قرارداد Cop26 نوید اقدامات بیشتری را می دهد، اما هدف 1.5 درجه سانتیگراد هنوز دور از دسترس به نظر می رسد | اخبار

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

پس از اینکه وعده‌های داده شده در Cop26 در گلاسکو از اقدامات لازم برای محدود کردن گرمایش تا پایان قرن به 1.5 درجه سانتی‌گراد کوتاهی کرد، از کشورها خواسته شد تا اهداف کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای بلندپروازانه‌تری را در مذاکرات آب‌وهوای سال آینده تعیین کنند.

بسیاری از کشورها برنامه هایی را برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای بزرگتر ارائه کردند، اما Climate Action Tracker، که تحلیل علمی مستقلی از اقدامات اقلیمی دولت ها ارائه می دهد، تخمین می زند که حتی در صورت اجرای اهداف جدید، جهان در مسیر افزایش متوسط ​​دمای 2.4 درجه سانتی گراد قرار می گیرد. کریاکو توبیکو، وزیر محیط زیست کنیا، در این اجلاس گفت که تولیدکنندگان عمده گازهای گلخانه ای باید تعهدات خود را با دمای 1.5 درجه سانتیگراد هماهنگ کنند. توبیکو گفت: برای آفریقا 1.5 درجه سانتیگراد یک آمار نیست – مسئله مرگ و زندگی است.

اما پیمان آب و هوای گلاسکو که توسط تقریباً 200 کشور پس از 12 روز مذاکره به توافق رسید، نشان دهنده آغاز پایان زغال سنگ و یارانه سوخت های فسیلی است. جان کری، فرستاده آب و هوای ایالات متحده، 2.5 تریلیون دلار صرف یارانه های فسیلی از زمان امضای توافقنامه پاریس در سال 2015 را به عنوان “تعریف جنون” توصیف کرد. قوانینی را برای بازارهای کربن و گزارش پیشرفت در اهداف و دو برابر شدن منابع مالی برای سازگاری برای کشورهای در حال توسعه تعیین می کند. همانطور که انتظار می رفت، پول موضوع تعیین کننده مذاکرات بود. کشورهای توسعه یافته هنوز به تعهدی که در سال 2009 داده شده بود، مبنی بر تامین 100 میلیارد دلار (74 میلیارد پوند) سالانه کمک مالی برای آب و هوا به کشورهای در حال توسعه عمل نکرده اند، حتی اگر اذعان داشته باشد که در نهایت تریلیون ها مورد نیاز خواهد بود. همچنین کشورهای توسعه‌یافته آمادگی نداشتند که برای کشورها برای مقابله با پیامدهای آشکار تغییرات اقلیمی، به توافق مالی برسند.

کشف ظروف شیشه ای برای ترویج واکنش ها در آزمایش "سوپ اولیه" میلر-اوری | پژوهش

کریس استارک، مدیر اجرایی کمیته تغییرات اقلیمی بریتانیا، از این شناخت واضح که محدود کردن گرمایش به 1.5 درجه سانتیگراد هدف اصلی است، استقبال کرد. او گفت که متن “در علم آن” و “اشاره صریح” به نیاز به کاهش 45 درصدی انتشار گازهای گلخانه ای در این دهه بسیار واضح بود.

پیگیری پیشرفت

چگونه پیشرفت به سوی آن هدف را قضاوت کنیم؟ یکی از مشکلات بزرگ در گلاسکو در مورد شفافیت بود – اینکه چگونه کشورها پیشرفت خود را با وضوح و اطمینان کافی گزارش می دهند. پیت بتز، مذاکره کننده سابق آب و هوای اتحادیه اروپا، به خبرنگاران گفت که کل رژیم آب و هوا بر شفافیت استوار است. “اگر هدف خود را تحویل ندهید، مجازاتی در کار نیست. تنها چیز نامگذاری و شرمساری است – این فشار عمومی است [and] داشتن یک رژیم شفافیت کارآمد، کلید کارکرد کل سیستم است.

اکنون همه کشورها باید از فرمت یکسانی برای گزارش انتشار گازهای گلخانه‌ای خود، پیشرفت در راستای تعهداتی که داده‌اند، و همچنین کمک‌هایی که در تامین مالی آب و هوا برای کمک به کشورهای در حال توسعه برای کاهش و سازگاری با تغییرات آب و هوایی انجام می‌دهند، استفاده کنند. بخش خصوصی نیز در کانون توجه قرار خواهد گرفت و آنتونی گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، اعلام کرد که گروهی متخصص را تشکیل خواهد داد تا با تعیین استانداردهای اندازه گیری روشن، به «کمبود اعتبار» در مورد کاهش انتشار و اهداف خالص صفر رسیدگی کند.

