متابولیسم انرژی سلول های فردی برای اولین بار توسط دوربین ثبت شد | پژوهش

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

تصاویر با وضوح بالا از متابولیسم انسان برای اولین بار به لطف یک تکنیک جدید که می تواند متابولیسم گلوکز را در یک سلول واحد ردیابی کند ، ضبط شده است. ردیابی گلوکز می تواند بینش ها و حتی درمانهای جدیدی را برای درمان سرطان ارائه دهد – بیماری که اغلب متابولیسم سلولی را مختل می کند.

شماتیک کمی سازی متابولیسم تک سلولی با یادگیری عمیق

فناوری جدید انتقال انرژی رزونانس فلورسانس (Fret) بین دو مولکول حساس به نور را با یادگیری ماشینی ترکیب می کند-شکلی از تحلیل بر اساس این ایده که سیستم های کامپیوتری می توانند از داده ها “یاد بگیرند” و تجزیه و تحلیل را دقیق تر می کنند. این فناوری یون فانگ و تیمش در دانشگاه شیکاگو را قادر ساخته تا متابولیسم گلوکز – گلیکولیز را تجسم کنند. این تیم سلول های انسانی را به صورت ژنتیکی مهندسی کردند تا مولکول های خاص حسگر بیسیمی Fret را بیان کنند که هنگام تجزیه گلوکز می درخشند و دانشمندان را قادر می سازد تا با استفاده از میکروسکوپ فلورسنت این فرایند را با دوربین ثبت کنند.

گلوکز منبع انرژی حیاتی تقریباً برای همه انواع سلول ها است ، اما روند گلیکولیز در سرطان اغلب اشتباه پیش می رود. این می تواند به وضعیت بیمار یک سلول بدخیم کمک کرده و از توانایی حرکت ، رشد و تقسیم آن حمایت کند. با ترکیب فناوری Fret با یک الگوریتم جدید یادگیری ماشین ، تیم Fang توانستند تصاویری از گلیکولیز را با وضوح قبلی غیرقابل دستیابی به دست آورند و دقیقاً نشان دهند که کدام قسمت های سلول از گلوکز در زمان واقعی استفاده می کنند. فانگ می گوید: “اکنون ما می توانیم به جزئیات درون سلول ها نگاه کنیم و آنها را بفهمیم ، مانند مناطق خاصی از سلول ها که در آن افزایش گلیکولیز وجود دارد.” “این یک نوآوری تکنولوژیکی کلیدی است.”

برگزاری ۱۱ همایش عملی، پژوهش با همکاری دانشگاه‌ها

رویکرد جدید یادگیری ماشین به فناوری موجود Fret طیف جدیدی از امکانات تجربی را باز کرده است. متابولیسم گلوکز را می توان در کنار سایر فرآیندهای سلولی قابل مشاهده مشاهده کرد که به تیم اجازه می دهد نشان دهد که برخی از سلول های انسانی هنگام حرکت و انقباض گلوکز بیشتری مصرف می کنند – چیزی که قبلاً در یک آزمایش واحد امکان پذیر نبود.

متابولیسم نامنظم می تواند منجر به متاستاز برخی سلول های سرطانی و حمله به بافت های جدید شود. این تکنیک جدید باید به دانشمندان کمک کند تا ارتباط بین این فرآیندهای بیماری را بهتر درک کنند و می تواند به کشف رویکردهای درمانی جدید کمک کند. این فناوری جدید همچنین محققان را به کشف یک گیرنده سطح سلول که قبلاً ناشناخته بود و قادر به جذب گلوکز بود ، رساند.

‘همراه با تکنولوژی موجود ، این [machine learning approach] Gemma Beasy از موسسه Quadram ، که تأثیر متابولیسم گلوکز در پروستات را مطالعه می کند ، می گوید: این امر به درک بیشتر ما از چگونگی تأثیر گلوکز و سایر مولکول های کلیدی انرژی بر روی متابولیسم در توسعه سرطان کمک می کند و می تواند برای توسعه اهداف دارویی جدید سرطان مورد استفاده قرار گیرد. سرطان. “این یک گام شگفت انگیز به جلو در فناوری است که می تواند در تحقیقات سرطان مورد استفاده قرار گیرد.”

در کنار تحقیقات سرطان ، کاربردهای وسیع تری از فناوری یادگیری ماشین مبتنی بر Fret در حال بررسی است ، از جمله کمک به بیمارانی که سیستم ایمنی آنها بیش از حد به کووید -19 واکنش نشان می دهد.

منبع : www.chemistryworld.com
2021-07-20 18:00:00

امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی
blank

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.