قاضی آمریکایی طرح حل و فصل ورشکستگی مواد مخدر پردو را پذیرفت | کسب و کار

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email
امتیاز دهید

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

دادگاهی در نیویورک ایالات متحده با حل و فصل ورشکستگی بحث انگیز پردو دارما موافقت کرد که به هزاران دعوی نیز پایان می دهد. پس از ورشکستگی ، این شرکت به Knaa Pharma تغییر نام می دهد. این دارایی تا حد زیادی متعلق به صندوق ملی کاهش افیونی است ، با برنامه های سودآوری برای پیشگیری و درمان اعتیاد. اما خانواده ساکلر که مالک و اداره کننده پردو بودند از مسئولیت فرار کردند. آنها همچنین می توانند بیشتر ثروت وسیع خود را حفظ کنند.

مردی در تماس تصویری دست خود را بلند می کند تا قسم بخورد

پوردو پس از تأیید مسکن ضد درد OxyContin (اکسی کدون) در سال 1996 ، فشار آوردن به داروهای شبه افیونی را برای استفاده مزمن آغاز کرد. در حالی که این استراتژی میلیاردها دلار برای این شرکت-و سایر تولیدکنندگان مواد افیونی-به همراه داشت ، میلیون ها نفر را تحت تأثیر اعتیاد قرار داد. مرکز کنترل بیماریهای آمریکا تخمین می زند که سوء مصرف مواد افیونی بیش از نیم میلیون نفر را در چند دهه گذشته کشته است.

قاضی فدرال ، روبرت دراین ، در پایان ماه اوت با چند تغییر جزئی با این توافق موافقت کرد. او شش ساعت به توضیح سابقه تصمیم خود پرداخت و این پرونده را پیچیده ترین کار حرفه ای خود توصیف کرد. او از شیوه ای که ساکلرها موفق شده اند تا این حد از ثروت عظیم خود را در پناهگاه های مالیاتی دریایی دور بیندازند ، ابراز نا امیدی کرد. اما ، به طور متعادل ، او تصمیم گرفت که به دلیل هزینه های تأخیر و مقدار پولی که برای مقابله با اپیدمی مواد افیونی اختصاص می دهد ، اجازه تسویه بدهد.

همچنین به Sacklers نوع حمایت های پس از ورشکستگی که معمولاً به شرکت ها ارائه می شود ، اعطا می شود ، بدون اینکه خودشان ورشکسته شوند. آنها حدود 4.3 میلیارد دلار (3.1 میلیارد پوند) اقساط در طول دهه آینده یا بیشتر پرداخت خواهند کرد ، که تا حد زیادی برنامه های پیشگیری و درمان اعتیاد را تأمین می کند. این پول به ایالت ها و قبایل بومی آمریکا و همچنین پرداخت بیش از 130،000 نفر اختصاص می یابد که هر یک تا 48،000 دلار دریافت خواهند کرد. خانواده مرحوم ریموند ساکلر در واکنش به این تصمیم اظهار کردند: “این قطعنامه گامی مهم در جهت تأمین منابع قابل توجه برای مردم و جوامع نیازمند است و امیدواریم این بودجه به تحقق این هدف کمک کند.” با این حال ، این مبلغ تنها بخشی از ثروتی است که خانواده بزرگ از طریق پردو به دست آورده اند.

ساکلرها بخش نسبتاً کمی از ثروت خود را از طریق فعالیت های وحشتناک خود پرداخت می کنند

هری نلسون ، وکیل در نلسون هاردیمن

Knaa مجاز به تبلیغ هیچگونه محصول افیونی نخواهد بود و Sacklers هیچ دخالتی در این تجارت نخواهد داشت. نمونه کارها شامل محصولاتی است که برای مقابله با اعتیاد به مواد افیونی و مصرف بیش از حد آن طراحی شده است ، مانند اسپری بینی نالوکسون بدون نسخه و فرم تزریقی نالمفن آنتاگونیست مواد مخدر. اینها در حال حاضر در حال توسعه هستند.