جدای از مذاکرات رسمی، مجموعه ای از اعلامیه ها توسط کشورها و کسب و کارها – از توقف جنگل زدایی گرفته تا هدایت مالی خصوصی به سمت انتقال خالص صفر و افزایش فناوری های پاک – نشان دهنده یک تغییر سیستماتیک در جهت سفر و این احساس است که تجارت بی تاب است. برای اینکه سیاست سریعتر حرکت کند.

یک تعهد جهانی برای کاهش 30 درصدی انتشار گاز متان تا سال 2030 توسط 110 کشور امضا شد، اما نه توسط هند، روسیه و بزرگترین تولید کننده متان چین. با این حال، دومی موافقت کرده است که در مورد متان به عنوان بخشی از توافقنامه همکاری جدید با ایالات متحده که در هفته دوم مذاکرات گلاسکو اعلام شد، بحث کند. شورای تجارت جهانی برای توسعه پایدار می گوید هدف متان می تواند جاه طلبانه تر باشد. این کشور می خواهد شاهد کاهش 40 درصدی تا سال 2030 و 75 درصدی تا سال 2050 باشد و تمرکز گسترده تری برای شامل کردن بخش های کشاورزی و زباله داشته باشد.

سوالات مصاحبه منشی؛ ۱۷ سوالی که در مصاحبه استخدامی باید بپرسید

زغال سنگ دیگر پادشاه نیست

مجموعه ای گیج کننده از اعلامیه های مربوط به زغال سنگ باعث شد که لهستان به نظر می رسد از به جلو آوردن ضرب الاجل 2049 خود برای پایان دادن به استفاده از زغال سنگ عقب نشینی کرده است، اما در آنچه می تواند الگویی برای کمک به کشورهای وابسته به زغال سنگ برای دور شدن از سوخت باشد، ایالات متحده، بریتانیا، آلمان و اتحادیه اروپا. اعلام کرد که 8.5 میلیارد دلار برای کمک به آفریقای جنوبی برای سرعت بخشیدن به تعطیلی نیروگاه های زغال سنگ خود و روی آوردن به انرژی های تجدیدپذیر فراهم می کند.

تقریباً 40 کشور و بانک توسعه نیز توافقنامه ای را برای توقف تأمین مالی پروژه های سوخت فسیلی در خارج از کشور و در عوض حمایت از انرژی پاک، با این اخطار «به جز در شرایط محدود و به وضوح تعریف شده» امضا کرده اند. در این بیانیه هیچ اشاره ای به حمایت داخلی از سوخت های فسیلی نشده است، اما گروه کوچکتری از کشورها و دولت ها به رهبری دانمارک و کاستاریکا اعلام کردند که فراتر از نفت و گاز حرکت خواهند کرد. هشت عضو اصلی آن گفتند که «به امتیازات جدید، صدور مجوز یا اجاره دورهای تولید و اکتشاف نفت و گاز پایان خواهند داد» و تاریخ همسویی با توافق پاریس را برای پایان دادن به تولید و اکتشاف در حوزه قضایی خود تعیین خواهند کرد. نه بریتانیا و نه تولیدکنندگان بزرگ نفت و گاز ثبت نام نکردند.

با این حال، بریتانیا در Cop26 مجموعه‌ای از «پیشرفت‌های گلاسکو» را با هدف تبدیل کردن فناوری‌های پاک به مقرون‌به‌صرفه‌ترین و جذاب‌ترین گزینه‌ها در بخش‌های انتشار در سراسر جهان تا سال 2030 راه‌اندازی کرد. پیشرفت از طریق تغییر سیاست، تلاش مشترک تحقیق و توسعه و هماهنگی حاصل خواهد شد. سرمایه گذاری عمومی و بسیج منابع مالی خصوصی، به ویژه در کشورهای در حال توسعه. انرژی پاک، فولاد سبز، وسایل نقلیه با آلایندگی صفر، هیدروژن تجدیدپذیر و کم کربن و کشاورزی “مقاوم در آب و هوا” اولین اهدافی هستند که بیش از 40 کشور برای آنها ثبت نام کرده اند. انبوهی از اعلان‌ها از طرف بازرگانان و خیرین دنبال شد. در میان آنها، ائتلاف «اولین محرک‌ها» متشکل از 25 شرکت جهانی، تعهدات خرید خود را برای کمک به گسترش فناوری‌هایی که فولاد، کشتی‌رانی، هوانوردی و حمل‌ونقل را کربن‌زدایی می‌کنند، کرده‌اند. اکنون تنها چیزی که باقی مانده تحویل است.

طیف سنجی گذرا فرایند اجتناب ناپذیر فوتورودوکس را روشن می کند | پژوهش

منبع : www.chemistryworld.com
2021-11-16 19:01:00

امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی
blank

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.