پرده گرافن نامرئی نقاشی ها را از محو شدن محافظت می کند | پژوهش

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

یک لایه شفاف گرافن ، تنها چند اتم ضخامت دارد ، می تواند با محافظت از رنگدانه های نقاشی در نقاشی ها در برابر اشعه ماوراء بنفش ، رطوبت و آلودگی هوا از محو شدن آنها جلوگیری کند.

محو شدن رنگ یک مشکل عمده برای آثار هنری نقاشی شده است. معروف وینسنت ون گوگ گل آفتابگردان به عنوان مثال ، نقاشی ها حاوی رنگدانه های سربی حساس به نور هستند. در ابتدا زرد روشن بود ، با گذشت زمان به رنگ سبز مایل به قهوه ای تبدیل شد.

به گفته محققان پشت پرده گرافن می تواند تا 70 درصد از محو شدن رنگ جلوگیری کند. Costas Galiotis از بنیاد تحقیقات و فناوری Hellas در این زمینه می گوید ، در حالی که میزان دقیق حفاظت بستگی به رنگ و لایه رنگدانه دارد ، “این مورد تقریباً 200 سال در معرض شرایط قرار گرفتن در موزه ها یا سایر محیط های نمایشگاهی است”. یونان

گالیوتیس توضیح می دهد: “گرافن بسته به تعداد لایه ها مقدار قابل توجهی از اشعه ماوراء بنفش را جذب می کند و مانع بسیار خوبی در برابر اکسیژن و رطوبت است.” “با کاهش همزمان تابش مضر حادثه و با تاخیر در انتشار عوامل اکسید کننده ، از محو شدن رنگ جلوگیری می کند.”

عکس دو نسخه از نقاشی های آفتابگردان ون گوگ که در کنار هم در یک موزه آویزان شده اند.  بین آنها ، پشت سر هم ، دو دختر سیاهپو ، دوقلو ، پیراهن های راه راه یکسان اما کفش های مختلف رنگ (یکی صورتی ، یکی خاکستری) پوشیده اند.

گالیوتیس و همکارانش با استفاده از شبکه های گرافن نازک اتمی با رسوب بخار روی یک بستر مسی که روی فیلم چسبی منتقل می شود ، دستگاهی را برای اعمال حجاب روی نقاشی طراحی کردند. دو غلتک نقاشی و فیلم را به آرامی با هم فشار می دهند و سپس فیلم را برداشته و فقط لایه گرافن باقی می ماند.

محققان دیسک های رنگی محافظت شده توسط لایه های گرافن را در معرض سطوح بالای نور ، گرما و رطوبت قرار دادند – این یک فرایند پیری مصنوعی است. آنها همچنین تأثیرات روی یک نقاشی – جوهرهای هندی روی کاغذ براق – که نیمی از آنها را با پرده گرافن خود پوشانده بودند بررسی کردند و بقیه را بدون محافظ گذاشتند. بعد از اینکه نقاشی بیش از 1000 ساعت در محفظه پیری باقی ماند ، رنگهای نیمه محافظت نشده به طرز محسوسی محو شده بود – اما رنگهای محافظت شده توسط پرده گرافنی محکم باقی ماند.

گازبهای بیش از ۳ میلیون مشترک تهرانی رایگان شد

تصویری شماتیک از روند رول به رول مورد استفاده برای انتقال گرافن بر روی ماکت ها و آثار هنری واقعی

نارایان خاندکار ، مدیر مرکز استراحت و مطالعات فنی Straus در موزه های هنر هاروارد ، ایالات متحده ، توضیح می دهد که موزه ها با نگه داشتن نقاشی ها در انبارهای تاریک و نمایش آنها فقط برای مدت کوتاهی در زیر نورهای کم مصرف ، محو شدن رنگ را محدود می کنند. او می گوید اما اکثر تابلوهای نقاشی در اقامتگاه های خصوصی چنین برخوردی را ندارند. ایده یک پرده گرافن محافظ “واقعا قانع کننده است – چیزی است که به نظر می رسد بسیاری از آسیب های نور را کاهش می دهد و به راحتی برداشته می شود. بنابراین من فکر می کنم این پتانسیل زیادی دارد. ‘ با این حال ، وی خاطرنشان می کند که نقاشی ها اغلب توسط لایه ای از رزین یا لاک مخصوص محافظت می شوند و محققان اکنون باید نحوه تعامل این نقاب با حجاب گرافن را بررسی کنند.

استفان هاکنی ، دانشمند حفاظت از هنر ، که قبلاً از گالری تیت در لندن ، انگلستان بود ، توضیح می دهد که محافظان به “آگاهی کامل” از مواد مورد استفاده در یک اثر هنری نقاشی شده و نحوه رفتار آنها نیاز دارند. “این یک سفارش بلند است ، اما یک الزام معتبر است که نوآوری را دشوار می کند.”

اگرچه برخی از ویژگی های پوشش محافظ امیدوار کننده به نظر می رسد ، “در تجربه من پذیرش و پذیرش مواد جدید زمان نسبتاً زیادی طول می کشد ، و اغلب روشهای عملی ، و نه خود مواد ، بیشتر به فکر نیاز دارند”. ، هکنی می گوید.

منبع : www.chemistryworld.com
2021-07-14 14:44:00

امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی
blank

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.