نور آبی هترواتومها را از حلقه های کوچک خارج می کند | پژوهش

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email
امتیاز دهید

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

واکنشی که تنها یک نیتروژن ، اکسیژن یا اتم گوگرد را از حلقه های شش عضوی با استفاده از نور آبی بیرون می زند ، توسط دانشمندان آمریکایی توسعه یافته است.

این روش شامل شکستن پیوند C -N ، C -O یا C -S در هتروسیکل های اشباع شده و باز کردن حلقه برای ایجاد ساختارهای حلقوی کوچکتر است. ریچموند سارپونگ از دانشگاه برکلی کالیفرنیا ، که این مطالعه را رهبری می کند ، می گوید: “برای جلوگیری از ساختن داربستی که می توان در آنجا به آن دسترسی پیدا کرد ، نیازی به بازگشت به همان ابتدا وجود ندارد.”

تصویری که یک واکنش ساده با یک آسیال آزاسیکل به عنوان ماده اولیه و یک آمینو سیکلوپنتان به عنوان محصول نشان می دهد

هتروسیکل های اشباع شده در بسیاری از داروها و محصولات شیمیایی یافت می شوند. توانایی اصلاح آنها در مراحل دیررس ، راه را برای فضا و عملکرد شیمیایی جدید باز می کند. سارپونگ اشاره می کند که انقباض حلقه اغلب دشوار است و معمولاً به واسطه های با انرژی بالا نیاز دارد. در حال حاضر ، تیم و همکارانش در مرک یک استراتژی ساده ارائه داده اند که از واکنش نوع II Norrish استفاده می کند – یک فرآیند فتوشیمیایی شامل کتون ها.

دانشمندان از LED های آبی برای تحریک یک گروه کتون معطر متصل به هتروسیکل استفاده کردند و واکنش نوریش را ایجاد کردند که پیوند کربن – هترواتوم را می شکند. سارپونگ توضیح می دهد: “مرحله دوم بستن حلقه است که بسیار واکنش مانیچ در مورد نیتروژن یا واکنش آلدول در مورد اکسیژن است.” اینها واکنشهای شیمیایی آلی کاملی از کربونیلها هستند. ” او می افزاید که یافتن طول موج مناسب کلید این کشف بود. ما با انتخاب LED های آبی که دقیقاً در طول موج ساطع می کنند ، برای تحریک کربونیل در مواد اولیه اما نه در محصول ، در یک خط خوب حرکت می کنیم. “

گازرسانی‌ به ۱۴۰ واحد صنعتی دیگر در خوزستان

دانیل لئونوری ، شیمی دان ارگانیک در دانشگاه منچستر ، اظهار داشت: نویسندگان یک واکنش فتوشیمیایی منحصر به فرد ایجاد کرده اند که به شما امکان می دهد شکل مولکول را در شرایط بسیار ملایم کاملاً تغییر دهید. این فرآیند حلقه شش عضوی را از بین می برد اما با زیرکی عملکردهای مجاور را ایجاد می کند که بلافاصله واکنش نشان می دهند و یک حلقه کوچک پنج عضوی تمام کربنی را بازسازی می کند. “

تصویری که ساختار مولکولی دو مشتق متیلون را نشان می دهد ، یکی با حلقه شش عضوی و دیگری با حلقه پنج عضوی

لئونوری می افزاید که این روش “راهی جدید” برای استفاده مجدد از عناصر ساختمانی که معمولاً در کتابخانه های شیمی دارویی یافت می شود ، ارائه می دهد. تیم سارپونگ با ویرایش چندین داروی تجاری مانند ریمیترول برونکودیلاتور یا مفلوکین ضد مالاریا ، پتانسیل واکنش را برای مشتق شدن در مراحل آخر نشان داد.

توبیاس ریتر از Max می گوید: “انقباضات حلقه ای متعددی وجود دارد ، اما کلیات آن قابل توجه است. موسسه پلانک برای تحقیقات ذغال سنگ در آلمان.

سارپونگ خاطرنشان می کند که این فرآیند انتخابی است اما اذعان می کند که به دلیل نیاز به گروه کتون معطر محیطی محدود شده است. اما او متقاعد شده است که این استراتژی گامی مهم در جهت تعویض تک اتم است-یکی از واکنش های رویایی در لیست خواسته های شیمی دانان آلی. به ویژه هنگامی که فرد میانی حلقه باز را در نظر می گیرد که در آن اتم دیگری می تواند به جای اترو اتمی که در هتروسیکل شروع کننده آلیفاتیک وجود داشت ، وارد شود. “

سارپونگ همچنین معتقد است که این واکنش می تواند با رویکردهای دیگر مانند واکنش حذف نیتروژن که اخیراً کشف شده ترکیب شود. او می گوید: “این می تواند 1-2 ضربه قوی برای اصلاحات اصلی باشد.”

منبع : www.chemistryworld.com
2021-08-26 18:00:00

امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.