به طور قطعی نمی دانیم که بورگ در باستان شناسی چگونه است ، اما می دانیم که در برخی موارد رنگ های مختلف با یکدیگر ترکیب می شوند و نه تنها با میزبان ، و از طریق انتقال ژن جانبی ، عملکردهای جدیدی را مبادله می کنند ، و همچنین نشان می دهد که متفاوت است. الشعیب می گوید: Borgs ممکن است در یک میزبان باقی بماند.

بنفیلد می گوید: “برخی ممکن است بگویند Borgs نسخه های بسیار غیر معمول و عظیمی از چیزهایی هستند که ما قبلاً در مورد آنها می دانیم ، و این نکته عادلانه ای است.” اما ترکیب ویژگی های آنها واقعاً قابل توجه است. “

مرکز مانیتورینگ شرکت ملی نفت ایران به‌طور رسمی گشایش یافت

مارت کروپوویچ ، که به بررسی باستان شناسی در موسسه پاستور در پاریس ، فرانسه می پردازد ، معتقد است بورگها در اصل پلاسمیدهای بزرگ یا مگاپلاسمیدهایی هستند که دهه هاست در سایر موجودات تک سلولی شناخته شده اند. ‘استرپتومایسس او می گوید که باکتری ها پلاسمیدهای خطی مشابهی را حمل می کنند و می توانند از چند صد جفت کیلوباز تا 1.8 مگابایت جفت باشند.

کروپوویچ می گوید: “بورگها به عنوان موجودات جدید و بی سابقه ای واجد شرایط نیستند ، زیرا هیچ تفاوت اساسی با آنها نسبت به آنچه در مورد پلاسمیدها از سایر موجودات می دانستیم وجود ندارد.” “دیدن این که مگاپلاسمیدهای خطی در باستان شناسی نیز کشف شده اند بسیار عالی است … ما در مورد آن چیزی نمی دانستیم و برای من این هیجان انگیز است.”

منبع : www.chemistryworld.com
2021-07-21 18:00:00

امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی
blank

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.