محدودیت های وارداتی هند ، محققان را با تاخیرهای چند ماهه در دسترسی به تجهیزات و مواد شیمیایی روبرو می کند | اخبار

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

محدودیت های واردات از سوی هند به منظور افزایش تولید داخلی ، گروه های تحقیقاتی آن را در چندین موسسه با بودجه عمومی که اکثر ابزارهای علمی و شیمیایی پیشرفته خود را وارد می کنند ، تحت تأثیر قرار داده است. هارینات چاکرپانی ، شیمیدان ارگانیک در موسسه آموزش و تحقیقات علوم هند (IISER) ، پونا ، می گوید: برخی از پروژه ها به دلیل تاخیر در خرید ابزارهای وارداتی به حالت خواب زمستانی رفته اند. این مشکل با اختلال در تأمین به دلیل همه گیری کووید -19 تشدید می شود.

در ژوئن 2020 ، اداره توسعه صنعت و تجارت داخلی هند سیاست خرید عمومی خود را برای ترجیح دادن به تامین کنندگان محلی تجدید نظر کرد. در حالی که تامین کنندگان غیر محلی می توانند مناقصه کنند ، کمترین قیمت پیشنهاد انتخاب می شود. فقط کالاهایی که کمتر از نیم میلیون روپیه هند (4850 پوند) هزینه دارند معاف هستند.

هند به طور کامل بر واردات ابزارهای پیشرفته مانند ماشین های رزونانس مغناطیسی هسته ای و ابزارهای طیف سنجی جرمی متکی است و تکنسین های آموزش دیده کمی برای نصب یا تعمیر آنها دارد. Biswajit Guchchait ، شیمیدان دانشگاه Shiv Nadar (SNU) می گوید ، این کشور همچنین مواد شیمیایی با درجه خلوص بالا را وارد می کند ، به عنوان مثال ، مواد مورد نیاز در طیف سنجی ، زیرا تأمین کنندگان محلی اغلب این علامت را ندارند. او می افزاید: “سرعت تحقیقات کمی کند شده است زیرا برخی از مواد شیمیایی و/یا ابزارهای لازم دیر وارد می شوند.”

در نامه سرگشاده ای به نخست وزیر نارندرا مودی در پایان آوریل 2021 ، که بر دسترسی به داده های کووید متمرکز بود ، دانشمندان می نویسند که سیاست اتکا به خود هند “واردات تجهیزات و معرفهای علمی را به یک فرایند بسیار خسته کننده و وقت گیر تبدیل کرده است”. به در این نامه که توسط بیش از 900 نفر امضا شده است ، آمده است: “این امر توانایی ما در افزایش آزمایش با توسعه سیستم عامل های جدید آزمایش را کاهش داده و توانایی ما را در تعیین توالی ژنوم های ویروسی برای نظارت سریع و دقیق مختل کرده است.”

ارائه فرصت مجدد جذب به فارغ‌التحصیلان گروه الف دانشگاه صنعت نفت

پیامدهای بلند مدت

علاوه بر این ، ابهام در واژه نامه خط مشی وجود دارد به این معنی که هر نهاد آن را متفاوت تفسیر می کند. در حالی که تأییدیه واردات برای تحقیقات Covid-19 به سرعت دنبال می شود ، سایر پروژه ها علیرغم اینکه باید توسط تأمین کننده مالی تأیید شوند ، باید از یک روش طولانی متمرکز عبور کنند. بودجه بسیاری از مسسات توسط وزارت علوم و فناوری تأمین می شود ، اما صدها موسسه دیگر مانند IISER ، م Institسسات فناوری هند و همه دانشگاه ها تحت نظارت وزارت آموزش و پرورش هستند.

بخشی از مشکل این است که بازار برای مواد شیمیایی و ابزارهای خاص مورد نیاز در تحقیقات در هند و هزینه های بالای تولید کوچک است. LS Shashidhara ، زیست شناس دانشگاه Ashoka ، که یکی از اولین امضا کنندگان نامه سرگشاده بود ، می گوید: “در حالی که دولت هند باید شرکتهای هندی را برای تولید تجهیزات و معرفها برای تحقیقات تسهیل و تشویق کند ، تا زمانی که این اتفاق نیفتد ، واردات باید مجاز باشد.” دانشگاههای خصوصی مانند SNU و Ashoka تحت تأثیر این سیاست نیستند-در حال حاضر-اما Shashidhara که قبلاً در موسسات با بودجه دولتی کار می کرد نگران تاثیر سیاست است. اگر تحقیقات خود را متوقف کنیم ، به عقب رانده می شویم و بازاری وجود نخواهد داشت حتی اگر شرکت های هندی بخواهند محصولات خود را بفروشند. “

چاکراپانی خاطرنشان می کند: “اگر دانشمندان هندی مجبور باشند با همتایان بین المللی خود رقابت کنند ، دسترسی به بازار جهانی باید مشابه باشد.” یک دانشمند در غرب به ندرت مجبور است برای تهیه ابزارها با تأخیر سه تا شش ماهه روبرو شود. این دوره زمانی می تواند به راحتی تفاوت بین پیشرفت تحقیق با تأثیر زیاد و پیشرفت افزایشی نه چندان م beثر باشد. ‘

چاکرپانی می گوید: “زمان آن فرا رسیده است که سیاستگذاران ما این را درک کرده و محدودیت ها را برای بهبود کارایی بدون آسیب رساندن به نظارت نظارتی کاهش دهند.”

تأکید بر تقویت همکاری مؤسسه مطالعات بین‌المللی انرژی با بدنه صنعت نفت

منبع : www.chemistryworld.com
2021-08-18 12:16:00

امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی
blank

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.