مدل بررسی واقعیت را روی جاذب‌ها برای جذب کربن انجام می‌دهد | پژوهش

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

محققان در امارات متحده عربی ابزاری را برای ارزیابی عملکرد بالقوه و قابلیت اقتصادی جاذب های جدید توسعه یافته برای CO پس از احتراق ایجاد کرده اند.2 گرفتن.

این ابزار که توسط احمد الحاج، لوردس وگا و همکارانش در دانشگاه علم و صنعت خلیفه ساخته شده است، شبیه‌سازی‌های مولکولی را با یک مدل فرآیند پویا ادغام می‌کند. شبیه‌سازی‌های مولکولی داده‌های جذب را در سطح مولکولی برای غربال‌کردن مواد تولید می‌کنند، در حالی که مدل فرآیند پویا به طور همزمان شرایط عملیاتی را بهینه می‌کند و یک تحلیل فنی اقتصادی ارائه می‌کند.

الحجاج توضیح می دهد که در حال حاضر “بیشتر این مواد تنها در مقیاس آزمایشگاهی با شرایط عملیاتی محدود ارزیابی می شوند، بدون اینکه بدانند در شرایط صنعتی چگونه عمل خواهند کرد.” به طور کلی، تنها جاذب های زئولیت تثبیت شده به طور گسترده در مقیاس آزمایشی آزمایش شده اند. مدل‌های موجود برای ارزیابی جاذب‌ها معمولاً اندازه تجهیزات، متغیرهای عملیاتی و هزینه را به درستی در نظر نمی‌گیرند، که منجر به ناسازگاری در عملکرد پس از افزایش مقیاس می‌شود.

تصویری که رویکرد مدل سازی را نشان می دهد

برای مبارزه با محدودیت‌های مدل‌های قبلی، تیم خلیفه شاخص‌های کلیدی عملکرد غیر پولی از جمله خلوص CO2 را در نظر گرفت.2 جذب شده، مقدار CO2 بازیافت شده و انرژی مورد نیاز برای فرآیند گرفتن. اینها با شاخص های پولی مانند CO ترکیب شدند2 هزینه جذب و فشرده سازی برای ارائه یک تصویر کامل از مناسب بودن جاذب ها برای جذب کربن در مقیاس صنعتی. “هدف بررسی توانایی یک ماده در دستیابی به اهداف وزارت انرژی ایالات متحده برای بازیابی و خلوص 90 و 95٪ و معاوضه در سطح صنعتی، به شیوه ای پیش بینی کننده است، بدون نیاز به انجام وگا می‌گوید: اجرای آزمایشی برای آزمایش آنها.

برای نشان دادن سودمندی مدل چند مقیاسی، تیم از آن برای ارزیابی پنج ماده جاذب استفاده کرد که شامل جاذب‌های مبتنی بر کربن، زئولیت‌های سنتی و چارچوب‌های فلزی-آلی (MOFs) بود. آنها سپس مواد را با گاز دودکش خشک در یک سیستم جذب کربن در مقیاس تجاری آزمایش کردند. از جاذب های مورد بررسی، MOF UTSA-16 مانند زئولیت سنتی 13X که به طور گسترده در صنعت استفاده می شود، عمل کرد. با این حال، به دلیل هزینه های مربوط به سنتز MOF ها، زئولیت 13X همچنان بهترین ماده کم هزینه بود.

رادیو دکاموند شیمی | بسته شنبه 9 مرداد 1400/ شماره 331

Kyra Sedransk Campbell، متخصص در مهندسی انرژی و منابع پایدار در دانشگاه شفیلد، بریتانیا، اظهار می کند که این روش تا حدودی به این موضوع رسیدگی می کند که ساخت یک ماده شگفت انگیز لزوماً در یک صنعت ترجمه نمی شود. مقیاس، و این بسیار مفید است… این رویکردها مطمئناً در بسیاری از بخش‌های تحقیق و توسعه صنعتی به‌عنوان مکانیزمی برای ایجاد قابلیت زیست مواد و فناوری‌ها طنین‌انداز می‌شوند.

در حالی که کمپبل نیاز به در نظر گرفتن قابلیت تجاری اکتشافات جدید را در همان ابتدای مطالعات قدردانی می کند، همچنان محتاط است که آیا محققان باید تحقیقات بیشتر در مورد فناوری هایی را که غیرممکن تلقی می شوند کنار بگذارند. به عنوان یک دانشمند، شما باید این سوال را بپرسید که آیا باید از تحقیق در مورد چیزهایی که از دیدگاه فعلی ما قابل دوام نیستند دست برداریم؟ خطر این است که ما روی آنچه که در حال حاضر دست یافتنی می دانیم تثبیت می کنیم و “رویاهای بزرگ” نمی بینیم. به طور همزمان، ما باید در مورد برخی از مواد برای کوتاه مدت و میان مدت واقع بین باشیم.

منبع : www.chemistryworld.com
2021-11-04 17:42:00

امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی
blank

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.