مشاهده مرگ و زندگی یک مولکول تک حالت تحریک شده | پژوهش

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

محققان مشاهده کرده اند که الکترون ها بین سطوح مختلف انرژی در یک مولکول جداگانه می پرند و چگونه می توان این جهش ها را سرکوب کرد هنگامی که انرژی اضافی به جای آن به مولکول اکسیژن نزدیک منتقل می شود – فرایندی که به آن خاموش شدن می گویند.

با قرار دادن این دو مولکول بر روی یک سطح با دقت اتمی ، تیم می تواند نحوه تحت تأثیر قرار دادن خنک کننده توسط آرایش هندسی آنها را مطالعه کند. چنین انتقال انرژی بین مولکولها یک فرایند اساسی در شیمی و زندگی است ، به عنوان مثال در فتوسنتز.

تصویری که سه طرح کلی از یک مولکول پنتاسن و صلیب قرمز نشان دهنده مولکول های اکسیژن را نشان می دهد.  در زیر تصاویر AFM وجود دارد که طرح های مبهم/مات این مولکول ها را نشان می دهد

گروهی از یاسا رپ و جینبو پنگ در دانشگاه رگنسبورگ آلمان ، با همکاری لئو گروس و همکارانش در آزمایشگاههای تحقیقاتی IBM در سوئیس ، از میکروسکوپ نیروی اتمی (AFM) برای انجام طیف سنجی یک مولکول جذب شده – پنتاسن ، زنجیره ای استفاده کردند. از پنج حلقه بنزن ذوب شده – بر روی سطح بلور کلرید سدیم جذب می شود. به جای نور ، آنها از پالس های ولتاژ برای تحریک و کاوش حالت های الکترونیکی استفاده کردند.

در کمترین حالت انرژی مولکول ، همه الکترونهای آن با اسپین های مخالف جفت می شوند: این حالت به اصطلاح حالت منفرد است. اما اگر از نظر انرژی تحریک شود ، دو الکترون با انرژی بالا می توانند مداری مختلف را اشغال کرده و سپس چرخش یکسانی داشته باشند. به این حالت سه گانه می گویند. رپ و همکارانش به بررسی چگونگی فروپاشی اولین حالت سه قلو در حالت تک رنگ برای مولکول های پنتاسن منفرد پرداختند.

یک پالس ولتاژ اولیه از یک نوک AFM فلزی که دقیقاً بالای مولکول قرار دارد ، انرژی را در آن پمپ می کند و پالس های بعدی نظارت می کنند که در زمان های مختلف در چه وضعیت الکترونیکی قرار دارد. با انجام مکرر روی یک مولکول جداگانه ، محققان می توانند میانگین طول عمر و میزان پوسیدگی حالت هیجان زده را استنباط کنند. نتایج آنها با اندازه گیری های نوری تک مولکولی که بر روی پنتاسن رقیق انجام شده بود ، موافق بود.

لزوما کسانی که سهمیه می فروختند دلال نیستند/ مقدمات تالار جابجایی سهمیه + فیلم

سپس محققان بررسی کردند که چگونه یک مولکول اکسیژن می تواند حالت برانگیخته پنتاسن را با جذب انرژی آن فروکش کند. رپ و همکارانش از نوک AFM برای کشیدن یا هل دادن مولکول اکسیژن جذب شده به موقعیت های مختلف نزدیک به پنتاسن استفاده کردند و نحوه تغییر طول عمر سه قلو با تغییر این آرایش هندسی را اندازه گیری کردند.

رپ می گوید که اندازه گیری نحوه انتقال انرژی به چیدمان هندسی مولکول ها قبلاً از نظر تجربی و نظری غیرممکن بوده است-تا حدی به این دلیل که رویکردهای نظری عمدتا برای محاسبه خواص حالت زمین طراحی شده اند.

تصویری از یک نوک AFM و یک مولکول روی سطح

دیوید براتان در دانشگاه دوک در دورهام ، آمریکا ، متخصص در جمع آوری انرژی و انتقال بار در زیست مولکولی ، می گوید: “این آزمایشات در توانایی آنها در ارتباط دادن سینتیک انتقال انرژی با ساختار مشخص ، بدون نیاز به شیمی مصنوعی گسترده برای قفل کردن موقعیت های مولکولی ، چشمگیر است.” سیستم های. “جذابیت این است که هندسه به طور مستقیم اندازه گیری می شود.”

ویلیام مورنر از دانشگاه استنفورد در ایالات متحده-که جایزه شیمی نوبل 2014 را برای کار خود در زمینه میکروسکوپ فلورسانس تک مولکولی در سال 2014 به دست آورد ، می گوید اگر چنین دستکاری AFM افزایش یابد-این روش ها ممکن است برای جمع آوری تنظیمات هندسی مفید باشد. مولکولها برای کاربردهای آینده ، به عنوان مثال در اپتوالکترونیک مولکولی.

دیوید اندروز ، متخصص نانوفوتونیک از دانشگاه East Anglia انگلستان ، می گوید: دانش بهتر در مورد خاموش شدن سه گانه می تواند به توسعه دستگاه های فوتونی مولکولی کمک کند. او می گوید: “تشکیل حالت های سه گانه گاهی اوقات می تواند مزاحم باشد و با کانال های فتوفیزیکی که برای کاربردها جستجو می شود تداخل ایجاد کند.” بنابراین هرگونه درک پیچیده تر از نحوه ساختار مواد برای بهینه سازی خنثی سازی سه گانه بدون شک مفید خواهد بود. “

اولین بازرسی سوراخ σ شکل عجیب آن را نشان می دهد | اخبار

منبع : www.chemistryworld.com
2021-07-28 18:00:00

امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی
blank

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.