نقش انضباط شخصی در موفقیت چقدر است؟

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email
امتیاز دهید

دلیل شما برای اینکه، به اندازه‌ای که می‌خواهید، موفق، شاد، سالم یا ثروتمند نیستید چیست؟ جدا از تمامی بهانه‌ها، احتمالا تنها یک دلیل وجود دارد:‌ انضباط شخصی

اگر بخواهید با خود صادق باشید، موفقیت در زندگی برای شما چه معنایی دارد؟ فرصت‌ها وجود دارند و رازی در میان نیست. همه می‌دانند برای اینکه در شغل خود بهتر شوند چه کارهایی را باید انجام دهند اما چند نفر این کار را می‌کنند؟ همه می دانند از چه غذاهایی باید اجتناب کنند و چه غذاهایی را باید بخورند اما اکثریت مردم این کار را نمی‌کنند.

هیچ کدام از اطلاعات و دانش‌ها به درد شما نخواهد خورد، اگر به انضباط شخصی دست نیابید. آلبرت هوبارد انضباط شخصی را اینگونه تعریف می‌کند: “توانایی انجام کاری که باید انجام دهید، در زمانی که باید انجام شود، حال آن را دوست داشته باشید یا نداشته باشید”.

این مهارتی است که در راس همه موفقیت‌ها به آن نیاز دارید. موفقیت از فعالیت‌هایی به دست می‌آید که به شکل “پیوسته و اصولی” انجام شوند و تنها انضباط شخصی به شما کمک می کند که به این شیوه کار کنید.

چگونه می‌توانیم انضباط فردی را در خود پرورش دهیم؟

عجله نکنید و با آرامش برای رسیدن به این عادت موثر برنامه داشته باشید. همیشه گفته می‌شود بهترین روشِ ترک عادات منفی، جایگزینی آن با یک عادت مثبت است. پس نیازی نیست که با عادات منفی بجنگید بلکه باید آنها را به مرور با یک عادت مثبت جایگزین کنید.

۱. مسئولیت زندگی‌تان را به عهده بگیرید

مهم نیست که اهدافتان در زندگی چیست، یک قانون بزرگ وجود دارد که برای رسیدن به موفقیت باید آن را دنبال کنید: هیچ کسی از نردبان موفقیت به‌خاطر شما بالا نمی رود.

هیچ کس مسئول سلامتی، ثروت، شادی شما نیست. در نهایت شما هستید که شغل، شریک زندگی و هر چیز دیگری را انتخاب می‌کنید. تنها شما هستید که انتخاب می‌کنید زمان‌تان را صرف چه چیزی کنید و بوسیله آن زندگی‌تان را بسازید یا نابود سازید. اگر زندگی بهتری می‌خواهید باید تصمیمات بهتری بگیرید.

سهم ۴۰ درصدی ایران از پرداخت یارانه گاز جهان

شما می‌توانید دیگران را سرزنش کنید و آنها را مقصر بدانید اما این چه چیزی را تغییر می‌دهد؟ مسئولیت هر آنچه در زندگی‌تان است را به عهده بگیرید. حتی اگر چیزی در کنترل مستقیم شما نیست، می‌توانید واکنشی که به آن دارید را انتخاب کنید.

۲. بزرگترین دشمن موفقیت را بشناسید

بر طبق صحبت‌های یکی از بزرگترین سخنرانان موفقیت برایان تریسی، بزرگترین دشمن موفقیت در پیش گرفتن “راه کمترین مقاومت” است.

اگر چیزی را انتخاب کنید که راحت و سرگرم کننده است، نه آنچه ضرورری است، به موفقیت نمی‌رسید، زیرا هر پیروزی به از‌خود‌گذشتگی بسیاری نیاز دارد. هرزمان که “تصمیمی قاطعانه” برای انجام کاری نگیرید، نه تنها فرصت‌ها را از دست می‌دهید، بلکه اعتماد به نفس‌تان را هم از دست خواهید داد و در تصورتان شخصی تنبل و ناکارآمد به نظر می آیید.

برای دستیابی به اهداف تنها سه چیز لازم است:

• یک تصویر واضح از آنچه می‌خواهید

• نقشه راه و برنامه‌ریزی

• تلاش پیوسته و همیشگی

در حالی که دو بخش اول، بخش‌های آسان‌تر این معادله هستند اما افرادی زیادی با بخش آخر مشکل دارند! چیزی نیست که با کار و تلاش نتوانید به آن دست یابید پس باید بین راحت و آسان و ضروری و حیاتی یکی را انتخاب کنید.

۳. تفکر طولانی مدت و برنامه ریزی داشته باشید

این گفته معروف آبراهام لینکلن را حتما شنیده اید: بهترین راه برای پیش بینی آینده خلق آن است. اگر می‌خواهید بدانید که ۱۰ سال دیگر در کجا هستید به شرایط اکنون خود نگاه کنید.

