قبض گاز کدام دسته از مشترکان خانگی ۳ برابر می‌شود؟

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email

به گزارش دکاموند شیمی، سیدجلال نورموسوی امروز (چهارشنبه، ۱۷ آذرماه) با حضور در برنامه «صبح بخیر ایران» شبکه یک سیما با موضوع محاسبه گازبهای مشترکان خانگی، ابتدا با بیان اینکه اکنون میانگین تولید روزانه گاز طبیعی در کشور حدود ۸۰۰ تا ۸۱۰ میلیون مترمکعب است، گفت: به غیر از مقدار صادرات، باقی تولید در زمستان مصرف می‌شود، اما در تابستان برای ذخیره‌سازی و تزریق به چاه‌های ذخیره‌سازی از این مقدار تولید استفاده می‌کنیم.

نمی‌گوییم گاز را مصرف نکنید، اما…

وی با اشاره به مصرف روزانه حدود ۷۵۰ تا ۷۶۰ میلیون مترمکعب گاز در کشور در فصل سرما، اظهار کرد: ما هیچ‌گاه نمی‌گوییم گاز را مصرف نکنید، بلکه می‌گوییم درست مصرف کنید، زیرا اگر بخواهیم روند مصرف را در ایران و دیگر کشورها مرور کنیم مشخص است که درست مصرف نمی‌کنیم و اکنون هم حدود دو ماه یا سه ماه مشکل تأمین گاز برای همه بخش‌ها وجود دارد که باید مدیریت شود که در بخش خانگی و تجاری بهینه‌تر مصرف کنیم تا بخش‌های تولیدی هم بتوانند به اندازه نیازی که برای آنها پیش‌بینی شده است از گاز استفاده کنند، وگرنه بحث مصرف با قیمت دو مقوله متفاوت است.

سرپرست مدیریت هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران تصریح کرد: انتظار همه دولت‌ها این است که شماری از استانداردها توسط همه، در بخش خانگی برای مصرف گرمایشی و تأمین آب گرم و در بخش صنعت بر اساس الگوی مصرف به ازای واحد کالای تولیدی، در بخش نیروگاه‌ها برای رعایت بازدهی باشد و حداقل‌ها رعایت شود، این انتظار دولت‌هاست که واحدهایی که مصرف‌کننده گاز هستند با رعایت این موارد کمک کنند که ما گاز را هدر ندهیم.

نورموسوی ادامه داد: شرکت ملی گاز به‌عنوان حق‌العمل‌کار فقط گاز را به مردم تحویل می‌دهد و همه مبالغ به حساب سازمان هدفمندی می‌رود و پول برای دولت است و ما هم مبلغ ثابت حق‌العمل خودمان را می‌گیریم. نکته دیگر این است که وظیفه ذاتی ماست خدمت‌رسانی کنیم و به عبارتی گاز فروش هستیم و همه حجم گاز تولیدی را انتقال می‌دهیم و درصدد هستیم توزیع کنیم، زیرا به هر حال ما نمی‌توانیم گاز را نگه داریم.

یک میلیون تن محصول، ایجاد 170 هزار شغل در حوزه زنجیره تکمیلی پتروشیمی

نحوه محاسبه گازبهای مشترکان خانگی

وی در تشریح نحوه محاسبه گازبها گفت: در اقلیم‌های مختلف از سردترین اقلیم که اقلیم یک است تا گرم‌ترین اقلیم که پنج است و شامل شهرهای جنوبی ما می‌شود، اعدادی به‌عنوان مصرف متعارف پیش‌بینی شده و هیچ تغییری در قیمت آنها داده نشده است. برای پله ۴ به بعد به نسبت پله قبل ۴۰ درصد به نرخ‌ها افزوده شده است. این ابتدا برای کسانی که پرمصرف هستند، درست است که عدد پله ۴۰ درصد تغییر می‌کند، اما برای نمونه در پله چهارم تنها ۹ درصد به نرخ گازبهای آن طرف اضافه می‌شود. اگر بخواهم عددی مثال بزنم  این طور است که ۳۸ تومانشان ۴۳، ۴۴ تومان می‌شود.

