پیش بینی و جلوگیری از تلفات تولید با هوش مصنوعی | کسب و کار

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email
امتیاز دهید

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

فناوری یادگیری ماشینی استارتاپ Seebo ، هوش مصنوعی (AI) را با بینش در فرایندهای تولید ترکیب می کند تا تولیدکنندگان ، از جمله تولیدکنندگان مواد شیمیایی را در پیش بینی و جلوگیری از تلفات تولید در آینده قادر سازد.

ابزار Seebo که در سال 2014 توسط برادران Liran و Lior Akavia تاسیس شد ، می تواند ناکارآمدی پنهان در فرآیندهای تولید را آشکار کند – Seebo ترکیبی از کلمه انگلیسی “see” و کلمه عبری “bo” است که به معنی داخل است.

لیران و لیور آکاویا روبروی تابلو سیبو نشسته اند

برای تولیدکنندگان مواد شیمیایی و سایر شرکتها بهبود کارایی و واکنش به تغییر رفتار مصرف کننده – به عنوان مثال تغییر تقاضا ، بیش از هر زمان دیگری ضروری است. ناشی از کووید -19 یانایی اورون ، شریک اصلی Vertex Ventures ، که آخرین سرمایه مالی Seebo را در ماه مارس رهبری کرد ، و سرمایه گذاری قبلی خود را در شرکت سه برابر کرد ، اظهار داشت: “تولیدکنندگانی که مایل به رقابت هستند دیگر نمی توانند ناتوانی های مکرر فرآیند را تحمل کنند.” وی گفت: “جلوگیری از این ضررها اکنون به یک اولویت استراتژیک تبدیل شده است.”

“سخت و دردناک”

لیران ، که در سال 2003 مدرک مهندسی اطلاعات و علوم کامپیوتر را از موسسه فناوری Technion در اسرائیل دریافت کرده و کار خود را به عنوان توسعه دهنده نرم افزار آغاز کرده است ، مدیر ارشد عملیاتی Seebo است. لیور ، که در سال 2006 مدرک کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه تل آویو گذرانده است ، در حالی که به عنوان توسعه دهنده نرم افزار و مدیر تحقیق و توسعه در یک واحد نخبه امنیت سایبری در ارتش اسرائیل کار می کرد ، مدیر اجرایی است.

لیران در اواسط دهه 20 زندگی خود در چین زندگی می کرد. پس از پیوستن لیور به آنجا ، آنها Playfect را در سال 2007 تاسیس کردند ، که لوازم جانبی دستگاه های تلفن همراه و بازی های ویدیویی را برای کنسول های بازی ویدئویی ، رایانه شخصی ، تلفن های هوشمند و رایانه های لوحی تولید می کرد. Mobile Fun ، خرده فروش آنلاین لوازم جانبی تلفن همراه مستقر در بریتانیا ، Playfect را در سال 2013 خریداری کرد و سپس این دو Seebo را راه اندازی کردند.

ما دانش تولید را در یک الگوریتم جاسازی می کنیم و الگوریتم هایی می سازیم که می توانند فرایند تولید خاص را بیاموزند

لیران می گوید: “در Playfect ، ما چالش هایی را با ناکارآمدی تولید تجربه کردیم – این سخت و دردناک بود.” ما به این نکته پی بردیم که چقدر نرم افزارهای تولیدی کارآمد مهم هستند و تصمیم گرفتیم فناوری را بسازیم که فرایند تولید را درک کند. “

رشد قیمت‌های پایه محصولات پتروشیمیایی

برادران تشخیص دادند که تجزیه و تحلیل عمومی هوش مصنوعی – مهم نیست چقدر پیشرفته باشد – نمی تواند پیچیدگی تولید مواد شیمیایی را اداره کند. آنها به زودی متوجه شدند که دانش فرایند باید در الگوریتم جاسازی شود.

