عزم صندوق‌های بازنشستگی نفت برای شتاب بخشی به طرح‌های سرمایه‌گذاری

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email

به گزارش دکاموند شیمی به نقل از صندوق‌های بازنشستگی، پس‌انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت، عبدالحسین بیات روز دوشنبه (۱۷ آبان‌ماه) در نشست با مدیران شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی گفت: شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی ظرفیت مطلوبی در امور پیمانکار مهندسی و انجام طرح‌های خشکی و فراساحل دارد و این ظرفیت می‌تواند از مسیر رفع موانع پیش روی طرح‌های در حال اجرا و به دست آوردن پروژه‌های تازه، به‌طور کامل عملیاتی شود.  

وی افزود: بر اساس گزارش‌ها، شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی در بعضی از طرح‌ها تعهدهای خود را اجرا کرده، اما ادامه کار مستلزم پرداخت نقدینگی از سوی کارفرماستبنابراین در این زمینه صندوق‌ها پیگیری لازم را می‌کنند.

رئیس هیئت‌رئیسه صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت تصریح کرد: صندوق به عنوان یکی از سهامداران شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی، از این مجموعه با هدف وصول مطالبات و شتاب بخشی به اجرای طرح‌ها، حمایت می‌کند.

بیات درباره اهمیت طرح‌های شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی گفت: شماری از طرح‌های این شرکت که در انتظار پرداخت نقدینگی از سوی کارفرماست یا در امور حقوقی بعضی از شرکت‌ها قرارداد آنها معطل مانده، ارزیابی می‌شوند.

وی ادامه داد: شرکت‌های کارفرما که خود به‌طور عمده نفتی هستند در این باره اهتمام داشته باشند زیرا تکمیل طرح‌های ملی شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی به معنای تحقق درآمد بیشتر برای آنها و کشور است، از این رو باید برای تخصیص نقدینگی به طرح‌های در حال اجرا و شتاب‌بخشی به اجرای قراردادها، تمهیداتی اندیشیده شود.  

فضای تحریم برای شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی فرصت است

رئیس هیئت‌رئیسه صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت بیان کرد: با وجود محدودیت در نقدینگی و مسائل ناشی از تحریم، فضای کنونی برای شرکت‌هایی مانند مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی، فرصت تلقی می‌شود زیرا در سال‌های تحریم این شرکت‌ها به نشان تجاری بدل شده‌اند. از این رو، اگر تحریم‌ها رفع شود و شرکت‌های خارجی وارد شوند به یقین با رقبای ایرانی روبه‌رو می‌شوند بنابراین، فعالیت شرکت‌های خارجی در ایران دیگر انحصاری نخواهد بود و با رقبای قوی همچون شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی در بازار ایران و منطقه روبه‌رو خواهند شد.

سیگنال «سرای شهزاده» به «سبزه میدان»

بیات با بیان اینکه از سرمایه‌های خارجی در طرح‌های نفت و گازی صندوق‌ها در فضای رقابتی با شرکت‌های داخلی استقبال می‌کنیم، گفت: منابع انسانی سرمایه سازمان است و اگر امروز شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی در کارنامه‌اش انجام طرح‌های با اهمیتی را برای کشور دارد این ناشی از دستاورد منابع عظیم انسانی آن مجموعه است که سرمایه‌ای کم‌نظیر و مغتنم است.

وی افزود: استخدام نیروی انسانی باید با فرآیندی مشخص در جذب، آموزش،  سازماندهی و جانشین‌پروری انجام شود که نتیجه آن ماندگاری و وفاداری منابع‌انسانی متخصص برای سازمان‌ها باشد.

