پاسخ UKRI به دانشگاهیان زن سیاه پوست در مورد تصمیمات مربوط به تامین مالی که نامناسب است | اخبار

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email
امتیاز دهید

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

دانشگاهیان و فعالان سیاه پوست که بیش از یک سال پیش نامه ای سرگشاده به تحقیقات و نوآوری بریتانیا (UKRI) ارسال کردند و نگرانی خود را از بی انصافی در تصمیمات بودجه این آژانس ابراز کردند ، می گویند پاسخ آژانس چیز جدیدی ارائه نمی دهد.

می گوید: “من آن را ناکافی می دانم – آنها یک سال کامل برای تهیه پاسخ وقت گذاشتند و بینش جدیدی در آن وجود ندارد.” روبی زلزر، یکی از نویسندگان نامه. “UKRI اذعان کرده است که نابرابری نژادی سیستمیک مداوم وجود دارد ، اما آنچه آنها در راستای رفع این مشکل انجام می دهند ، به طور کلی یک سوال متفاوت است.”

نامه سال گذشته توجه خود را به عدم موفقیت UKRI و موسسه ملی تحقیقات سلامت در اعطای جایزه به دانشگاهیان سیاهپوست از 4.3 میلیون پوند اختصاص داده شده برای کشف کووید -19 و تأثیر نامتناسب آن بر جوامع سیاهپوست و اقلیت های قومی جلب کرد. UKRI اذعان داشت که هیچگونه اطلاعات مربوط به برابری جمع آوری نشده است و یکی از اعضای هیئت ارزیابی در سه مورد از منابع مالی مشترک تحقیق می کند.

UKRI با محرك نامه ، محقق و پاسخگو ملاقات كرد ادی آدلین، اکتبر گذشته اما فقط یک پاسخ باز در این ماه منتشر کرد. در این بیانیه آمده است: “ما تشخیص می دهیم که کارهای بیشتری برای مقابله با نابرابری های ساختاری و سیستمی طولانی مدت داریم که مانع تحقیقات انگلستان می شود. این سازمان متعهد به گسترش جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده ها برای درک بهتر علل نابرابری ها شد. مداخلات آزمایشی و نظارتی مانند بررسی متقاضی ناشناس ؛ معرفی CV به سبک روایی به عنوان قالب استاندارد ؛ و در پاییز امسال استراتژی برابری ، تنوع و شمول را منتشر کنید. در این نامه مشخص نشده است که چه کسی این استراتژی را تدوین کرده است یا اینکه آیا دانشگاهیان سیاهپوست در این کار دخیل بوده اند.

پاکسازی حریم و مرمت خط لوله نخست انتقال گاز تهران

“به نظر می رسد که فقط به ما گفته شده است – این همان کاری است که ما انجام می دهیم ، این روند در حال انجام است ، اما هیچ کس در واقع نمی گوید: به اتاق بیایید ، با ما همکاری کنید ، تا زمانی که به مرحله عمل نرسیدیم ، با ما بحث کنید. زلزر ، که سابقه ای در علم مواد دارد ، اما پس از دکتری تحصیلات خود را ترک کرده ، می گوید که در واقع در UKRI اتفاق می افتد که منجر به گنجاندن می شود. او اکنون به دلیل تجربیات خود به عنوان دانشجوی تحصیلات تکمیلی به طور فعال برای مشارکت زنان سیاه پوست فعالیت می کند. او می افزاید که با وجود تعداد اندکی از زنان سیاه پوست – فقط 36 استاد در انگلستان – UKRI باید شبکه خود را گسترش دهد و زنان را در سطوح دیگر شامل شود.

تجزیه و تحلیل خود UKRI از قومیت متقاضیان و برندگان نشان می دهد که در پنج سال تا 2018-19 ، فقط 10 جایزه اصلی (زن و مرد) به محققان سیاه پوست تعلق گرفت – نسبت کمتر از نمایندگی آنها در بازار کار و در میان کارکنان آموزش عالی در تمام این پنج سال کمتر از پنج همکار سیاهپوست وجود داشت و هیچ کدام در مهندسی و علوم فیزیکی وجود نداشت.

دیویا پرسود ، دانشجوی دکترا در دانشگاه کالج لندن و یکی از 3000 امضا کننده نامه می گوید: “من فکر می کنم داشتن این داده ها واقعاً بسیار مهم است ، اما مهم است که تصدیق کنیم که داده های کافی برای نشان دادن مشکلات وجود دارد.” “آنجاست که بسیاری از محققان مانند من ناامید می شوند – تا کی باید منتظر بمانیم تا شما واقعاً برنامه ای ارائه دهید؟”

شفافیت بخش مهمی از ایجاد گفتگوی حسن نیت است – داشتن افرادي كه مي گويند: “ما روي آن كار مي كنيم ، اما ارائه راه حل به اين دلايل دشوار است.” این میزان صداقت باعث نمی شود که یک سازمان بد به نظر برسد. ‘

کار تیمی چه زمانی واقعاً ضروری است؟

بررسی ناشناس در آزمایش مهندسی و علوم فیزیکی در آزمایشی New Horizons یکی از راه حل هایی است که در تماس دوم پاییز امسال تمدید می شود. یک سخنگو گفت 74 درصد از داوران “احساس کردند که ناشناس ماندن تعصب را از این روند حذف کرد و دو سوم آنها احساس کردند که به آنها در تمرکز بر ارزیابی علم کمک کرده است”.

منبع : www.chemistryworld.com
2021-09-17 13:00:00

امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.