ساخت مواد شیمیایی شامل فرایندهای پیچیده ای است که داده های پیچیده و پر سر و صدا تولید می کند. به سادگی اجرای هر الگوریتم هوش مصنوعی بر روی آن داده ها همه آن پیچیدگی ها را در نظر نخواهد گرفت – از جمله ، به عنوان مثال ، پردازش موازی که در آن مراحل فرآیند تقسیم می شوند تا فرمولاسیون ، ترکیب ، بسته بندی و تمیز کردن به طور همزمان و چندگانه انجام شود. خطوط محصول که طیف وسیعی از محصولاتبه

لیران می گوید: “این دلیلی بود که ما یک هوش مصنوعی مبتنی بر فرایند اختراع کردیم.” دنیای شیمیبه هر کسی که بخواهد با استفاده از داده ها به تولیدکنندگان مواد شیمیایی ارزش بدهد ، باید با دانش هوش مصنوعی و تولید مواد شیمیایی ازدواج کند – ما دانش تولید را در یک الگوریتم جاسازی کرده ایم و الگوریتم هایی می سازیم که می توانند فرایند تولید خاص را بیاموزند. “

هوش مصنوعی Seebo از “تجزیه و تحلیل علل ریشه ای خودکار” برای شناسایی الگوها در فرایندهای تولید و آگاهی تیم ها در مورد علت وقوع ناکارآمدی استفاده می کند. این فناوری همچنین از “توصیه های پیش بینی” برای جلوگیری از ناکارآمدی فرایندهای آینده و همچنین “هشدارهای فعال” برای نشان دادن زمان واقعی تولیدکنندگان برای حل یک مشکل خاص استفاده می کند.

دلیل اصلی وقوع این تلفات این است که یک علت اصلی در داده های پیچیده پنهان شده است که از چشم انسان دور می شود

این سیستم می تواند همه داده های مختلف و خطوط تولید شده را در یک خط تولید مشخص گرد هم آورد ، سپس یک مدل دیجیتالی بسازد که کل فرایند تولید را تکرار کند – از مواد اولیه گرفته تا محصول نهایی. این بدان معناست که الگوریتم ها نه تنها به داده ها کورکورانه نگاه نمی کنند بلکه در واقع آنها را درک می کنند پیچیدگی های منحصر به فرد یک فرایند خاص سپس این فناوری می تواند ناکارآمدی هایی را نشان دهد که منجر به ضرر در زمینه های کلیدی مانند کیفیت ، عملکرد و توان عملیاتی می شود.

جایزه نوبل فیزیک به تحقیقات در مورد سیستم های پیچیده فیزیکی تعلق می گیرد | اخبار

لیران می گوید مدلهای Seebo باید به شرکتها در درک بهتر فرایندها و کاهش قابل ملاحظه تلفات تولید به دلایلی مانند: محصولات جانبی نامطلوب و ناخالصی ها کمک کند. تغییرات مواد اولیه ؛ واکنشهای غیر بهینه ؛ و رسوب گذاری – که شامل هر چیزی است که روی سطح غوطه ور رشد می کند و نباید در آنجا باشد.

لیران توضیح می دهد که برای انسانها امکان انجام تجزیه و تحلیل مداوم و چند متغیره در مورد فرآیند پیچیده تولید شیمیایی وجود ندارد زیرا داده های زیادی وجود دارد که دائماً به روشهای بسیار ظریف در حال تغییر هستند. او می افزاید که حتی ابزارهای تجزیه و تحلیل سلف سرویس نیز می توانند نظریه های موجود را آزمایش کنند و نمی توانند چیزهایی را کشف کنند که آنها به دنبال آن نیستند.

در حالی که لیران اذعان می کند که بسیاری از ناکارآمدی های ذاتی در صنعت تولید مواد شیمیایی وجود دارد و داشتن یک کارخانه 100٪ کارآمد با صفر تلفات تولید غیرممکن است ، او می گوید بسیاری از این تلفات را می توان به میزان قابل توجهی کاهش داد. او توضیح می دهد: “دلیل اصلی این که این تلفات در مقیاسی که رخ می دهد این است که یک دلیل اصلی در داده های پیچیده پنهان شده است که از چشم انسان دور می ماند.”

سیبو

تاریخ تاسیس: 2014

مکان: تل آویو ، اسرائیل

تعداد کارکنان: 80 نفر (بیشتر دانشمندان)

منبع: استارت آپ

منابع مالی: کل سرمایه گذاری 46 میلیون دلار ، از جمله 24 میلیون دلار در مارس 2021

منبع : www.chemistryworld.com
2021-10-14 17:00:00

امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.