مشکلات رفع تعهد ارزی همچنان ادامه دارد

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email

رئیس کمسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق تهران با بیان اینکه وزارت صمت و بانک مرکزی کماکان روش‌های معمول گذشته را در رفع تعهد ارزی اجرا می‌کنند، ادامه داد: تنها سازمان امور مالیاتی بود که بلافاصله به صدور این ابلاغیه واکنش نشان داد و دستورالعمل استرداد مالیات بر ارزش افزوده را از رفع تعهد ارزی تفکیک کرد.

به گزارش دکاموند شیمی به نقل از اکسپورتنا،محمد لاهوتی، رئیس کمسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق تهران می‌گوید که به رغم صدور ابلاغیه جدید در حوزه سیاست‌های ارزی و تجاری در مهرماه، بندهای مهم این ابلاغیه در مورد واردات در مقابل صادرات و واگذاری کوتاژهای صادراتی هنوز اجرایی نشده است.

وی افزود: نمایندگان بخش‌خصوصی در ششمین جلسه کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق تهران، برنامه سازمان توسعه تجارت موسوم به «نقشه راه توسعه تجارت1404» را به نقد و بررسی گذاشتند.

برنامه‌ای که البته از نظر فعالان اقتصادی حاضر در این کمیسیون، نقدهای بسیاری به آن وارد بود و مقرر شد، کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق تهران، پس از جمع‌بندی پیشنهادات اصلاحی بخش خصوصی در مورد این طرح، این پیشنهادات را به سازمان توسعه تجارت ارائه کند.

رئیس کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق تهران و رییس کارگروه اجرایی برگزاری انتخاب صادرکنندگان استان تهران، گزارشی از فرآیند ثبت نام و بررسی پرونده‌های داوطلبان آیین انتخاب صادرکنندگان نمونه استان تهران ارائه کرد و گفت:موضوع انتخاب صادرکنندگان نمونه استان تهران برای پنجمین سال متوالی به اتاق تهران واگذار شده و بدین ترتیب از دهم آبان ماه که به عنوان آخرین فرصت ثبت نام صادرکنندگان تعیین شد، اتاق تهران اقدام به جمع‌‌‌آوری مدارک ثبت نام کنندگان کرده‌است.

او با اشاره به اینکه به زودی کار رسیدگی به پرونده‌ها آغاز می‌شود، ادامه داد: مراسم تجلیل از صادرکنندگان استان تهران بلافاصله بعد از برگزاری مراسم صادرکنندگان نمونه ملی برگزار خواهد شد ،گفت: امیدواریم مراسم صادرکنندگان کشوری هر چه زودتر برگزار شود تا مانند سال گذشته، به دلیل برگزاری دیرهنگام این مراسم، آیین معرفی صادرکنندگان نمونه استان تهران نیز با تاخیر برگزار نشود.

آرامش بیشتر در بازار پلیمرها

لاهوتی در بخش دیگری از سخنانش، به ابلاغیه معاون اقتصادی رئیس جمهوری در حوزه سیاست‌های ارزی اشاره کرد وگفت که در این ابلاغیه، چند بند مهم به موضوع تسهیل در روند صادرات و واردات اختصاص یافته است. از جمله اینکه صادرات در مقابل واردات، واگذاری کوتاژهای صادراتی و نیز فروش اسکناس به صرافی‌ها به نرخ سنا مجاز شمرده شده و همچنین استرداد مالیات بر ارزش افزوده نیز از رفع تعهد ارزی منفک شده است.

وی ادامه داد: در عین حال، تهاتر نفت وکالا نیز در آن پیش بینی شده است. اما با وجود آنکه این ابلاغیه در دهم مهرماه صادرشده، هنوز دستور العمل اجرایی آن صادر نشده است.

لاهوتی با بیان اینکه وزارت صمت و بانک مرکزی کماکان روش‌های معمول گذشته را در رفع تعهد ارزی اجرا می‌کنند، ادامه داد: تنها سازمان امور مالیاتی بود که بلافاصله به صدور این ابلاغیه واکنش نشان داد و دستورالعمل استرداد مالیات بر ارزش افزوده را از رفع تعهد ارزی تفکیک کرد.

وی تاکید کرد که اگر آنچه در این ابلاغیه مورد اشاره قرار گرفته، به درستی اجرا شود، مشکل رفع تعهد ارزی در صنایع کوچک و متوسط حل خواهد شد .


دکاموند شیمی| مرجع و وارد کننده روغن های گیاهی ، مواد شیمیایی ، اسانس

منبع : wikiplast.ir
2021-11-20 16:56:00

امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی
blank

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.