پیوند کووالانسی قوی اورانیوم پیش بینی های جدول تناوبی را می شکند | پژوهش

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email
امتیاز دهید

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

تصویری از سه ساختار چوبی و در مرکز هر یک از آنها شکل های کروی و پیازی شکل های مداری به رنگ سفید و آبی

اورانیوم با گروههای نیتریل یک پیوند کووالانسی سه گانه غیرمعمول قوی ایجاد می کند و پیش بینی ها را در مورد قدرت پیوند اکتینیدها در مقایسه با بقیه جدول تناوبی اشتباه می گیرد.

عناصر معمولاً از الگوی استحکام پیوندهای کووالانسی خود پیروی می کنند و گروه های 1 و 2 با حرکت در جدول تناوبی پیوندهای یونی بیشتری را تشکیل می دهند و همبستگی افزایش می یابد. در حالی که استحکام پیوند اکتینیدها به طور عمیق مورد مطالعه قرار نگرفته است ، احتمالاً بین لانتانیدهای یونی و عناصر بلوک d کووالانسی قرار دارند.

با این حال ، تجزیه و تحلیل محاسباتی نشان داده بود که اورانیوم ، یک اکتینید ، پیوندهای کووالانسی قوی تری نسبت به فلزات انتقالی – کروم ، مولیبدن و تنگستن – در گروه 6 ایجاد می کند. همبستگی اوراق قرضه اورانیوم به صورت آزمایشی برای بررسی صحت پیش بینی ها پیش بینی شده است.

این تیم از رزونانس مغناطیسی هسته ای نیتروژن استفاده کرد (15طیف سنجی N NMR) برای بررسی اورانیوم انتهایی (vi) مجتمع نیترید ، و نیتروژن موجود در پیوند سه گانه U -N دارای یک تغییر شیمیایی بسیار زیاد بود. سپس تیم برای محاسبه استحکام پیوند از محاسبات تئوری تابعی چگالی به همراه تکنیکی که به عنوان تحلیل تانسور محافظ NMR معروف است استفاده کرد. اینها نشان داد که در عناصر گروه 4 تا 6 کوالانسی بیشتری نسبت به پیوندهای معادل دارد.

لیدل نتایج را به عنوان “ارائه کتابها” توصیف می کند ، و تاکید می کند که تحقیقات “پارامترهای کتاب را دوباره تعریف می کند” 15طیف سنجی N NMR ‘. از همه مهمتر ، داده هایی که پیوند سه گانه U-N را نشان می دهند نسبت به آنالوگهای بلوک d کووالانسی تر هستند و به ترتیب پیش بینی شده اشاره می کنند. [of covalency in the periodic table] او می افزاید.

نشانه جدید در بازار دلار

استحکام پیوند همچنین پیش بینی بیش از 100 سال پیش توسط برنده جایزه نوبل فریتس هابر را تایید می کند ، او مشاهده کرد که اورانیوم بهترین کاتالیزور برای تثبیت نیتروژن است-اگرچه از سال 1909 ، آهن به عنوان مقرون به صرفه تر مورد استفاده قرار گرفت. امروزه ، فرآیند هابر ، که برای ایجاد آمونیاک از طریق نیتروژن در هوا برای محصولات از جمله کود مورد استفاده قرار می گیرد ، نجات میلیاردها نفر از قحطی را به حساب می آورد.

توماس آلبرشت-شونزارت ، مدیر مرکز علم و فناوری اکتینید در دانشگاه ایالت فلوریدا ، ایالات متحده ، این کار را “قابل توجه” توصیف کرد ، و پیامدهای مهمی در کاتالیز دارد. او می گوید: “مشاهده تاریخی هابر مبنی بر اینکه اورانیوم بهترین کاتالیزور برای این واکنش بود همچنان در مناطق غیر منتظره به بار می نشیند.”

یوخن اتشباخ ، پروفسور دانشگاه ایالتی نیویورک در بوفالو ، ایالات متحده ، که تجزیه و تحلیل نسبیتی محافظتی را که توسط تیم لیدل استفاده می شود ، توسعه داده است ، می گوید “این ترکیب نظریه و آزمایشات NMR یک ابزار بسیار قدرتمند است” برای تعیین ویژگیهای پیوند کووالانسی. او می افزاید: “به طور کلی ، وقتی ادعاهایی مبنی بر پیوند فوق العاده وجود دارد ، همیشه خوب است که این امر را تا آنجا که ممکن است مقایسه های نظری و آزمایشی داشته باشیم.” به احتمال زیاد ، سیستم هایی با پیوندهای کوالانسی نسبتاً قوی شامل اورانیوم همچنان کشف خواهند شد. “

منبع : www.chemistryworld.com
2021-10-13 17:00:00

امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.