فیلتر آبی که از پروتئین شیر برای گرفتن آرسنیک استفاده می کند در پرو به نتایج مثبتی دست یافت | پژوهش

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

مطالعات میدانی در پرو نشان داده است که غشاهای ساخته شده با استفاده از پروتئین های شیر می توانند آرسنیک کافی را از آب لوله کشی خارج کنند تا آن را در محدوده ایمنی توصیه شده برای نوشیدن قرار دهند. نه تنها این، این فناوری ارزان است و حداقل نیاز انرژی را دارد.

آلودگی آرسنیک یک مشکل جدی در پرو است. در برخی مناطق، میزان آرسنیک موجود در آب های زیرزمینی باعث شده است که غلظت آن در آب آشامیدنی بیش از 100 برابر از حد مطمئن تعیین شده توسط سازمان بهداشت جهانی باشد. آنها برای چندین دهه در معرض این سم قرار گرفته اند و خطر ابتلا به سرطان های مختلف و بیماری های دیگر را افزایش می دهند.

در سال 2016، Raffaele Mezzenga و Sreenath Bolisetty از ETH Zurich، سوئیس، یک سیستم فیلتراسیون با استفاده از کربن فعال و الیاف پروتئین شیر توسعه دادند. آنها از گرما و pH پایین برای تبدیل آب پنیر، پروتئین اصلی موجود در شیر و محصول جانبی صنعت پنیرسازی، به نانوفیبریل استفاده کردند. اسیدهای آمینه روی سطح نانوفیبریل‌های آب پنیر برای اتصال یون‌های فلزی یا متالوئیدی از جمله آرسنیک در دسترس هستند. غشاها یا محیط های دانه ای که از نانوفیبریل ها به عنوان جاذب فعال استفاده می کنند، می توانند به عنوان فیلتر برای تمیز کردن آب آلوده عمل کنند.

تصویری که عکس های حذف آرسنیک را نشان می دهد

اکنون دانشمندان ETH زوریخ سیستم فیلتر آب خود را در انواع سناریوهای واقعی آزمایش کرده‌اند: واحدهای خانگی با سیستم غشایی یا ترکیبی از غشاء و گرانول، و واحدهای فقط گرانول مبتنی بر جامعه. این مطالعه شامل سه منطقه از پرو، با سطوح مختلف آلودگی آرسنیک بود. در برخی مناطق، کدورت بالای آب به این معنی است که غشاها باید در صورت مسدود شدن، تعویض شوند، حتی اگر مکان‌های جذب اشباع نشده باشند. در نتیجه، کاربران در این مناطق باید آب خود را با استفاده از فیلترهای شنی پیش تصفیه کنند.

واردات پلی‌پروپیلن اوکراین کاهش یافت

این تحقیق بسیار مهم است زیرا در این زمینه نشان می دهد که این فناوری می تواند به طور موثر برای دسترسی به آب آشامیدنی سالم برای افرادی که در مناطقی زندگی می کنند که به شدت تحت تأثیر آلودگی آرسنیک هستند مورد استفاده قرار گیرد. Mezzenga می گوید: ماموریت های متعددی توسط ما به غربالگری وضعیت کلی آلودگی آب های زیرزمینی با آرسنیک در پرو و ​​در نتیجه شناسایی برخی مناطق کلیدی برای انجام مطالعه میدانی اختصاص داده شده است.

تجزیه و تحلیل آب پس از تصفیه نشان داد که 99.9 درصد از آرسنیک حذف شده است. ‘نتایج این مطالعه میدانی [show that] واحدهای فیلتراسیون با استفاده از نانوفیبریل های پروتئین شیر به طور موثر آرسنیک را تا زیر استانداردهای توصیه شده WHO حذف می کنند [10ppb]هلنا گومز، مهندس محیط زیست از دانشگاه ناتینگهام در بریتانیا می گوید، و برای کاربرد وسیع تری امیدوارکننده است. ما همچنین باید در نظر داشته باشیم که محققان فقط غلظت آرسنیک را تجزیه و تحلیل کردند. بسیاری از پارامترهای مهم دیگر برای کیفیت آب وجود دارد – فلزات دیگر، آلاینده‌های آلی پایدار و میکروب‌ها.

بازسازی سیستم با هیدروکسید سدیم آبی و به دنبال آن شستشو با آب مقطر نشان داد که غشاهای مورد استفاده در مناطق شدیداً آسیب دیده می توانند دوباره مورد استفاده قرار گیرند. مززنگا توضیح می‌دهد: «فیلترهای اشباع یا رسانه‌های دانه‌ای باید طبق مقررات هر کشور دور ریخته شوند. سوزاندن یک مسیر توصیه شده است که در آن زباله سوزهای مناسب در دسترس هستند. در مورد پرو، آرسنیک از آب‌های زیرزمینی می‌آید و یک راه امن برای دفع غشاهای اشباع شده می‌تواند از طریق دفن زباله تنظیم‌شده باشد.

روش‌های فعلی برای تصفیه آب از اسمز معکوس، رزین‌های تبادلی یا اولترافیلتراسیون استفاده می‌کنند، اما اینها سیستم‌های فنی هستند که برای کشورهای با درآمد متوسط ​​مانند پرو نامناسب هستند. Mezzenga نسبت به در دسترس‌تر کردن فیلترها، در نتیجه دسترسی جهانی به آب آشامیدنی سالم خوش‌بین است و می‌گوید: «هزینه‌ها باید با هر فناوری موجود در تصفیه آب رقابتی باشد، اما راه‌حلی بسیار پایدارتر برای آب آشامیدنی سالم ارائه دهد. می توانم بگویم که در اینجا به انرژی نیاز نیست، زیرا این فناوری می تواند به سادگی بر روی فیلتراسیون آب ناشی از گرانش کار کند، برخلاف نیازهای انرژی بر اسمز معکوس.

تغییر در خرید از بهین یاب 17 کالای پتروشیمی

منبع : www.chemistryworld.com
2021-11-05 14:34:00

امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی
blank

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.