وزوز ساکن زنبورها باعث انتشار عطر گل می شود | پژوهش

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email
امتیاز دهید

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

بر اساس یک مطالعه آزمایشگاهی در بریتانیا ، بار الکتریکی کوچک روی زنبورها می تواند باعث ایجاد عطر در گل ها شود. به نظر می رسد برخی از گیاهان از این ماده برای نشان دادن حضور گل خود به حشرات برای افزایش احتمال گرده افشانی استفاده می کنند.

زنبورها در حال بازدید از گل اطلسی (Petunia integrifolia) گلها باعث ترشح بنزالدهید شدند. انتشارات فرار نیز وقتی افزایش یافت که کلارا مونتگومری ، محقق در دانشگاه بریستول ، گلهای گلدان را با گوی نایلونی باردار لمس کرد ، اما هنگامی که او از میله فلزی الکتریکی استفاده کرد ، این کار را نکرد. همچنین نشان داده شد که آنتن های زنبور در سطوح انتشار به بنزالدهید پاسخ می دهند.

زنبورها هنگام پرواز در هوا ، بار مثبت بسیار کمی در حدود 120 پیکوکولومب (pC) ایجاد می کنند. این بار احتمالاً به آنها کمک می کند تا گرده را جمع آوری کنند ، که معمولاً بار منفی دارد. زنبورها دارای آنتن و موهایی هستند که میدانهای الکتریکی ضعیفی را در نزدیکی گلها حس می کنند و این به آنها کمک می کند تا تشخیص دهند که آیا اخیراً از یک گل بازدید شده است یا خیر. تحقیقات جدید نشان می دهد که گیاهان نیز از این اطلاعات الکترواستاتیک استفاده می کنند.

به طور معمول ، حداقل 600 تا 700pC برای ایجاد انتشارات فرار از گل اطلسی در آزمایش لازم بود. مونتگومری می گوید: “ما فکر می کنیم که بار الکتریکی زنبورها باعث افزایش یا انتشار گازهای فرار می شود ، اما ممکن است به چندین زنبور عسل نیاز داشته باشد.” او تخمین می زند که شاید پنج یا شش بازدید کافی باشد.

بنزالدهید یک آلدئید معطر ساده با بوی بادام مانند و تشکیل دهنده اصلی رایحه گل اطلسی است. گونه دیگر در همان آزمایشات ، snapdragons ، هیچ افزایش قابل تشخیصی از مواد شیمیایی فرار را در معرض بار الکتریکی نشان نداد.

نکات مهم + عرضه های محصولات پتروشیمی در بورس کالا؛ سه شنبه 20 مهر 1400

یوزف ووتس ، زیست شناس شیمیایی در Rothamsted Research ، انگلستان ، نیز در این تحقیق می گوید: “ما قبلاً می دانستیم که زنبورها بار الکتریکی حمل می کنند و میدان الکتریکی زنبورها می تواند انتقال گرده را بین زنبورها و گل تسهیل کند.” “ما می خواستیم بدانیم آیا این بار به خودی خود می تواند بر تعامل بین گل و حشره تأثیر بگذارد.”

ناتالی همپل ایبارا ، دانشمند گرده افشانی در دانشگاه اکستر ، می گوید: “گلها نمی توانند انرژی بی پایان را برای تبلیغات گرده افشان صرف کنند ، بنابراین جالب است که وقتی گرده افشان به گل نزدیک می شود یا از آن دیدن می کند ، تحت تأثیر این میدان الکتریکی ضعیف قرار گیرند. ‘. او می گوید “ما باید بیشتر به آنچه در طول دیدار از گل می گذرد توجه کنیم”. وی می افزاید: درک بیشتر ارتباطات گرده افشان گیاهان حتی ممکن است باعث بهبود کود دهی گل شود.

مونتگومری می افزاید: اتکای ما به زنبورها برای گرده افشانی به این معناست که “درک رابطه بین گیاهان و گرده افشان ها و تفاوت های ریز آن بسیار ضروری است”.

عوامل زیادی بر میزان شارژ زنبور عسل تأثیر می گذارد ، مانند آب و هوا ، آلودگی اگزوز خودرو و خطوط برق. مونتگومری ، در حال حاضر در دانشگاه هارپر آدامز ، انگلستان ، می گوید: “مهم است که ما ارتباط بین گیاهان و گرده افشان ها را درک کنیم و این رابطه را به خطر نیندازیم.”

لارس چیتکا ، بوم شناس محیط زیست در این باره می گوید: “این ایده که گلها فقط بازیگران منفعل در اقتصاد بازار سیستمهای گرده افشانی نیستند ، یک ایده جذاب است: اینکه گلها سیگنالها و پاداشها را برای رفتار گرده افشان تنظیم می کنند” و سرمایه گذاری خود را در سیگنالها و پاداشها صرفه جویی می کند. دانشگاه ملکه مری لندن. ما باید این را در گونه های گیاهی بیشتری آزمایش کنیم تا ببینیم آیا پدیده ای گسترده است و مکانیسم ها را بیشتر مورد بررسی قرار دهیم. “

پاییز خوب پتروشیمی ها ادامه دارد

منبع : www.chemistryworld.com
2021-10-01 11:37:00

امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.