مشکلات واحدهای تولیدی شهرک صنعتی شمس آباد پیگیری شد

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email
امتیاز دهید

مشکلات شرکت خدماتی شهرک صنعتی شمس آباد به همت دادستان عمومی و انقلاب تهران و با حضور تعدادی از نمایندگان و مدیران دستگاه های دولتی خدمات رسان و سازمان های مرتبط، بررسی و مورد بحث و گفت و گو قرار گرفت.

به گزارش دکاموند شیمی به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی، پس از بازدید هفته گذشته دادستان عمومی و انقلاب تهران از واحدهای تولیدی شهرک صنعتی شمس آباد، مشکلات و درخواست های حقوقی و قضایی تولیدکنندگان و صنعتگران آن مجموعه با تشکیل کارگروه ستاد استانی اقتصاد مقاومتی دادگستری استان تهران به ریاست دادستان عمومی و انقلاب تهران و دعوت دادستانی تهران از نمایندگان شرکت خدماتی شهرک صنعتی شمس آباد و مدیران دستگاه های دولتی خدمات رسان و سازمان های مرتبط مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب تهران، در این جلسه که صبح امروز چهارشنبه ۷ مهر ۱۴۰۰ به میزبانی دادستانی تهران و با حضور دکتر القاصی، دبیرستاد اقتصاد مقاومتی در محل دادسرای عمومی و انقلاب تهران تشکیل شد، مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی شهرک صنعتی شمس آباد در سه محور صدور اسناد مالکیت واحدهای تولیدی، تأمین آب مورد نیاز واحدهای صنعتی و اختلاف با هیئت های داوری با حضور نمایندگان بخش های خدمت رسان و مرتبط مورد رسیدگی قرار گرفت.

در ابتدای این جلسه دادستان تهران و دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان تهران، به اقدامات اخیر دادستانی تهران و ستاد اقتصاد مقاومتی در زمینه حمایت حقوقی و قضایی از حوزه اقتصاد، صنعت و تولید به منظور کمک به رفع موانع تولید و پیشگیری از تبعات نامطلوب نابسامانی های اقتصادی در امنیت و آرامش جامعه اشاره کرد و اظهار داشت: اعتقاد ما این است که گلوگاه هایی که موجب ایجاد مانع و مشکل در بحث واحد های تولیدی و صنعتی می شود را شناسایی کنیم و با ورود قضایی و تشکیل کارگروه ها و جلسات ویژه به رفع موانع کمک کنیم.

توجه ویژه «اوجی» به نیروهای مدت‌موقت وزارت نفت

دادستان تهران به بازدید هفته گذشته خود از شهرک صنعتی شمس آباد اشاره کرد و افزود: در بازدید از این مجموعه، متوجه شدیم این همه سرمایه و کانون کار و فعالیت و تولید مهیا و ظرفیت های بسیار بالایی به صورت بالقوه و بالفعل فراهم است و تولیدکنندگان و صنعتگران هم با وجود مشکلات ارزی و بانکی و سایر مشکلات، روحیه و انگیزه بسیار بالایی برای کار و فعالیت دارند.

دکتر القاصی تصریح کرد: خیلی از این مشکلات قابل پیگیری است و بخصوص در بحث آب و برق، دستگاه های خدمت رسان وظیفه دارند زیرساخت ها را برای فعالان تولید و صنعت فراهم کنند.

دادستان تهران افزود: در بعضی موارد هم پرونده هایی در سیستم قضایی داشتند که قابل پیگیری است و مقرر شد بعد از بازدید مشکلات واحدهای تولیدی را در کارگروه زیرمجموعه ستاد اقتصاد مقاومتی مطرح کنیم.

وی یادآور شد : این بازدید یک دورنمای بسیارخوب به ما ارائه داد که در مسیری که بایستی حمایت کنیم و از نظرات صنعتگران و تولیدکنندگان استفاده کنیم، گام برداریم.

دادستان تهران افزود: درآسیب شناسی های انجام شده از وضعیت زندانیان مشخص شد که ریشه به زندان افتادن بسیاری از افراد، بیکاری و نوسانات اقتصادی است و در بازدیدی که دیروز از مجموعه زندان داشتیم، خودم با چند زندانی ملاقات کردم که کارآفرین بودند.

دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان تهران با بیان اینکه مشکلات این افراد قابل پیگیری است، اظهار داشت: شأن ستاد اقتصاد مقاومتی این است که با آسیب شناسی، گلوگاه های فساد اقتصادی را شناسایی و موانع تولید را رفع کند.

وی اضافه کرد: ما ظرفیت بسیار خوبی در اختیار داریم و با ورود و مشارکت می توان حمایت کرد و از آسیب ها و جرایم پیشگیری نمود.

دادستان تهران در بخش دیگری از سخنان خود، بر حمایت حقوقی و قضایی از تسهیلات بانکی دریافت شده توسط تولیدکنندگان و صنعتگران تأکید کرد و افزود: در حوزه بانک، فعالیت های بانکی و تسهیلاتی که از مجاری بانک ها در اختیار افراد قرار می گیرد، اگر این فرایند در یک مجموعه نظام مند قرار گیرد، از خیلی از مفاسد و مشکلات پیشگیری می شود.

نکات مهم + عرضه های محصولات پتروشیمی در بورس کالا؛ دوشنبه 22 شهریور 1400

وی همچنین به اقدامات اخیر دادستانی در ورود به رفع موانع ترخیص برخی از کالاها و داروهای مورد نیاز کشور از گمرک اشاره کرد و افزود: در حوزه صادرات و واردات کالاها با یکسری موانع گمرکی و فرایندهای دست و پاگیر اداری مواجه هستیم که نیازمند اصلاح و بازنگری است.

دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان تهران با بیان اینکه اخیرا بحث ورود کامیون هایی که مدت زیادی را در گمرک مانده بود داشتیم، اضافه کرد: حدود ۶ هزار کامیون که با ارز منشأ خارجی وارد شده بود بنا به یکسری ایرادات و موانع غیر قابل توجیه، بیش از یکسال در گمرک معطل مانده بود که با تصمیماتی که گرفته شد زمینه خروج اینها فراهم شد.

در ادامه این جلسه نمایندگان شرکت خدماتی شهرک صنعتی شمس به بیان مسائل و مشکلات خود در زمینه عدم صدور اسناد مالکیت واحدهای تولیدی، مشکل کمبود آب و مشکلات مربوط به آراء صادره در هیئت های حل اختلاف پرداختند و نمایندگان دستگاه های ذیربط و خدمات رسان نیز توضیحات و پیشنهاداتی برای حل و فصل مشکلات ارائه دادند و در پایان مقرر شد با تداوم بررسی در جلسات تخصصی ظرف دو هفته نتیجه به دادستانی تهران اعلام گردد.

 


دکاموند شیمی | مرجع و وارد کننده روغن های گیاهی ، مواد شیمیایی ، اسانس

 

منبع : wikiplast.ir
2021-09-29 21:52:00

امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.