قابلیت اطمینان شاخص h-index در حال کاهش است | اخبار

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

بر اساس مطالعه جدید دانشمندان داده در غول فناوری اینتل ، تغییر الگوهای تألیف به این معنی است که شاخص h دیگر راهی م effectiveثر برای سنجش تأثیر دانشمندان نیست.

شاخص h برای اولین بار در سال 2005 توسط فیزیکدان آمریکایی مستقر در خورخه هیرش ایجاد شد و اندازه گیری مقالات بسیار مورد استناد یک محقق است. یک دانشمند با h-index 30 30 مقاله منتشر کرده است که هر کدام بیش از 30 بار به آنها استناد شده است.

به دلیل سادگی نسبی ، h-index به ابزاری گسترده برای اندازه گیری تأثیر دانشمندان در زمینه های خود تبدیل شده است. اما استفاده از آن همیشه بحث برانگیز بوده است. لوتز برنمن ، کارشناس ارزیابی تحقیقات مستقر در انجمن ماکس پلانک در مونیخ ، آلمان می گوید: “از زمان معرفی آن ، این کتاب مورد انتقاد شدید کتابسنجان حرفه ای قرار گرفته است.”

منتقدان h-index خاطرنشان می کنند که این کار محققان اولیه کار را که زمان کمتری نسبت به همکاران قدیمی خود برای انتشار مقالات و تهیه نقل قول داشته اند ، به طور ناعادلانه ای مجازات می کند. این معیار همچنین نمی تواند میزان انتشار متفاوت در زمینه های دانشگاهی را در نظر بگیرد و حتی می تواند شیوه های انتشار بد را تشویق کند ، مانند استناد زیاد به خود و درج نویسندگان در مقالاتی که کمک چندانی به آن نکرده است. شاخص h همچنین جنبه های مهم زندگی دانشگاهی را فراتر از انتشار نادیده می گیرد-به عنوان مثال نقش های رهبری ، تدریس یا اطلاع رسانی. برنمن می گوید: “با این وجود ، این شاخص به ویژه در بین کتابسازان آماتور تبدیل به یک شاخص محبوب شده است.”

تحقیق در مورد ح

علیرغم این مسائل ، h-index هنوز در پایگاه های اطلاعاتی مشهور علمی موجود است و در برخی موارد می تواند بر تصمیمات مهم در زمینه جذب و تأمین مالی که بر شغل محققان تأثیر می گذارد تأثیر بگذارد. ولادلن کلتون ، دانشمند ارشد آزمایشگاه سیستم های هوشمند اینتل توضیح می دهد که او و همکارانش هنگام مرور شاخص های h محققان در زمینه های مختلف متوجه ناسازگاری هایی شدند.

تشریح اولویت‌های کاری اوجی در جمع مدیران و کارکنان وزارت نفت

کلتون می گوید: “ما برای بررسی h-index تلاش کردیم و پرسیدیم که آیا این واقعا بهترین معیار است که می توانیم به دست آوریم-زیرا از آن استفاده می کنیم ، چه بخواهیم و چه نخواهیم.” “از این روش برای اهداف آموزشی استفاده می کنیم ، اما شاید مهمتر از آن ، این است که توسط کمیته های مختلف که دانشمندان را برای جوایز ، ارتقاء و غیره ارزیابی می کنند استفاده می شود.”

کلتون و همکارش دیوید هافنر از ابزارهای محاسباتی برای تجزیه و تحلیل داده های استنادی میلیون ها مقاله در چهار زمینه مختلف علمی استفاده کردند. کلتون می گوید: “ما داده ها را با حاشیه نویسی زمانی جمع آوری کردیم ، بنابراین می توانیم تکامل شاخص h محقق را در طول زمان ردیابی کنیم-ما می دانیم که شاخص h محقق در سال 2010 ، 2019 ، 1998 چقدر بوده است.” “و ما این کار را در مقیاس هزاران محقق انجام دادیم.”

آنها سپس داده ها را در مورد فهرست برندگان جوایز مختلف علمی و منتقدان به آکادمی های ملی ارجاع دادند ، که دلایل کلتون آنها را گواهی بر شهرت دانشمندان در جامعه خود می داند.