ابزارهای بورس کالا برای حمایت از بازار پتروشیمیایی‌‌‌ها

اگرچه اکثر شاکیان از این توافق به دلیل پتانسیل آن برای کاهش بیماری همه گیر حمایت کردند ، برخی – از جمله ایالت واشنگتن – قبلاً اعلام کرده اند که قصد تجدید نظر دارند. باب فرگوسن ، دادستان کل واشنگتن می گوید: “این دستور باعث می شود که ساکرها با اعطای مصونیت دائمی از دعاوی حقوقی در ازای کسری از منافع حاصل از اپیدمی تریاک ، از قلاب خارج شوند.”

کل داستان آنچه در شرکت اتفاق افتاد ، اکنون هرگز در دادگاه علنی شنیده نمی شود. با این حال ، خانواده موافقت کردند که بیش از 30 میلیون ایمیل و سایر اسناد را منتشر کنند که در نهایت می تواند روشهای مبهم پردو را بیشتر روشن کند. اما آنها همچنان انکار می کنند که هیچ مسئولیتی در برابر همه گیری مواد افیونی ندارند – ریچارد ساکلر ، رئیس جمهور سابق ، حتی در این مورد شهادت داد و عذرخواهی نکرد.

هری نلسون ، شریک بنیانگذار شرکت حقوقی نلسون هاردیمن مستقر در لس آنجلس ، معتقد است که در حالی که پردو فارما به عنوان یک نهاد حداکثر هزینه را پرداخت کرد ، این برای خانواده صادق نیست. او می گوید: “گورکنندگان در نهایت بخش نسبتاً کمی از ثروت خود را از طریق فعالیت های وحشتناک خود پرداخت می کنند.” آنها تلاش زیادی کرده اند تا پول را به اعضای خانواده منتقل کرده و آن را در امانت ها پنهان کنند تا قابل دسترسی نباشد. “

با این حال ، او فکر می کند که این تسویه حساب پایان ادعاهای مستقیم علیه ساکلرها را نشان نمی دهد ، و احتمال بیرون بودن اتهامات جنایی نیز وجود دارد. او می گوید: “من فکر می کنم که ما شاهد ایالت ها و وکلای شاکی خواهیم بود که به مسئولیت مدنی و کیفری سخت نگاه می کنند ، زیرا به نظر می رسد بازیگران بد خانواده عمدتاً بدون اسکات از دنیا خارج شده اند.”

تأثیر افزایش دلار بر بازار مواد پلیمری چه خواهد بود؟

مگر اینکه هیچ یک از درخواست های تجدیدنظر علیه حل و فصل موفق شود – و نلسون در مورد آن شک و تردید دارد – این باید پایان دادخواهی علیه پردو باشد. با این حال ، دیگر دعاوی چند متهم علیه تولیدکنندگان مواد افیونی هنوز در جریان است. در پایان ماه جولای ، یک توافق 26 میلیارد دلاری به رهبری دادستان کل نیویورک مک کسون ، کاردینال هلث ، آمریسورس برگن و جانسون و جانسون را تحت پوشش قرار داد. نلسون می گوید این بدان معناست که تعداد قابل توجهی از پرونده ها اکنون حل شده است. اما برعکس ورشکستگی پردو ، که برای همه طرفها الزام آور است ، کشورهای مخالف می توانند انصراف دهند. او می گوید: “من انتظار چندین وعده را دارم ، بنابراین این چهار شرکت هنوز با برخی از دعاوی قضایی سروکار دارند.”

و دعاوی دیگر هنوز در دادگاه است. نلسون می گوید: “چند متهم اصلی ، مانند مالینکرود ، تعاونی مواد مخدر روچستر ، اندو ، Teva و Allergan Finance ، هنوز در حال مبارزه هستند.” این شهرک ها فشار بیشتری را به آن شرکت ها وارد می کنند تا تسویه حساب کنند … اما تا زمانی که آنها این کار را انجام دهند ، ما هنوز بار سنگینی از دعاوی افیونی داریم. “

اد: این داستان در 8 اکتبر به روز شد تا بیانیه ای از خانواده ریموند ساکلر را شامل شود

منبع : www.chemistryworld.com
2021-09-07 16:55:00

امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.