قزل آلای ربات مخفی می تواند به ماهی های ماهی نفوذ کرده و آلودگی های دریایی را زیر نظر داشته باشد پژوهش

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

یک قزل آلای روباتیک نه تنها بی سر و صدا در آب با سرعتی مشابه همتای طبیعی خود شنا می کند ، بلکه می تواند انرژی کافی برای تغذیه سنسورها را نیز جمع آوری کند. کار محققان در ایالات متحده می تواند روبات ها را قادر سازد تا برای مطالعه ماهیان آنها به آنها نفوذ کنند ، آلودگی های دریایی را رصد کرده و یا حتی به عنوان جاسوس دریایی عمل کنند.

روبات های شنا چیز جدیدی نیستند ، اما اغلب به موتورهای حجیم و بلند با مکانیسم های پیچیده نیاز دارند. ماهی های رباتیک اخیر با استفاده از مواد نرم و هوشمند ساخته شده اند اما می توانند به آرامی شنا کنند یا به تغییرات دما بستگی داشته باشد.

تصویری که یک مخزن کوچک پر از آب را از بالا نشان می دهد و در آن دو قطعه ماهی قزل آلای رباتیک را نشان می دهد

آلپر ارتورک در موسسه فناوری جورجیا معتقد است که مواد پیزوالکتریک پاسخی برای غلبه بر این محدودیت ها هستند. گروه او اولین ماهی روبات پیزوالکتریک بدون اتصال را در سال 2013 ساخت. اکنون ، تیم ارتورک با ساده سازی یک ربات در اندازه و شکل ماهی قزل آلای رنگین کمان ، این سرعت را افزایش داده و به سرعت قابل مقایسه با واقعی می رسد.

مواد پیزوالکتریک شامل الیاف انعطاف پذیر هستند که در پاسخ به الکتریسیته مانند عضلات منبسط و منقبض می شوند. با این حال ، آنها همچنین می توانند الکتریسیته تولید کنند که فیبرها توسط نیروی خارجی مانند باد یا آب جاری تکان می خورند. ربات های پرنده و زمینی قبلاً با این مواد ساخته شده اند.

ماهی رباتیک ارتورک دارای باله دم سیلیکونی است که بین دو لایه از مواد پیزوالکتریک قرار گرفته است. این ماده حاوی الیافی از تیتانات زیرکونات سرب است که بین لایه های یک رزین اپوکسی انعطاف پذیر جدا شده است. این با الکترودهای ضد آب تعبیه شده در یک فیلم پلی ایمید پوشانده شده است.

پیشتازی پتروشیمی ها در بورس امیدوار

عکسی از ماهی روباتیک ، بدن سیاه و لاستیکی آن در قسمت میانی نیمه باز شده است تا اجزای الکترونیکی داخل آن آشکار شود.  در زیر نقاشی همان ماهی با پوسته بیرونی شفاف برای نشان دادن اجزای داخلی آن

باله دم قابل جابجایی است و یک سوم طول 30.5 سانتی متر روبات را تشکیل می دهد – شبیه به یک قزل آلای بالغ. بدن و بینی توخالی ، چاپ سه بعدی از اسید پلی لاکتیک ، دارای وسایل الکترونیکی ، باتری و اجزای جمع آوری کننده انرژی است. گیرنده بلوتوث اجازه می دهد تا ارتعاشات باله را از طریق یک برنامه تلفن کنترل کنید.

آزمایش بر روی آب نشان داد که این ربات می تواند نیروی محرکه ای مشابه قزل آلای رنگین کمان داشته باشد و به سرعت شنا تقریباً به طول یک بدن در ثانیه برسد. هنگامی که ربات به هم متصل شد ، تلاطم آب می تواند باله دم را لرزاند ، که به او اجازه می دهد تا انرژی را برداشت کند – هرچند برای حرکت خود کافی نیست.

ارتورک می گوید: “استفاده از انرژی خود را می توان انجام داد اما زمان زیادی طول می کشد تا انرژی جریان را جمع آوری کرده و آن را در یک باتری ذخیره کنید.” “برای دقایقی شنا به ساعت های زیادی برداشت نیاز است.” با این حال ، انرژی برداشت شده می تواند برای سنسورهای بی سیم روی صفحه برای نظارت بر محیط های زیر آب استفاده شود. استفاده از محرک های پیزوالکتریک بدین معناست که این مفهوم را می توان به اندازه روبات های میلی متری بالا برد یا کاهش داد.

‘The [researchers] روبرت کاتشمن ، توسعه دهنده روبات های نرم در موسسه فناوری فدرال سوئیس در زوریخ ، می گوید: نتایج هیجان انگیزی با استفاده از محرک مبتنی بر پیزو روی ماهی روباتیک نشان داده می شود. “من کنجکاو هستم ببینم آیا این ربات می تواند انرژی را در حالی که بدون آب در جریان آب مستقر شده است نیز جمع آوری کند. با انجام تبدیلات برگشت پذیر انرژی ، طراحی محرک مبتنی بر پیزو ممکن است امکان برداشت همزمان انرژی و کاهش صدا را در محیط های صنعتی فراهم کند.

اوجی: توفیق‌هایی در بحث فروش نفت حاصل شده است

عنوان اصلی و اصلی این داستان در 13 جولای 2021 اصلاح شد تا کار قبلی محققان را بهتر منعکس کند.

منبع : www.chemistryworld.com
2021-07-12 18:00:00

امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی
blank

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.