“بنابراین ما می توانیم همبستگی را در زمان واقعی بررسی کنیم-آیا شاخص h در حال حاضر با شهرت ارتباط دارد؟” کلتون توضیح می دهد. اما برای من جالب تر ، ما می توانیم س questionsالاتی از جمله “آیا h-index شهرت آینده را پیش بینی می کند؟” زیرا در واقع از این روش استفاده می شود … مهمترین استفاده از این معیارها برای تصمیم گیری است که باید چه کسانی را استخدام کنیم؟ “

قدرت پیش بینی ضعیف می شود

بر اساس تجزیه و تحلیل کلتون ، هنگامی که شاخص h برای اولین بار ایجاد شد ، به طور معقول نشان می داد که چه کسی ممکن است جوایز آینده را کسب کند. اما این “قدرت پیش بینی” با گذشت سالها رو به افول گذاشت. کلتون می گوید: “تا آنجا که همبستگی بین رتبه بندی های ایجاد شده توسط شاخص h در فیزیک ، و رتبه بندی ناشی از جوایز و تقدیر توسط آن جامعه دانشگاهی-همبستگی صفر است ، فقط هیچ همبستگی وجود ندارد.”

تمرکز تامین سرمایه خلیج فارس، بر ارائه ابزارهای نوین مالی مبتنی بر

کلتون توضیح می دهد که یکی از دلایل این امر افزایش تعداد زیاد همکاری های بزرگ علمی است. او اشاره می کند که تألیف بیش از حد-پدیده ای رو به رشد که در آن کنسرسیوم های تحقیقاتی جهانی مقاله هایی را با هزاران نویسنده تهیه می کنند-مردم را قادر می سازد تا به سرعت شاخص های h را به دست آورند.

آنچه که داده های ما نیز نشان می دهد این است که نویسندگان فوق العاده به سادگی تجلی افراطی تغییر گسترده در الگوهای نویسندگی و الگوهای انتشار هستند. کلتون می گوید ، به طور کلی ، مردم بیشتر چاپ می کنند ، بیشتر نویسندگان مشترک هستند ، لیست نویسندگان در حال افزایش است. و اگر این را در نظر نگیرید ، آنچه به دست می آورید تورم در معیارها و تورم در شاخص های h در سراسر سطح است. “

کلتون و هافنر یک معیار جدید ، “h-frac” ، برای حل این مشکل پیشنهاد می کنند. h-frac ، نسبت استنادات را به هر نویسنده ، بسته به تعداد نویسندگان همکار در مقاله اختصاص می دهد. این شاخص از h-index قابل اطمینان تر است … حتی وقتی به سال 2005 باز می گردیم که h-index معرفی شد ، h-frac از قبل قابل اطمینان تر بود ، اما این شکاف به طور چشمگیری افزایش یافته است زیرا قابلیت اطمینان شاخص h از سطح صخره. ‘

h-index و h-frac هر دو به دنبال تعیین این هستند که کدام محققان بیشترین سهم تجمعی را در طول عمر خود در زمینه خود داشته اند. اما تیم اینتل همچنین مشتاق است که ببیند آیا اقدامات مشابه می تواند بینشی را در مورد اینکه کدام گروه ها در حال حاضر نوآورانه ترین کار را انجام می دهند ، ارائه دهد یا اینکه به طور مداوم نتایج پیشگامانه ای را ارائه دهد. کلتون و هافنر در جدیدترین مطالعه خود ، که در حال حاضر قبل از بررسی همتا به صورت پیش چاپ در دسترس است ، معیار دیگری را برای حل این مسئله پیشنهاد می کنند ، Cap ، که ارزیابی می کند چقدر اثر یک پژوهشگر نسبت به حجم انتشار آنها تأثیرگذار است.

آمادگی کامل پالایشگاه‌های گاز ایران برای ورود به فصل سرما

بورنمن می گوید ، از سال 2005 ، بیش از 50 اقدام جایگزین برای شاخص h بدون هیچ گونه اهمیت عملی پیشنهاد شده است. او خاطرنشان می کند که پایگاه داده Web of Science اخیراً beamplots – ابزاری برای تجسم داده ها که تیم برنمن در توسعه آن کمک کرده است ، را پذیرفته است ، که تاریخ انتشار یک محقق را در طول زمان نشان می دهد. Clarivate ، که Web of Science را حفظ می کند ، امیدوار است چنین ابزارهایی “ما را از کاهش به یک معیار تک نقطه ای دور کند و ما را مجبور کند در نظر بگیریم که چرا عملکرد نقل قول به این شکل است”.

کلتون و هافنر خواستار کنار گذاشتن معیارهای ساده مبتنی بر استناد هستند و می پذیرند که سناریوهای ایده آل شامل ارزیابی عمیق کار محققان می شود. اما با استفاده از چنین اقداماتی “تا کنون گسترده” ، آنها استدلال می کنند که نیاز به معیارهای بهتر وجود دارد. آنها امیدوارند که یافته های آنها “می تواند علم علم را آگاه سازد و از تجزیه و تحلیل کمی بیشتر تحقیقات ، انتشارات و دستاوردهای علمی پشتیبانی کند”.

منبع : www.chemistryworld.com
2021-07-29 13:00:00

امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی
blank

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.