پرهیز از فامیل‌گزینی و دوست‌گزینی در جذب نیروی انسانی

رئیس هیئت‌رئیسه صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت با تأکید بر تحقق اجرای عدالت در استخدام‌ها تصریح کرد: معیار و شاخص‌های جذب نیروی انسانی کارآمد، مشخص است، بنابراین از فامیل‌گزینی و دوست‌گزینی پرهیز شود زیرا شرکت‌های غیردولتی حمایت‌های مالی دولت‌ها را ندارند که در صورت بروز مشکل ناشی از به‌کارگیری منابع انسانی غیرحرفه‌ای از این موقعیت بهره‌مند شوند، بلکه باید به توان و درآمدهای خود متکی باشند و این ظرفیت را منابع انسانی وفادار و متخصص فراهم خواهد کرد.

بیات گفت: پیامدهای منفی فرآیند ناقص و غیرتخصصی جذب منابع انسانی پس از چند سال در سازمان‌ها بروز خواهد کرد، به همین سبب در بعضی از مجموعه‌ها پس از چند سال با سازمانی کند و ناکارآمد روبه‌رو می‌شوند.

وی ادامه داد: کشور ظرفیت‌های دانشگاهی و سطح آموزش مطلوبی دارد، باید به جوانان متخصص فرصت انجام کار داد و با جذب و به‌کارگیری نخبگان و افراد با دانش، سازمانی قوی و پویا ایجاد کرد.

رئیس هیئت‌رئیسه صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت با اشاره به تجربه‌های بیان شده در میان گزارش مدیران شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی، گفت: تجربه و اطلاعات کارکنان که در طرح‌های مختلف مشارکت دارند چنانچه به دانش کاربردی بدل شود مجموعه‌ای ارزشمند از مدیریت دانش را شکل خواهد داد که به یقین از هزینه‌های آینده برای انجام طرح‌ها می‌کاهد و در بعد جانشین‌پروری و تربیت نخبگان دانش‌آموخته برای پذیریش مسئولیت‌های سنگین کشور، موثر خواهد بود.

جستجوی چند جانبه برای درمان کووید -19 | کسب و کار

صندوق‌ها آماده پذیریش طرح‌های جدید اقتصادی هستند

بیات افزود: توزیع ثروت میان طبقات جامعه، از آرمان‌های دولت‌ها بوده است، از این رو بررسی‌های اقتصادی نشان می‌دهد یکی از ابزارهای کارآمد برای تحقق این هدف، توزیع ثروت و کاهش فاصله طبقاتی از طریق واگذاری طرح‌ها به صندوق‌های بازنشستگی موجود در کشور است، این صندوق‌ها امروز توان انجام کارهای تخصصی رضایت‌بخشی دارند، به‌ویژه صندوق نفت که در حوزه نفت و انرژی توانمند است.

وی ادامه داد: تحقق زمان‌بندی طرح و کیفیت انجام پروژه دو مقوله مهمی است که در صورت واگذاری پروژه به انواع صندوق‌ بازنشستگی باید مورد اهتمام قرار گیرد، چنانکه در صندوق نفت نیز رویکرد انجام طرح‌ها بر اساس زمان‌بندی پروژه و با کیفیت مطلوب در حال تقویت است.

در این نشست که با حضور سعید وفاپور، مدیرعامل شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی و مدیرانش برگزار شد، هشت طرح در حال اجرا، پیشرفت طرح‌ها و موانع پیش رو از جمله موضوع پرداخت نقدینگی از سوی کارفرما به شرکت، گزارش حسابرسی، مطالبات، روند سودآوری طی ۱۰ سال گذشته و ساختار شرکت بررسی شدند.

رئیس هیئت‌رئیسه صندوق بازنشستگی صنعت نفت در این نشست از کارکنان و مدیران شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی برای اجرای پروژه‌های مختلف در  نزدیک به سه دهه اخیر تشکر و قدردانی کرد.

دکاموند شیمی | مرجع و وارد کننده روغن های گیاهی ، مواد شیمیایی ، اسانس

منبع : www.shana.ir
2021-11-08 19:06:50

امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی
blank

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.