چه کارهایی برای رسیدن به موفقیت می‌کنید؟

چه تعداد کتاب برای رسیدن به یک مهارت می‌خوانید و چه چیزهایی یاد گرفته اید؟

با چه افرادی رفت و آمد می‌کنید؟

هر روز را چگونه می‌گذرانید؟

بیشتر افراد در رویای خود امیدوار هستند که اتفاقی معجزه آسا در آینده زندگی آنها را متحول کند!! زندگی شما تنها به همان اندازه‌ای که تغییرش دهید تغییر می کند. هیچ چیز تغییر نمی کند اگر زندگی روزانه‌تان را تغییر ندهید. خیال پردازی کافی نیست؟ همان طور که ارسطو ۲۰۰۰ سال پیش گفته است:

تخصیص اعتبار ۷ میلیارد تومانی نفت برای آبادانی زادگاه سردار دل‌ها

ما همانی هستیم که همیشه انجام می دهیم. بالندگی یک عمل نیست یک عادت است.یک روش برای خلق آینده خودتان این است که از خود سوال کنید:

اگر من اکنون به خواسته‌هایم رسیده بودم، چه عادت‌های روزانه ای داشتم؟

چه کتاب‌هایی می خواندم؟

چند ساعت کار می‌کردم؟ به شکلی عمل کنید که گویا از قبل موفق شده‌اید.

۴. بهای موفقیت را بپردازید

در زندگی هیچ چیز باارزشی راحت به دست نمی‌آید. شما باید بهای موفقیت را با تلاش و زمان بدهید. هر مانع نشان می‌دهد که شما چقدر مشتاق رسیدن به خواسته خود هستید. از بزرگترین تراژدی‌های زندگی این است که بسیاری از افراد بدون اینکه بدانند چقدر به موفقیت نزدیک شده‌اند، تسلیم می شوند.

اگر تنها یک چیز از این نوشته یاد گرفتید اجازه دهید که این نکته باشد: “هر زمان که به مشکلات و سختی‌ها برخوردید، ادامه دهید و باز هم ادامه دهید. موفقیت همیشه سختی‌هایی دارد و این چیزی است که آن را ویژه و شما را از دیگران متمایز می‌کند.”

اگر می‌خواهید در زندگی بزرگ شوید باید به انضباط شخصی دست یابید و با بزرگ‌ترین‌ چالش‌ها روبرو شوید. مهم نیست چقدر زمان می‌برد یا چقدر مشکل است، همیشه به خود یادآور شوید که ” تا زمانی که پیروز نشده‌ام کار تمام نشده”. گفتگوی درونی مثبت باعث تقویت اراده شما می‌شود.

۵. هر روز اهدافتان را بنویسید

برای اینکه انضباط فردی را به حداکثر برسانید لازم است که تصویر درستی در ذهن خود داشته باشید. با یادآوری اینکه “چرا” آن کار را انجام می‌دهید دیگر بدون انگیزه و برای هیچ‌چیز تلاش نمی‌کنید، بلکه شما هدفی دارید که ارزش هر تلاشی را دارد.

این سوال که “برای چه چیزی زندگی می کنید؟” هر “چطوری” را آسان می‌‌سازد. این قضیه کاملا درست است که اگر چیزی را بخواهید و برای آن دلایل کافی داشته باشید آن را به هر شکلی انجام می دهید.

تأمین سوخت نیروگاه‌ها در فصل سرما در حال پیگیری است

مشکل این است که فراموش می‌کنید در ابتدا برای چه شروع کرده اید و چه چیزی به شما انگیزه حرکت داده بود. هر صبح بعد از بیدار شدن مهم‌ترین هدف زندگی‌تان را بنویسید. این کار نه تنها باعث هیجان و انگیزه دوباره در شما می‌شود بلکه روشن می‌کند که هر روز چه کارهایی را باید انجام دهید.

۶. قاطعانه به خود قول بدهید که هیچگاه تسلیم نمی شوید

در مسیر موفقیت در برابر ناملایمات محکم و استوار بمانید و اهدافتان را به واقعیت تبدیل کنید. قاطعانه تصمیم بگیرید کدام مسیر را برای ادامه راه انتخاب می کنید. انضباط شخصی چیزی است که می‌تواند زندگی شما را نجات دهد. مطمئن باشید اگر این راهنما را شیوه زندگی خود کنید به هر آنچه در ذهن دارید می‌رسید. همه‌چیز به شما بستگی دارد، شاید نه به سرعت اما قطعا می‌رسید.

منبع: مدیرآفرین      


دکاموند شیمی | مرجع و وارد کننده روغن های گیاهی ، مواد شیمیایی ، اسانس

منبع : wikiplast.ir
2021-09-21 12:44:00

امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.