پروتئین های کاملاً مصنوعی داروهای مناسب را می سازند | کسب و کار

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email
امتیاز دهید

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

تصویری که جفری بود را نشان می دهد

Jeffrey Bode از ETH زوریخ در سوئیس قیاس مناسبی دارد که چرا پروتئین های مصنوعی گام بعدی قانع کننده برای توسعه مولکول های درمانی هستند. او می گوید: تقریباً همه آنتی بیوتیک های مدرن در طبیعت پیدا شده یا تولید شده اند ، اما سپس با شیمی مصنوعی اصلاح شده و دارویی بهتر ساخته شده است. به همین ترتیب ، پروتئین های طبیعی اغلب فعالیت بیولوژیکی فوق العاده ای دارند ، اما از نظر مسمومیت ، محدودیت هایی دارند. آنها می توانند با استفاده از شیمی مصنوعی بهتر و ایمن تر شوند. ‘

Bode یکی از بنیانگذاران شرکت Bright Peak Therapeutics است ، یک شرکت خصوصی زیست فناوری مستقر در سن دیگو ، ایالات متحده و بازل ، سوئیس ، که در حال تجاری سازی پروتئین های کاملاً مصنوعی برای استفاده در ایمونوتراپی سرطان و بیماری های خود ایمنی است.

پیشرفته ترین محصول این شرکت یک نسخه مصنوعی از پروتئین سیگنال دهنده اینترلوکین -2 به نام BPT-143 است. در حال حاضر در صنایع شیمی ، تولید و کنترل (CMC) – بخشی جدایی ناپذیر از هرگونه محصول دارویی در سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) است ، که در آن فرآیند تولید ، رژیم های آزمایش و و ویژگی های محصول برای اطمینان از آنها توسعه یافته است. در همه دسته ها سازگار هستند Bode می گوید: “تا آنجا که ما می دانیم ، هیچکس چنین مولکول مصنوعی پیچیده ای را تا کنون در مراحل توسعه بالینی نیاورده است.”

تولید BPT-143 شامل بیش از 300 مرحله شیمیایی ، به علاوه تا شدن و پوشاندن با پلی اتیلن گلیکول (PEGylation) ، و همچنین یک مرحله فتوشیمیایی است. این یک روش غیر معمول برای ساخت پروتئین است ، اما Bode و تیمش مطمئن هستند که ارزش تلاش را دارد.

تصویری که ساختارهای پروتئینی قله روشن را نشان می دهد

در حال حاضر ، پروتئین ها معمولاً با قرار دادن ژن های نوترکیب که کد کننده پروتئین هستند ، در میکروارگانیسم قابل تولید برای تولید پروتئین ساخته می شوند. اما این روشهای نوترکیب توانایی محدودی برای ایجاد تغییرات کوچک با اثرات بالقوه بزرگ بر محصول نهایی دارند. از طرف دیگر ، شیمی مصنوعی می تواند ساختار پروتئین را به طرق بسیار متنوعی تنظیم کند.

آتش سوزی گسترده در کارخانه پلی اورتان انگلستان | کسب و کار

برای مثال ، یک تغییر کوچک در یک زنجیره جانبی می تواند مانع اتصال پروتئین به گیرنده هایی شود که نباید با آنها تعامل داشته باشد و باعث افزایش میل به دیگران شود. تکنیک نوترکیب. ‘

مزیت دیگر سرعت است. تولید پروتئین های نوترکیب درمانی به خوبی ثابت شده است ، اما هنوز بسیار پیچیده است. ماه ها یا سال ها طول می کشد تا خطوط سلولی ایجاد شود و همیشه خطر آلودگی وجود دارد. قله روشن برای ساخت پپتیدها به مواد اولیه ارزان قیمت و سنتز شیمی خالص برای رسیدن به پروتئین خطی متکی است. Bode توضیح می دهد که مولکولهای به دست آمده به طور معمول بسیار قوی هستند و زیرساخت سنتز پپتیدها میانبری برای توسعه رده های سلولی فراهم می کند.

