قالب پپتوئید قابل برنامه ریزی برای بر هم زدن تعامل پروتئین و پروتئین در داخل سلول ها | پژوهش

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email
امتیاز دهید

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

دانشمندان دانشگاه توکیو در ژاپن یک سیستم مبتنی بر پپتوئید ایجاد کرده اند که می تواند به عنوان یک الگوی قابل برنامه ریزی برای ساختن مولکول هایی که از برهمکنش پروتئین و پروتئین (PPI) جلوگیری می کنند ، عمل کند.1 با غلبه بر برخی از چالش های توسعه تعدیل کننده های PPI ، این سیستم می تواند مطالعه این اهداف دارویی ناشناخته را برای محققان آسان کند.

PPI ها برای طیف وسیعی از فرایندهای فیزیولوژیکی نقش مهمی دارند و در طیف وسیعی از بیماریها نامنظم هستند. در نتیجه ، برخی از بیماری ها را می توان و با مولکول هایی که PPI ها را مهار می کنند ، درمان کرد. با این حال ، یک چالش خاص در این زمینه ایجاد مهار کننده هایی است که می توانند PPI های درون سلول ها را که به اصطلاح PPI درون سلولی نامیده می شوند ، هدف قرار دهند. این به این دلیل است که بازدارنده باید با موفقیت از غشای چربی که سلول ها را احاطه کرده عبور کرده و سپس با رسیدن به هدف با رسیدن به آنجا متصل شود.

‘پپتوئیدها [oligomers of N-substituted glycine] شینسوکه ساندو ، همراه تیم Jumpei Morimoto ، تیم توکیو را مورد هدف قرار می دهد ، زیرا برای هدف قرار دادن PPI های درون سلولی به دلیل سطح متقابل بزرگ آنها که برای هدف قرار دادن سطح وسیع تعامل PPI ها و نفوذپذیری بالای غشا مناسب هستند ، توجه مردم را به خود جلب کرده است. با این حال ، هنوز چند پپتوئید وجود دارد که می توانند PPI های داخل سلولی را مهار کنند. ” یک دلیل احتمالی این است که پپتوئیدها بسیار انعطاف پذیر هستند ، بنابراین فقط ضعیف به هدف خود متصل می شوند و توانایی آنها را به عنوان یک مهار کننده محدود می کند. برای رسیدگی به این موضوع در گذشته ، محققان گروه های بزرگ و حجیم را به زنجیره پپتوئید متصل کرده اند تا از نظر سازگاری آن را محدود کنند.

ظرفیت ایستگاه تقلیل فشار گاز برون‌شهری نکا افزایش یافت

اگرچه گروه های حجیم ثبات را ایجاد می کنند ، اما فقط گروه های خاصی مناسب هستند. بنابراین ساندو و موریموتو می خواستند استراتژی بهتری برای کاهش انعطاف پذیری در این ساختارها طراحی کنند. در مطالعه قبلی ،2 آنها دریافتند که به جای اتصال گروه های بزرگ و حجیم به نیتروژن ها در ستون فقرات پپتوئید ، آنها می توانند از گروههای متیل کوچکتر و ساده تری برای معرفی دافعه و محدود کردن ساختار آن استفاده کنند و آلانین جایگزین شده با الیگو-N را بسازند (oligo-NSA). این یک سیستم امیدوار کننده بود ، اما مهارکننده PPI که آنها در نتیجه طراحی کردند به عنوان یک مهارکننده PPI در داخل سلول ها عمل نمی کرد.

تصویری که یک طرح را نشان می دهد

اکنون ، تیم نشان داده است که oligo-NSA می تواند به عنوان یک الگو عمل کرده و برای یک هدف خاص طراحی شود. در یک روی مولکول ، کاربران باقیمانده هایی را برای بهبود نفوذپذیری غشاء اضافه می کنند. و در طرف مقابل ، کاربران باقیمانده هایی را برای بهبود میل مولکول به پروتئین مورد نظر اضافه می کنند. ماهیت مدولار oligo-NSAs به این معنی است که می توان اتصال و نفوذپذیری غشا را به طور مستقل بهینه کرد ، در حالی که شکل ستون فقرات مولکول را حفظ می کند.

Kent Kirshenbaum ، متخصص پپتیدومیمتیک از دانشگاه نیویورک در ایالات متحده می گوید: “این واقعاً پیشرفت مهمی در زمینه الیگومرهای تا شده است.” این یک شکاف در توانایی سازماندهی پیشین این مولکولها و امکان پیش بینی در ترکیب و مکمل آنها با سطح پروتئین را پر می کند. “

این تیم از سیستم خود برای ساختن مولکولی استفاده کردند که با موفقیت و انتخاب متقابل درون سلولی بین پروتئین های MDM2 و p53 ، که هدف درمان های سرطان است ، مهار می کند.

علاوه بر oligo-NSA ، مولکولهای قالب قابل برنامه ریزی دیگری نیز وجود دارد. موریموتو می گوید: پپتوئیدهای ماکروسیکلیک و الیگوکسوپیرازین چنین مولکول های الگویی هستند. “رویکرد برنامه ریزی مجدد مدولار نشان داده شده در این مطالعه می تواند برای این ساختارهای قالب دیگر استفاده شود تا تولید مهار کننده های PPI درون سلولی را تسهیل کند.”

۹ نکته درمورد بازگشت به کار پس از وقفه شغلی

منبع : www.chemistryworld.com
2021-09-23 11:21:00

امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.