پروتئین های فلزات سنگین سلاح مخفی در گزش مورچه ها هستند پژوهش

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

به گفته محققان ، مورچه ها ، عقرب ها و خرچنگ ها به لطف چیدمان اتم های فلزات سنگین و هالوژن بر روی دندان ها ، پنجه ها و نیش ها قادر به گاز گرفتن و گاز گرفتن قوی هستند.

در حالی که حیوانات بزرگتر از ابزارهای ضربه ای معدنی – مانند شاخ یا دندان استفاده می کنند – موجودات کوچکتر باید نسبت به اندازه خود قدرت بیشتری ارائه دهند تا از برش مواد بیولوژیکی سنگین (HEB) برای برش استفاده کنند. اینها ساختارهای غنی از پروتئین شامل اجزای معدنی ساخته شده از روی ، منگنز ، برم یا مس هستند. اگرچه ابزارهای معدنی قوی تر هستند ، اما HEB ها مقاومت بیشتری در برابر سایش دارند و به ابزار حیوان اجازه می دهد تا برای مدت طولانی تری تیز بماند.

هربرت وایت ، محقق مواد زیست مولکولی در دانشگاه کالیفرنیا ، سانتا باربارا ، ایالات متحده ، که در این مطالعه مشارکت نداشت ، توضیح می دهد: “این یک تجارت مطلوب است.” همانطور که هر نجار و ماشینکاری می داند ، ابزارهای تیز برای برش به انرژی کمتری نیاز دارند. ابزارهای معدنی برای کارهای خشن مانند خرد کردن و خرد کردن مناسب هستند. در مقابل ، HEB ها برای برش و سوراخ کردن استفاده می شوند.

در حال حاضر ، تیمی به سرپرستی رابرت شوفیلد از دانشگاه اورگان و آزمایشگاه ملی شمال غربی اقیانوس آرام ، ایالات متحده ، نگاه دقیق تری به این موضوع انداخته است تا ببیند چگونه کرم های نرئید ، مورچه های برگ برنده ، عنکبوت ، عقرب ، ماهی آزاد و خرچنگ از HEB استفاده می کنند. پس از جمع آوری نمونه از ماهی های یخ زده در سوپرمارکت ها ، زنبورها و رتیل های سفارشی و در مورد مورچه های چپک دار ، از نمونه های جمع آوری شده در جنگل های گواتمالا و ترینیداد ، محققان مجموعه ای از آزمایشات مکانیکی را انجام دادند. آنها دریافتند که HEB ها نیرو ، انرژی و ماهیچه های مورد نیاز را تا 60 درصد از مقدار مورد نیاز برای ابزارهای معدنی کاهش می دهند. این به حیوانات کوچک اجازه می دهد تا ضربه ای بسیار قوی تر از آنچه در اندازه دیگر ممکن است انجام دهند.

38.1 درصد عرضه های پلی استایرن مقاوم معامله شد

این تیم علاوه بر بیوفیزیک ، از توموگرافی پروب اتم برای ایجاد یک تصویر سه بعدی در مقیاس نانو از دندان های فک پایین مورچه های برگ شکن استفاده کردند. به جای یافتن روی به صورت تجمع یافته در رسوبات فلزی کوچک که در ابزارهای معدنی دیده می شود ، روی به طور مساوی در امتداد دندان ها پخش شد و حدود نیمی از آن به پروتئین های حاوی کاتیون حاوی روی ، 14٪ به عنوان کاتیون های آزاد ساز و بقیه به عنوان اتم های فردی روی متصل شد. به این توزیع یکنواخت ، به گفته محققان ، به مورچه ها اجازه می دهد تا ابزارهای دقیق تر و دقیق تری نسبت به زیست معدنی سازی ایجاد کنند.

تصاویری از ابزارهای مختلف بی مهرگان در زیر نقشه عنصری که مناطق غنی از روی و منگنز را نشان می دهد

این مطالعه همچنین به شناسایی نقش احتمالی هالوژن ها در مواد زیستی کمک می کند. در حین بررسی پنجه خرچنگ ، ​​این تیم غلظت بالایی از برم را در نوک آن تشخیص داد. اگرچه بقیه پنجه سه برابر سخت تر از ناحیه متمرکز برم بود ، اما نوک آن 9 برابر مقاوم در برابر شکستگی و 1.5 برابر سخت تر از بقیه پنجه بود. Waite استدلال می کند که این نشان دهنده “بهبود قابل توجه در سختی بدون افزایش تمایل به شکست” است.

وایت می افزاید: اگرچه هنوز هیچ توضیحی قطعی برای علت این امر وجود ندارد ، “این امر بیشتر شبیه هنر ترکیب فولادهای سخت و نرم در تولید لبه تیز و سخت کاتانا به نظر می رسد”. تیز و مقاوم

منبع : www.chemistryworld.com
2021-09-14 18:00:00

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.