کاهش بیش از حد ساده اکسیژن برای رویداد انقراض باستانی | پژوهش

امتیاز دهید

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

تحقیقات بر روی نسبت ایزوتوپ تالیم نشان می دهد که دلیل واقعی تا 90 درصد از گونه های زمین در حدود 250 میلیون سال پیش از بین رفته است ، ممکن است نوسانات در سطح اکسیژن اقیانوس ها باشد نه یک افت ساده در اکسیژن محلول.

ثبت رسوبات نشان می دهد که انقراض انبوه انتهایی پرمین-بزرگترین انقراض جمعی در تاریخ زمین-ناشی از آبشار اثرات مخرب زیست محیطی است که با افزایش آتشفشانی ایجاد شده و در نهایت منجر به گرمایش شدید جهانی و بی هوشی اقیانوسی می شود. با این حال ، تحقیقات جدید نشان داده است که درست قبل از انقراض ، سطح اکسیژن اقیانوس در واقع افزایش یافته است.

شواهد ژئوشیمیایی از ایزوتوپ های مختلف ، از جمله آهن ، قبلاً نشان داده بود که سطح اکسیژن آب دریا در طول انقراض توده ای پرمین به طور چشمگیری کاهش یافته است. اما برای مثال کاهش آهن (III) به آهن (II) مستلزم بی هوشی عمیق است ، بنابراین نمی تواند تغییرات ظریف تری در سطح اکسیژن رسانی اقیانوس ها را منعکس کند. برای این منظور ، محققان منگنز را در نظر گرفتند. در محیطهای کم اکسیژن ، منگنز محلول در آب (II) را تشکیل می دهد. هنگامی که سطح اکسیژن بیشتر است ، به حالت +4 خود اکسیده می شود و به سرعت به عنوان دی اکسید منگنز رسوب می کند (MnO2)

در واقع ، این خیلی راحت اتفاق می افتد. شان نیوبی از دانشگاه ایالت فلوریدا در ایالات متحده می گوید: “اگر می خواهید تغییرات جهانی را که ممکن است رخ دهد تفسیر کنید ، بسیار سخت است که عنصری که قبل از مخلوط شدن در سراسر جهان از بین می رود ، از بین برود.”

نیوبی و همکارانش بر تغییرات بسیار ظریف تری که در ایزوتوپ های تالیم منعکس شده است تمرکز کردند. MnO2 شامل تالیم از آب دریا-ترجیحاً ایزوتوپ تالیم 205 سنگین تر است. وقتی آب دریا غنی از اکسیژن و MnO بیشتر باشد2 در حال ته نشین شدن است ، تالیم باقی مانده در آب دریا در تالیم سبک تر 203 غنی شده است.

حتما بخوانید :
هیئت نفتی جمهوری آذربایجان به دیدار وزیر نفت آمد

نقشه ای که ظاهر 250 میلیون سال پیش زمین را نشان می دهد.  نیمکره شرقی تحت سلطه ابر قاره گوندوانا است در حالی که نیمکره غربی یک اقیانوس غول پیکر است

محققان نسبت ایزوتوپ تالیم را در شیل اقیانوسی از سه محل در ژاپن و کانادا که مربوط به زمان انقراض جمعی انتهای پرمین است اندازه گیری کردند. افزایش نسبی تدریجی تالیم -205-که نشان دهنده کاهش اکسیژن اقیانوسی است-بیش از یک میلیون سال قبل از شروع رویداد آغاز شد. سپس ، برای حدود 60،000 سال قبل از شروع انقراض جمعی ، نسبت تالیم 203 به شدت افزایش یافت و این نشان می دهد که اقیانوس تبدیل به غنی از اکسیژن سرانجام ، شروع انقراض جمعی همزمان با بی هوشی شدید بود ، که ممکن است چندین میلیون سال ادامه داشته باشد.

محققان مطمئن نیستند که چه چیزی باعث این نوسان شده است ، اما یک احتمال خنک کننده گذرا است که توسط ذرات معلق هوا در اثر افزایش آتشفشان ایجاد می شود. عدم وجود هرگونه سیگنال در آهن یا سایر ایزوتوپها نشان می دهد که مقدار اکسیژن محلول هرگز قبل از شروع انقراض عمده تغییر چشمگیری نکرده است. با این حال ، حتی تغییرات ظریف تر نشان داده شده توسط سوابق ایزوتوپ تالیم می تواند اثرات چشمگیری داشته باشد. نیوبی توضیح می دهد: “منطقه بالقوه ردوکس منگنز بسیار شبیه نیتروژن است.” هر زمان که تغییرات منگنز را مشاهده می کنید ، احتمالاً تغییرات چرخه نیتروژن را نیز خواهید دید ، که جزء اصلی بسیاری از زندگی دریایی است. ” به گفته محققان ، موجوداتی که برای زنده ماندن در یک رژیم تکامل یافته بودند ، نمی توانستند برای زنده ماندن در رژیم دیگر تکامل یابند.

لی کامپ از دانشگاه ایالتی پن ایالت آمریکا می گوید: “استفاده از ایزوتوپهای تالیم واقعاً محدودیت جدیدی در مورد میزان خوب اکسیژن رسانی یا میزان عمیق اکسیژن اقیانوس قبل از این رویداد ایجاد می کند.” برای من ، این واقعیت که ایزوتوپهای تالیم در حال چرخش به جلو و عقب هستند نشان می دهد که اقیانوس در آستانه بین اکسیا و آنوکسیا در حال تکان خوردن است و این برای افرادی مانند من که سعی در مدل سازی سیستم بیوتا اقیانوس و جو دارند ، تفاوت ایجاد می کند. از طریق این رویداد. ‘

حتما بخوانید :
بررسی توسعه زمینه‌های همکاری ملی حفاری و جهاد دانشگاهی

Kump نمونه برداری از هسته های بیشتر و وضوح بیشتر را برای رد آثار تجربی پیشنهاد می کند.

منبع : www.chemistryworld.com
2021-08-05 13:00:00

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:
کارشناس فروش 1 - دکاموند شیمی

کارشناس فروش

کارشناس فروش 2 - دکاموند شیمی

کارشناس فروش

کارشناس فروش 4 - دکاموند شیمی

کارشناس فروش

کارشناس فروش 3 - دکاموند شیمی

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناس فروش 1 - دکاموند شیمی

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

کارشناس فروش 2 - دکاموند شیمی

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

کارشناس فروش 4 - دکاموند شیمی

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

کارشناس فروش 3 - دکاموند شیمی

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم تر از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم محصولاتمون را به شما معرفی کنیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی
دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.