کتب درسی شیمی هنوز مردان را به عنوان دانشمند نشان می دهد در حالی که زنان وظایف خانگی را انجام می دهند | اخبار

امتیاز دهید

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

تحلیلی از بریتانیا و ایرلند نشان می‌دهد که کتاب‌های شیمی مدارس عمدتاً بر مردان تمرکز می‌کنند، و هنگامی که زنان را شامل می‌شود، اغلب در حال انجام فعالیت‌های خانگی به جای علم به تصویر کشیده می‌شوند.

در سال 2021، نظرسنجی پرداخت و پاداش انجمن سلطنتی شیمی نشان داد که زنان به طور متوسط ​​تنها 78 درصد از مردان را برای همان نقش دریافت می کردند، در حالی که RSC همچنین دریافت که مقالات نویسندگان زن به احتمال زیاد رد می شوند، به ویژه اگر داور مرد بود نمایندگی زن و مرد، مانند کتاب های درسی، عامل مهمی است. این می تواند به تعصبات ناخودآگاه دامن بزند و زنان و افراد جوامع اقلیت را از دنبال کردن مشاغل علمی منصرف کند.

همکاری به رهبری کلر موری، محقق در منبع نور الماس، دیدکات، بریتانیا، و مایکل سیری در دانشگاه آزاد، بریتانیا، تصمیم به بررسی چهار کتاب درسی در حال حاضر توسط برنامه درسی تعالی سطح A انگلیسی، ولز و ایرلند شمالی در اسکاتلند گرفت. سیستم های گواهی پایان تحصیلات عالی و ایرلندی (سنین 17 تا 18). از 105 شخصیت تاریخی نام‌شده در کتاب‌ها، تنها چهار نفر زن بودند: برندگان جایزه نوبل ماری کوری، لیندا باک و دوروتی هاجکین، و ستاره‌شناس لتیزیا استانگلینی. فهرست مردان مشهور شامل افراد غیردانشمند از جولیوس سزار گرفته تا باراک اوباما، کوفی عنان و هنرمند دیوید هاکنی بود. در دو تا از کتابها اصلاً نامی از زن ذکر نشده است.

هنگامی که تیم تصاویر به کار رفته در مواد را تجزیه و تحلیل کرد، متوجه شد که از 131 تصویر، تنها 16 تصویر تنها مربوط به زنان و 7 عکس گروهی از مردان و زنان بودند. این شامل تنها یک تصویر از یک زن شناخته شده (هوچکین)، در مقایسه با 52 مرد قابل شناسایی بود. در مجموع، تنها هشت زن به عنوان دانشمند به تصویر کشیده شدند، در حالی که 28 مرد. تصاویر دیگر شامل زنانی بود که چرخ دستی را در سوپرمارکت هل می‌دادند، در حال شستشوی لباس‌ها یا باز کردن یخچال بودند.

حتما بخوانید :
واحدهای تولیدی دیگر پلمپ نمی شوند

«سوگیری هایی که ما مشاهده کرده ایم منحصر به یک ناشر، کتاب درسی یا برنامه درسی نیست. موری گفت، آنها همچنین منحصر به شیمی نیستند. اکنون آنچه اهمیت دارد این است که مربیان به دانشمندانی که شامل می شوند و همچنین تنوع دانشمندان در تصاویری که انتخاب می کنند یا سفارش می دهند، بپردازند. بیایید از این حرکت برای ایجاد فضایی استفاده کنیم که در آن همه استقبال کنند.

نتایج با مطالعه مشابهی در سال 2021 از کالج مک دانیل ایالات متحده مطابقت دارد که نشان داد زنان تنها 30 درصد از تصاویر و 3 درصد از افراد حرفه ای را در فهرست کتاب های درسی شیمی عمومی ایالات متحده تشکیل می دهند. این مطالعه نشان داد که در حالی که نام یک مرد به طور متوسط ​​هر چهار صفحه ظاهر می شود، زنان در هر 250 صفحه ذکر می شوند.

کاترین هاکستون، مدرس ارشد شیمی در دانشگاه کیل، بریتانیا، می‌گوید که تلاش کرده است تا افکار خود را فراتر از «من تعجب نمی‌کنم» و «چرا این هنوز یک چیز است؟» بیان کند؟ او می افزاید: «ابتکارات بسیار عالی برای افزایش تنوع در شیمی وجود دارد، و شواهد خوبی وجود دارد که نشان می دهد دسترسی به الگوهای نقش می تواند به ایجاد حس تعلق کمک کند». مایوس کننده است که می بینیم کتاب های درسی دبیرستانی که در قرن بیست و یکم مورد استفاده قرار می گیرند، بازنمایی ضعیفی از زنان در علم دارند… اطمینان از اینکه نسل بعدی شیمیدانان متنوع و درخشان از بازنمایی شیمیدانان در کتاب های درسی الهام گرفته شده اند، حیاتی است.

منبع : www.chemistryworld.com
2022-01-06 18:00:00

هیچ داده ای یافت نشد
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:
کارشناس فروش 1 - دکاموند شیمی

کارشناس فروش

کارشناس فروش 2 - دکاموند شیمی

کارشناس فروش

کارشناس فروش 4 - دکاموند شیمی

کارشناس فروش

کارشناس فروش 3 - دکاموند شیمی

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناس فروش 1 - دکاموند شیمی

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

کارشناس فروش 2 - دکاموند شیمی

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

کارشناس فروش 4 - دکاموند شیمی

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

کارشناس فروش 3 - دکاموند شیمی

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.