مطالعه انحراف نشان می‌دهد که تحلیل‌های عنصری متعدد آنقدر خوب هستند که درست باشند | پژوهش

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email
امتیاز دهید

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

تجزیه و تحلیل عنصری یک تکنیک مهم برای تعیین ترکیب و خلوص ترکیبات است، اما یک مطالعه جدید این نگرانی را ایجاد کرده است که داده ها مستعد دستکاری هستند.

کریستین کوول و همکارانش از دانشگاه وین، اتریش، شش ترکیب تجاری با خلوص بالا را با استفاده از دو ابزار مختلف آنالیز عنصری و سه سرویس دیگر آنالیز عنصری مستقل تجزیه و تحلیل کردند. آنها دریافتند که انحرافات معمولی از مقادیر نظری 0.05-0.20٪ است. آنها همچنین ادبیات را بررسی کردند و دریافتند که 10-5% از نشریات انحرافات ≤0.10% از مقادیر نظری را برای اکثر یا همه داده ها گزارش کردند، علیرغم اینکه ترکیبات جدید توسعه یافته لزوماً فرآیندهای سنتز و خالص سازی کاملاً بهینه را ندارند. محققان می گویند با در نظر گرفتن این بررسی های انحراف با هم، نشان می دهد که تعداد قابل توجهی از مطالعات حاوی مقادیر غیر محتمل تجزیه و تحلیل عنصری هستند.

تصویری که یک گزارش تحلیل عنصری نمونه را نشان می دهد

کریستین توماس، شیمیدان معدنی از دانشگاه ایالتی اوهایو می‌گوید: «رویه فعلی فقط گزارش دادن اعداد آنالیز عنصری بدون ارائه هیچ گونه داده یا گزارش خام، فضایی را برای گزارش‌های مشکوک باقی می‌گذارد و کاملاً در تضاد با شیوه‌های استاندارد برای گزارش سایر داده‌های خصوصیات است». ، ایالات متحده، که در مطالعه شرکت نداشت.

هر وقت با اساتید بزرگ‌تر صحبت می‌کردیم، آنها به ما می‌گفتند: «بله، ما از 20 سال پیش می‌دانیم، دقیقاً همین وضعیت وجود داشت.» … وقتی شما برای بدست آوردن ترکیبات خالص برای داشتن علم خوب و داده های خوب کار زیادی انجام می دهید، البته اگر دیگران این کار را انجام ندهند واقعاً منصفانه نیست.

بنابراین، تیم Kowol پیشنهادی دارد: محققانی که داده‌های تحلیل عنصری را گزارش می‌کنند باید شکلی از داده‌های اصلی با ادغام‌های اوج، همراه با جزئیات استانداردهای مورد استفاده برای کالیبراسیون، ابزار دقیق، تعداد اندازه‌گیری‌ها و سایر اطلاعات کلیدی تجربی را شامل شوند. کوول می‌گوید ارائه داده‌ها کاملاً ساده است و اگر انتظارات مجله و داور تغییر کند، جمع‌آوری این اطلاعات اضافی حتی آسان‌تر خواهد شد. قطعاً هدف کار تغییر چیزی در اینجا در آینده بود. او پیشنهاد می کند که داوران هنگام درخواست چنین اطلاعاتی از نویسندگان مقاله، به مطالعه تیمش مراجعه کنند.

حتما بخوانید :
انجمن PVC خواستار بازبینی قیمت گذاری رزین PVC شد

بسیاری از محققان در آزمایشگاه‌ها یا مؤسسات خود به تجزیه‌کننده دسترسی ندارند و به ارسال نمونه‌ها به تأسیسات خدمات خارجی که معمولاً آن نوع گزارش دقیق و اطلاعات تجربی را ارائه نمی‌دهند، تکیه می‌کنند. توماس هشدار می دهد، بنابراین، تبدیل چنین اطلاعات دقیقی به عنوان یک الزام برای انتشار، یک بار و شاید یک مانع غیرقابل عبور برای بسیاری از محققان خواهد بود. “اگر تجزیه و تحلیل به صورت خارجی انجام شده باشد، من فکر می کنم منطقی است که از نویسندگان بخواهیم گزارش شرکت را به عنوان اطلاعات پشتیبان درج کنند.” Kowol می گوید که اگر انتظارات مجله و داور تغییر کند، جمع آوری این اطلاعات اضافی باید آسان تر شود. وقتی شرکت‌هایی که چنین ابزارهایی را می‌فروشند، می‌بینند که معمولاً چنین نموداری درست می‌کنید و آن را در جایی قرار می‌دهید، آن را تطبیق می‌دهند، بنابراین انجام این کار بسیار آسان است و داشتن همه اطلاعات از قبل در یک صفحه و فقط باید آن را کپی و پیست کنید.’

ویلیام تولمن، از دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس، ایالات متحده، و سردبیر مجله شیمی معدنی، می گوید که توصیه ها برای الزامات گزارش گیری جذاب هستند. تیم ویراستاران ما به طور منظم دستورالعمل‌های مجله را برای اطمینان از کیفیت داده‌ها و به حداقل رساندن باری که بر نویسندگان و داوران وارد می‌شود، بحث و به‌روزرسانی می‌کنند، و ما نگاهی دقیق‌تر به گزارش تحلیل‌های عنصری خواهیم داشت.

منبع : www.chemistryworld.com
2022-01-21 13:57:00

هیچ داده ای یافت نشد
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.