چرخه های فلزی Möbius با واکنش پذیری کتاب درسی معطر بودن خود را نشان می دهند | پژوهش

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email
امتیاز دهید

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

برای اولین بار ، محققان در ترکیبات معطر Möbius حاوی فلز ، به جایگزینی های الکتروفیل-واکنش های مشخص برای معطرها-دست یافتند. جودی وو ، متخصص معطرسازی در دانشگاه هوستون ایالات متحده ، که در این مطالعه شرکت نکرده است ، می گوید: “این بدون شک عطر و طعم این مولکول ها را از طریق واکنش پذیری نشان می دهد.”

جایگزینی الکتروفیل ، مانند واکنشهای فریدل -کرفتز ، یک نمونه کتاب درسی برای واکنش پذیری معطر است. اما در حالی که این واکنش به طور معمول با ترکیبات معطر کلاسیک و هوکل استفاده می شود ، اطلاعات کمی در مورد اینکه چگونه و چگونه در معطرهای غیر کلاسیک عمل می کند. مولکول های معطر Möbius دارای پیچ و تاب هایی در سیستم الکترون الکترون π است. وو می گوید که برخی از آنها چرخه های متال هستند ، که در آنها اوربیتال های فلزی باعث تغییر فاز می شوند که “قوانین سنتی معطر بودن هاکل را معکوس می کند”.

تصویری که خطوط را ترسیم می کند و نقشه های مداری را نشان می دهد که نشان دهنده خوشبو شدن هوکل ، هیلبرونر-موبیوس و کریگ-موبیوس است

تیمی به سرپرستی Haiping Xia و Hong Zhang از دانشگاه Xiamen در چین نشان داده است که اسمپنتالن معطر Craig-Möbius در واقع به جای واکنشهای اضافی ، که معمولی از ترکیبات آلی غیر معطر غیر اشباع است ، جایگزین الکتروفیلی می شود. تا کنون هیچ واکنش قابل مقایسه ای برای مولکولهای کریگ-موبیوس وجود نداشته است ، […] این اطلاعات مفیدی را برای درک اسکلت های غیرمعمول π- به همراه خواهد داشت.

محققان ماهیت معطر osmapentalene را با واکنش آن با آنالوگهای شیمیایی کلر و برم نشان دادند. شیا می گوید: “واکنش ها دارای کارایی عالی و انتخاب مجدد قابل توجه هستند.” الکتروفیل ها معمولاً در نزدیکی مرکز اسمیوم قرار می گیرند. این تیم همچنین محاسبات محاسباتی و آزمایشاتی را با بزرگترین چرخه های فلزی معطر Craig-Möbius از جمله متالا فوران ذوب شده ، متالپانتالن و متالابنزن انجام داد.

پیش نمایش بسته حمایتی صادرات

گاهی مطالعه عطر و طعم کمی دور از واقعیت به نظر می رسد ، [but] وو می گوید: شواهد شیمیایی کلیدی برای پایه گذاری این مفهوم است. در ابتدا ، معطر بودن موبیوس یک تخیل نظری بود ، اکنون [these] نمونه های هیجان انگیز نشان می دهد ترکیبات معطر متفاوت از بنزن هستند اما رفتار مشابهی دارند. به طور معمول ، شیمیدان ها برای سنجش اثرات معطر به شاخص هایی مانند هندسه مولکولی ، اثرات مغناطیسی و الکترونیکی تکیه می کنند ، اما واکنش پذیری تأیید نهایی است.

تصویری که ساختار توپ و چوب محصول واکنش را بین معطر Möbius و آنالوگ شیمیایی کلر نشان می دهد

هنری رزپا ، متخصص آروماتیک موبیوس در کالج امپریال لندن ، انگلستان می گوید: “شیمی ترکیبات موبیوس توسط نظریه پردازان هدایت می شود و زمان زیادی طول می کشد تا نتایج تجربی به دست آید.” در مورد چرخه های فلزی معطر ، فلزات بیش از حد واکنش پذیر به نظر می رسند که اجازه ایجاد تغییراتی در اطراف حلقه ها را نمی دهد. “دیدن عطر و طعم فوق العاده است [reactivity] چشم انداز گسترده شد و واکنش های جدید آشکار شد. ‘

رزپا رویای ترکیب عطر و طعم غیرمعمول با مفهوم شیمی دیگر – کایرالیتی را دارد. او توضیح می دهد که اگرچه اسماپنتالن از نظر فنی مسطح است ، اما بسیاری از نقوش موبیوس کایرال و نامتقارن هستند. شیا فاش می کند که گروه او در حال کار بر روی ایده های مشابه است.

و برنامه های کاربردی نیز ممکن است ایجاد شود. شیا توضیح می دهد: “ما از گونه های Craig-Möbius در نورپردازی ، نور درمانی و سلول های خورشیدی استفاده کرده ایم.” ‘[Chemical] اصلاحات منجر به تنوع بیشتر ساختارها می شود که کلید توسعه مواد جدید است. ‘

منبع : www.chemistryworld.com
2021-10-11 12:00:00

امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.