سرپرست مدیریت هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران توضیح داد: ۹ درصد به کل دوره ۴۲ روزه‌شان که حدود ۳۸ هزار تومان می‌شود افزوده خواهد شد که حدود ۴۳ هزار تومان است. این اتفاق در پله‌های بعدی ۲۰ درصد، ۲۵ درصد و… می‌شود و وقتی به بدمصرف‌ها که پله ۱۱ و ۱۲ هستند می‌رسد، در پله ۱۱ درست است که از نظر درصدی شاید ۱۵۰ درصد به پله آن افزوده شده باشد، اما کل گازبهای قبضشان دو برابر می‌شود. برای پله ۱۲ عدد خیلی بیشتر است و پله ۲۰۱ درصد می‌شود منتها کل قبض آن دوره‌شان سه برابر می‌شود.

دمای رفاه ۱۸ تا ۲۱ درجه است

نورموسوی در پاسخ به این پرسش که دمای منطقی خانه‌ها در فصل سرد چند درجه است، اظهار کرد: سال‌های سال است که ما هم در بخش اداره‌ها و هم در بخش خانگی ۱۸ تا ۲۱ را برای مردم پیش‌بینی کرده‌ایم، ما در فصل‌های مختلف باید سازگاری خودمان را به آن فصل در منزل به وجود آوریم، اینکه در تابستان به هر شیوه‌ای زندگی می‌کنیم در زمستان هم همان باشد که نمی‌شود.

وی افزود: در کشورهای اروپایی برای نمونه انگلستان دمای رفاه ۱۵ درجه است، یعنی دمای رفاه داخل خانه ۱۵ درجه است، در هلند ۱۶ درجه و بسیاری از کشورها ۱۷، ۱۸ درجه هستند و ما هم بر مبنای این استاندارد جهانی و شاخص‌هایی که به‌طور حتم پایه علمی دارد ۱۸ تا ۲۱ درجه را برای رفاه مردم در نظر گرفتیم.

چگونه پشتیبانی مشتریان کسب‌وکار شما را زیرورو می‌کند؟

سرپرست مدیریت هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران اعلام کرد که مصرف استاندارد برای یک واحد ۱۰۰ مترمربعی ۲۲ متر مکعب در روز است و عدد قبض آن ۴۸ هزار تومان می‌شود. این برای یک واحد ۱۰۰ متر مربعی با سه فضای آزاد است، اما می‌دانیم که در تهران این اتفاق بسیار کم می‌افتد، زیرا بیشتر مجتمع و آپارتمان‌ است.

نورموسوی در واکنش به این پرسش که اگر دمای منزل ۲۷ درجه باشد یک قبض ۴۰۰ هزار تومانی در انتظار مشترک است، گفت: این موضوع تنها برای تنظیم دما نیست، زیرا افرادی که هزار تا ۱۲۰۰ مترمکعب مصرف می‌کنند مصرف‌ جانبی هم دارند، یعنی گرمایش‌های سونا، استخر، جکوزی و… مصرف دارند، اما یک خانه ۱۰۰ متری بی‌شک به عدد هزار یا ۱۲۰۰ مترمکعب نمی‌رسد، یعنی حتی اگر دما را بالاتر هم ببرند مصرفشان بالا می‌رود و عدد ۴۰ درصدی پله‌های ۷ و ۸ را ثبت می‌کنند، اما پله‌های ۱۱ و ۱۲ در این فصل نامتعارف و غیرمجاز است.

دکاموند شیمی | مرجع و وارد کننده روغن های گیاهی ، مواد شیمیایی ، اسانس

منبع : www.shana.ir
2021-12-08 16:19:23

امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی
blank

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.