پلیس خوب، پلیس بد | نظر

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

با پایان یافتن Cop26 و حرکت سیرک، ما باید در نظر بگیریم که چه تفاوتی ایجاد خواهد کرد. خوبی وجود دارد: تعهد برای مهار متان، پایان دادن به جنگل زدایی و مهار زغال سنگ. بد: عدم دستیابی به توافق در مورد حذف تدریجی یارانه برای سوخت های فسیلی و کم رنگ کردن زبان در مورد حذف تدریجی زغال سنگ. و زشت: تحلیلی که نشان داد حتی اگر جهان به اهدافی که برای خود در Cop26 و پاریس تعیین کرده دست یابد، پیش‌بینی می‌شود که تا پایان قرن 2.4 درجه سانتیگراد افزایش یابد.

برای مقابله با تغییرات آب و هوایی قبل از اینکه اوضاع واقعاً پرمو شود، اوضاع عالی به نظر نمی رسد. در حالی که قول‌های زیادی مبنی بر انتقال اقتصادها به صفر خالص تا اواسط قرن داده شد، مقیاس این کار دلهره‌آور است. در حال حاضر تنها حدود 11 درصد از کل انرژی مورد نیاز جهان از طریق انرژی های تجدیدپذیر تامین می شود. جهان همچنان با مشکل جدی نفت، گاز و زغال سنگ مواجه است، به طوری که 78 درصد از کل انرژی مورد نیاز از طریق سوخت ها تامین می شود که باعث تغییرات آب و هوایی بی رویه می شود. اما ممکن است همه چیز آنقدر که به نظر می رسد بد نباشد.

“برای ترسوها و مرددها همه چیز غیرممکن است، زیرا چنین به نظر می رسد” – این الگوی زیبا از رمان نویس والتر اسکات به خوبی این مشکل را در بر می گیرد. یک تغییر عظیم در شیوه خود قدرت های جهانی مورد نیاز است، اما به نظر غیرقابل حل است. اما یک تحلیل جدید توسط محققان دانشگاه آکسفورد نشان می‌دهد که انتقال به فناوری‌های جدید اغلب بسیار سریع‌تر از آنچه تصور می‌شد اتفاق می‌افتد – و با درد بسیار کمتری.

فناوری‌های انرژی تجدیدپذیر که انرژی پاک‌تر و سبزتر را ارائه می‌کنند، تقریباً بدون استثنا با برآوردهای محافظه‌کارانه در مورد کاهش سریع و دور هزینه‌ها و سرعت به کارگیری آن‌ها، به فروش رسیده‌اند. فتوولتائیک ها به طور مداوم هزینه های مدل سازی شده را شکست داده اند. علاوه بر این، آنها همچنین بارها و بارها هزینه های کف را شکسته اند – هزینه های ثابتی که فرض می شد هرگز قابل جبران نبود. و بین سال‌های 1995 تا 2018 هزینه باتری‌های لیتیوم یونی به طور متوسط ​​12 درصد در سال کاهش یافته است، در حالی که تولید 30 درصد در سال افزایش یافته است.

پاکستان: توافق تجارت پایاپای با ایران حاصل شد

این کاهش شدید هزینه‌ها به این معنی است که ما وارد عصر «تنوع انرژی بی‌سابقه» شده‌ایم که بسیاری از فن‌آوری‌ها – از جمله سوخت‌های فسیلی قدیمی – در حدود 100 دلار در مگاوات ساعت (74 پوند / مگاوات ساعت) معیار رقابت می‌کنند و کاهش هزینه‌های بیشتر هنوز برای انرژی‌های تجدیدپذیر امکان‌پذیر است. اگر نرخ کنونی استقرار انرژی بادی، فتوولتائیک، باتری‌ها و الکترولیزها با همان نرخ‌ها در دهه آینده افزایش یابد، ما می‌توانیم در کمتر از 25 سال آینده به صفر برسیم. هدف 1.5 درجه سانتیگراد هنوز می تواند برآورده شود. علاوه بر همه اینها – بازتاب بررسی استرن در سال 2006 – ایجاد تغییر در انرژی های تجدیدپذیر باعث صرفه جویی تریلیون ها پوند در ادامه این روند می شود. و این بدون در نظر گرفتن آسیبی است که تغییرات آب و هوایی بر جهان وارد می کند.

هیچ فایده ای ندارد که خودمان را شوخی کنیم، راه درازی در پیش است. در این مسیر شگفتی‌های ناخوشایندی به همراه نیاز به کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای از بخش‌های فراتر از انرژی، مانند کشاورزی، وجود خواهد داشت. شاید بزرگترین کمکی که دولت ها هنوز می توانند داشته باشند، حمایت از فناوری های انرژی پاک و پایان دادن به حمایت از سوخت های فسیلی باشد. همه چیز کاملاً ناامیدکننده نیست، اما اگر در مورد مشکل جدی باشیم، ساعت دیر است. این پیام واقعی است که ما باید از Cop26 بگیریم.

منبع : www.chemistryworld.com
2021-11-25 18:00:00

امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی
blank

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.