پیش بینی افزایش۲ برابری سود «بوعلی» در پایان سال

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email
امتیاز دهید

به گزارش دکاموند شیمی، به نقل از روابط عمومی پتروشیمی بوعلی ، اردلان صداقت زاده معرفی این واحد پتروشیمی اظهار داشت: شرکت پتروشیمی بوعلی سینا از جمله واحد‌های آروماتیکی کشور با ظرفیت تولید ۱.۷۴۰.۰۰۰ تن از سال ۱۳۸۳ در حال تولید محصولات ریفرمت، برش سبک نفتا، برش سنگین نفتا، رفینت، بنزن و LPG است.

وی افزود: عمده خوراک پتروشیمی بوعلی سینا نفتا است که پس از ورود به مجتمع، ترکیبات سبک و سنگین همراه جداسازی می‌شوند و بخش میانی به واحد‌های آروماتیکی ارسال می‌شود.

صداقت زاده با تشریح فرآیند جداسازی اضافه کرد: برش سنگین نفتا ترکیباتی شبیه به گازوئیل هستند که عمدتا به صورت دریایی و زمینی صادر می‌شوند و طی ۶ماهه دوم سال با توجه به نیاز کشور، این محصول را تماما به نیروگاه‌ها تحویل داده‌ایم تا از خاموشی کشور جلوگیری شود.

مدیر بازرگانی پتروشیمی بوعلی سینا ادامه داد: برش سبک نیز خوراک مجتمع‌های الفینی است و به مجتمع‌های پتروشیمی دیگر ازجمله امیرکبیر تحویل می‌شود.

صداقت زاده با اشاره به ترکیبات برش میانی نفتا تصریح کرد: این بخش پس از جداسازی وارد واحد آروماتیک‌ مجتمع می‌شود و در نهایت به محصولات باارزشی همچون ریفرمت، بنزن، LPG تبدیل می‌شود و با بهره برداری از واحد PX، به جای محصول ریفرمت، محصولات با ارزش افزوده و پراهمیت تر پارازایلین و اوتوزتیلین به عنوان محصول نهایی تولید خواهد شد.

* افزایش تولید پتروشیمی بوعلی سینا به ۱۱۲ درصد ظرفیت اسمی

مدیر بازرگانی شرکتی پتروشیمی بوعلی سینا در ادامه گفتگوی خود به افزایش تولیدات این مجتمع به ۱۱۲ درصد ظرفیت اسمی اشاره کرد و گفت: در سال ۹۷ در بوعلی سینا ۱میلیون و ۲۴۰ هزار تن محصول تولید شده است که ۷۱.۵ درصد ظرفیت اسمی را شامل می‌شد و با برنامه ریزی های صورت گرفته میزان تولید در سال ۱۳۹۸ به ۱میلیون و ۳۷۰ تن، یعنی ۷۹ درصد ظرفیت اسمی رسید و با ادامه افزایش تولید در سال ۱۳۹۹ موفق به ۱میلیون و ۴۳۷ هزار تن شدیم که معادل ۸۳ درصد ظرفیت اسمی را پوشش می‌داد و اکنون در ۹ ماهه سال ۱۴۰۰ با رفع تنگناها، میزان تولید به ۱میلیون و ۴۷۷ هزارتن رسیده است که نشان از افزایش ۱۱۲ درصدی تولید و تحقق ۱۲۰ درصدی برنامه دارد.

حتما بخوانید :
ظرفیت شهرستان‌های مهر و لامرد برای اجرای طرح‌های پتروشیمی در حال

* اقداماتی که منجر به افزایش تولید در پتروشیمی بوعلی سینا شد

صداقت زاده در خصوص اقدامات انجام شده که منجر به افزایش تولید این مجتمع تا ۱۱۲ درصد ظرفیت اسمی شده است گفت: ابتدا خوراک ورودی به مجتمع را به پایداری رساندیم و علاوه بر مناطق نفت‌خیز جنوب به عنوان تامین کننده اصلی، خوراک مورد نیاز را از مناطق دیگر از جمله عسلویه با کشتی تامین کردیم و در واقع خوراک وردی به مجتمع را به ۱۱۲ درصد نیاز مجتمع رساندیم.

وی افزود: با راه‌اندازی واحد شیرین‌سازی که ابتدای سال‌جاری با توان متخصصین داخلی به بهره‌برداری رسید، دیگر مانع تولید مجتمع نیز رفع شد و محصول برش سبک را که تا پیش از آن باید تنها به مجتمع پتروشیمی امیرکبیر تحویل می‌دادیم، اکنون علاوه بر تامین نیاز مجتمع های داخل، به محصولات با ارزش افزوده بالاتر رفینت و ال‌پی‌جی تبدیل می‌کنیم و با صادرات آن ارزآوری قابل توجهی را عاید کشور می‌کنیم.

* افزایش ۱۶۵ درصدی فروش

مدیر بازرگانی پتروشیمی بوعلی سینا در ادامه با اشاره به افزایش فروش این مجتمع پتروشیمی در کنار افزایش تولید افزود: با افزایش تولید مجتمع، فروش محصولات نیز با افزایش چشمگیری همراه بوده است و فروش آذرماه به نسبت ماه پیش از آن ۳۴ درصد و نسبت به آذرماه سال گذشته افزایش ۱۶۵ درصدی را نشان می‌دهد.

صداقت زاده اضافه کرد: میزان فروش در ۹ماهه سال ۱۴۰۰ نیز در مقایسه با سال پیش از آن ۱۶۳ درصد افزایش را نشان می‌دهد که بیش از ۶۰ درصد آن را فروش صادراتی شامل می‌شود و این به معنای افزایش ارزآوری برای کشور است.

وی یکی عوامل منجر به افزایش فروش درکنار رفع تنگناهای تولید را امکان بارگیری و فروش زمینی دانست و افزود: با اقدامات صورت گرفته، امکان فروش زمینی محصولات هم در رینگ خارجی و هم در رینگ داخلی فراهم شده است که می‌تواند منجر به کاهش هزینه حمل و نقل شود.

حتما بخوانید :
سرپرست شرکت نفت خزر منصوب شد

صداقت زاده اذعان کرد: پس از شرایط کرونا و درپی کاهش حمل و نقل دریایی، فروش زمینی را به صورت قابل توجهی افزایش دادیم و هم اکنون ظرفیت بارگیری و فروش زمینی تا ۲۰۰ تانکر در روز را دارا هستیم که می‌تواند باعث جلوگیری از خروج ارز از کشور شود.

** سود ۲ برابری سهامداران «بوعلی»

اردلان صداقت زاده در پایان با اشاره به روند رو به رشد سودآوری شرکت پتروشیمی بوعلی سینا گفت: در سال ۹۸، سود مجتمع به نسبت سال ۹۷ افزایش ۴ برابری را محقق کرد و در سال ۱۳۹۹ به نسبت سال ۱۳۹۸ سود ۳ برابری عاید سهامداران شد و پیش بینی می‌کنیم در پایان سال ۱۴۰۰ نیز سهامداران «بوعلی» بیش از ۲ برابر سود را کسب کنند.

دکاموند شیمی | مرجع و وارد کننده روغن های گیاهی ، مواد شیمیایی ، اسانس

منبع : www.nipna.ir
2022-01-16 13:05:41

هیچ داده ای یافت نشد
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.