مشعل پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی تا ۱۵ مهرماه روشن می‌شود

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email
امتیاز دهید

محمدمهدی توسلی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار دکاموند شیمی درباره وضع پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی با این مقدمه که راه‌اندازی پالایشگاه در ابتدا با گاز شیرین انجام می‌شود و واحد ۱۲۲ (Fuel Gas) نخستین واحد پالایشگاهی است که با دریافت گاز از خط سراسری، عملیاتی می‌شود، اظهار کرد: طی روزهای اخیر ارتباط پالایشگاه فاز ۱۴ با خط لوله ششم سراسری گاز (IGAT۶) برقرار شده است.

وی با بیان اینکه با وصل شدن خط لوله ۴۲ اینچ پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی به خط سراسری برنامه‌ریزی این است که ظرف یک هفته آینده این گاز شیرین وارد واحد ۱۲۲ (Fuel Gas) شود، افزود: با راه‌اندازی این واحد که پیش نیاز روشن شدن مشعل است، مشعل پالایشگاه فاز ۱۴ تا ۱۵ مهرماه روشن می‌شود.

مجری طرح توسعه فاز ۱۴ پارس جنوبی با بیان اینکه پیش راه اندازی واحد یوتیلیتی این فاز شامل سرویس‌های آب، برق، بخار، هوای ابزاردقیق و نیتروژن به اتمام رسیده و با دریافت گاز شیرین از خط لوله ششم سراسری  در واحد ۱۲۲، راه اندازی این واحدها و سایر واحدهای فرآیندی پالایشگاه به سرعت تکمیل می‌شود، یادآوری کرد: گاز بخش فراساحل فاز ۱۴ پارس جنوبی به مقدار ۵۶ میلیون مترمکعب در روز (۲ میلیارد فوت مکعب) هم اکنون تحویل پالایشگاه فازهای ۱۲، ۱۳ و ۱۹ می شود.

توسلی‌پور به تعمیرات اساسی پالایشگاه فاز ۱۲ پارس جنوبی اشاره کرد و افزود: با آغاز این تعمیرات اساسی از هفته جاری فرصتی فراهم می‌شود تا خط لوله دریایی بخش فراساحل  فاز ۱۴ را به نخستین واحد دریافت کننده گاز ترش پالایشگاه که واحد ۱۰۰ (سیلابه‌گیر) است وصل کنیم.

وی در عین حال یادآور شد: تا راه‌اندازی ردیف نخست شیرین‌سازی این پالایشگاه با ظرفیت روزانه ۱۴.۲ میلیون مترمکعب در زمستان امسال، همچنان گاز بخش فراساحل فاز ۱۴ به پالایشگاه‌ فازهای ۱۲، ۱۳ و ۱۹ منتقل می‌شود.

مجری طرح توسعه فاز ۱۴پارس جنوبی درباره تأمین کالاهای مورد نیاز برای تکمیل پالایشگاه این فاز با یادآوری اینکه همه‌گیری ویروس کرونا مشکلاتی را در این زمینه ایجاد کرده و تأخیراتی داشتیم، اظهار کرد: تمام کالاهای پالایشگاه این فاز اکنون سفارش‌گذاری شده و بخش عمده‌ آن نیز با اولویت تکمیل ردیف نخست پالایشگاه وارد سایت شده و بقیه هم در فرآیند رسیدن به پالایشگاه است.

محدودیت های وارداتی هند ، محققان را با تاخیرهای چند ماهه در دسترسی به تجهیزات و مواد شیمیایی روبرو می کند | اخبار

توسلی‌پور با بیان اینکه ردیف‌های بعدی شیرین‌سازی پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی (دوم، سوم و چهارم) به محض وارد مدار شدن نخستین ردیف به ترتیب با یک فاصله دو تا سه‌ماهه در عملیاتی می‌شوند درباره آخرین پیشرفت این پالایشگاه هم گفت: پیشرفت پالایشگاه خشکی هم‌اکنون بیش از ۸۶ درصد است.

وی برداشت تجمعی گاز از بخش فراساحل فاز ۱۴ را از سال ۹۷ تاکنون بیش از ۳۶ میلیارد مترمکعب عنوان کرد و گفت: ارزش قرارداد طرح توسعه فاز ۱۴ پارس جنوبی ۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار بوده است.

هدف از توسعه فاز ۱۴ پارس جنوبی تولید روزانه ۵۶.۶ میلیون مترمکعب گاز غنی، ۷۵ هزار بشکه میعانات گازی و ۴۰۰ تن گوگرد و سالانه یک میلیون تن گاز مایع و یک میلیون تن اتان به‌منظور تامین خوراک پتروشیمی است.

جواد اوجی، وزیر نفت در بازدید ۱۲ شهریورماه از طرح‌های گازی و پتروشیمی در عسلویه اعلام کرد: نخستین ردیف شیرین‌سازی پالایشگاه فاز ۱۴ پارس جنوبی در زمستان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

دکاموند شیمی | مرجع و وارد کننده روغن های گیاهی ، مواد شیمیایی ، اسانس

منبع : www.shana.ir
2021-09-20 11:26:32

امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.