و با انجام کارهای شیمیایی ، تیم می تواند دسته های عملکردی را معرفی کند که به آنها اجازه می دهد پروتئین های خود را با مواد دیگر ترکیب کنند. Bode می گوید: “ما می توانیم به راحتی با چسباندن پلیمر یک عمر نیمه عمر را افزایش دهیم.” و ما می توانیم این پروتئین های فعال زیستی را گرفته و از دسته های شیمیایی خود برای اتصال آنها به آنتی بادی ها استفاده کنیم ، و یک گروه کاملاً جدید از داروها به نام ایمونوکونژوگه ها ایجاد کنیم. و این بسیار بسیار سریع انجام می شود. ‘

Bright Peak نشان نمی دهد که تولید BPT-143 چقدر گران است ، اما Bode اشاره می کند که آنچه شما انتظار دارید نیست. او این فرایند را به دو قسمت تقسیم می کند: “بخش مصنوعی” تولید پروتئین خطی و “قسمت بیولوژیکی” تا شدن ، فرمول بندی و خالص سازی. Bode می گوید: “راننده هزینه به طور شگفت انگیزی بخش مصنوعی نیست.”

میراث پیوند

قله روشن ، موفقیت خود را مدیون واکنش بستن آمید ساز است که به اتصال بخشهای کوتاه پپتیدی به زنجیرهای بلند کمک می کند. گروه Bode این فرایند را در دانشگاه کالیفرنیا در سانتا باربارا ، ایالات متحده ، 15 سال پیش توسعه داد و پس از انتقال گروه وی به ETH در 2010 ، بیشتر اصلاح شد.

یکشنبه آرام در بازار دلار

تصویری که ویجایا پتابیرامان را نشان می دهد

واکنش اساسی – که برای اولین بار در سال 2006 منتشر شد – درهایی را برای ایجاد پیوندهای آمیدی بدون معرف یا گروه های محافظ باز کرد. در طول سالها ، گروه Bode یاد گرفتند که واکنش را در زیرساخت سنتز پپتیدهای فاز جامد ادغام کرده و از آن برای ساخت پروتئین استفاده کنند.

در سال 2020 ، بنیانگذار Bode و Bright Peak ، Vijaya Pattabiraman ، 35 میلیون دلار از شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر Versant Ventures برای توسعه BPT-143 دریافت کرد. Bode می گوید: “این بودجه به ما اجازه داد تا برای گسترش برخی پروتئین های دیگر مقیاس بندی را شروع کنیم و مهمتر از همه ، آن را در مطالعات حیوانی و توسعه پیش بالینی شروع کنیم.” در ماه ژوئن ، این شرکت 107 میلیون دلار دیگر از سرمایه گذاری خطرپذیر ، به رهبری RA Capital دریافت کرد.

Pattabiraman مغز پشت انتقال فناوری به خارج از آزمایشگاه و افزایش آن تا تولید بود. در عین حال ، این مقیاس پذیری مدیون کارهای قبلی در زمینه سنتز پپتیدهای درمانی است ، Bode خاطرنشان می کند: “ساختن بخش های پپتیدی وظیفه سنگینی است و ما باید به تمام افرادی که قبل از ما آمده بودند اعتبار بدهیم.”

به محض آماده شدن داده ها ، Bright Peak قصد دارد برای تأیید مقررات در ایالات متحده اقدام کند تا آزمایشات بالینی انسانی بر روی بیماران سرطانی را آغاز کند. Bode می گوید ، در حالی که توسعه مولکول عمدتا بر سرطان شناسی متمرکز شده است ، تغییرات BPT-143 همچنین می تواند برای بیماریهای خود ایمنی استفاده شود. این پروتئین باعث تحریک سلول های T می شود ، که باعث تنظیم کموکین ها و مولکول های چسبندگی می شود که آنها را به محل عفونت هدایت می کند. سلول ها را می توان برای حمله به تومورها یا سرطان ها آموزش داد و BPT-143 باعث گسترش یا کپی خود آنها می شود.

مطالبات صادرکنندگان از رئیسی | دکاموند شیمی

این شرکت همچنین امیدوار است که مولکول های آن به سیستم ایمنی بدن در تشخیص این سرطان ها در آینده کمک کند. Bode می گوید: “این با حوزه عظیمی از ایمونوآنکولوژی سازگار است.” “به احتمال زیاد مولکول ما می تواند در ترکیب با دیگر مهار کننده های بازرسی مورد استفاده قرار گیرد.”

درمانگران قله روشن

مکان: سن دیگو ، ایالات متحده ، و بازل ، سوئیس

تأسیس: دسامبر 2017

بودجه تا به امروز:> 140 میلیون دلار

منبع: اسپین آف خصوصی از ETH زوریخ ، سوئیس

تعداد کارکنان: 20 پوند

منبع : www.chemistryworld.com
2021-09-17 15:32:00

امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.