طلا (III) کاتالیز گروه محافظ را از پایدار پایه به ناپایدار تبدیل می کند | پژوهش

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email
امتیاز دهید

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

محققان در ژاپن یک گروه محافظ ایجاد کرده اند که برای ساختن مولکول های زیستی پیچیده مفید خواهد بود. بر اساس گروه متداول fluorenylmethoxycarbonyl (Fmoc) ، گروه جدید 2- (2-ethynylphenyl) -2- (5-methylfuran-2-yl) -ethoxycarbonyl (Epoc) در ابتدا در شرایط اساسی شناخته شده برای شکستن گروههای Fmoc پایدار است. ، اما می توان آن را با استفاده از طلا فعال کرد (سوم) کاتالیز برای بازگرداندن ثبات Fmoc مانند در شرایط اولیه.

هنگام سنتز بیومولکول های ساختاری پیچیده مانند پپتیدها و الیگوساکاریدها ، هنگام نصب شاخه ها و زنجیرهای جانبی مختلف ، جدا شدن جداگانه گروه های محافظ بسیار مهم است. ایجاد تعادل بین ثبات و سهولت حذف ، با این حال در ایجاد گروه های محافظ جدید یک چالش باقی می ماند.

گروههای Fmoc به دلیل وجود یک پروتون اسیدی بر روی سیستم حلقه فلورن به راحتی در شرایط اولیه شکافته می شوند ، که محافظت از طریق یک مکانیسم حذف را مستقیماً انجام می دهد. نکته مهم در کاربرد گروه Epoc این است که با طلا فعال می شود (سوم) -چرخه سواری کاتالیز شده این تبدیل یک گروه 4-هیدروکسی فلورنیل متوکسی کربنیل (Hmoc) تولید می کند ، که دارای پروتون اسیدی مشابه در سیستم حلقه 4-هیدروکسی فلورن است ، که می تواند در شرایط مشابه مورد استفاده برای برش گروه های Fmoc ، حذف شود.

طلا(سوم) واکنش کاتالیز شده قبلا برای تشکیل فنل های دوچرخه ای از آلکین های متصل به حلقه های فوران گزارش شده بود. Katsunori Tanaka در Riken در ابتدا به این واکنش برای سنتز ترکیبات مفید مانند داروهای داخل بدن و نه شیمی محافظت از بدن علاقه داشت. “من می خواستم کارهای مختلفی انجام دهم ، مایل بودم گروه های عملکردی را که می توانند برای آزمایشات درون بدن استفاده شوند ، تغییر دهم. اما شاگردم این را به من گفت [using the gold-catalysed reaction] یک ترکیب می تواند به ترکیب دیگر تبدیل شود ، که می تواند به عنوان یک گروه محافظ مورد استفاده قرار گیرد ، به طوری که شما می توانید با شرایط مختلف در هر ساختار محافظت کنید. این در واقع یک یافته خطرناک است. ‘

حتما بخوانید :
بررسی هفتگی «دکاموند شیمی» از سهام های پتروشیمی در بازار سرمایه

تصویری که حذف گروه Epoc را نشان می دهد

در راستای جهت اصلی این تحقیق ، تیم تاناکا همچنین با موفقیت گروه Epoc را به گروه Hmoc تحت شرایط آبی مورد نیاز برای واکنش در سیستم های بیولوژیکی تبدیل کرد. مطالعات بیشتر نشان داد که گروه Epoc سطح مفید متعامدی را برای سایر گروه های محافظ نشان می دهد: ثابت ماندن در شرایط اسیدی برای محافظت از گروه Boc ، در هیدرازین مورد استفاده برای برش گروه های Dde و در حضور مجتمع های پالادیوم مورد نیاز برای حذف گروه های Alloc. تیم با استفاده از سنتز یک پپتید باقیمانده 13 ، کاربرد عملی این کنترل از بین بردن محافظت را نشان داد ، جایی که یک مرحله مهم انشعاب مستلزم محافظت انتخابی بین گروه های Fmoc و Epoc بود. گروه Epoc تحت شرایط برش Fmoc پایدار ماند و پس از نصب شاخه ، گروه Epoc با موفقیت فعال و شکسته شد تا بقیه زنجیره پپتید را سنتز کند.

اتصال استاندارد

حفاظت از ترکیبات با گروه Epoc از یک روش استاندارد اتصال با استفاده از Nهیدروکسی سوکسینیمید (NHS) مشتق از گروه Epoc ، مشابه حفاظت با استفاده از گروه های Fmoc. علاوه بر پایداری و روشهای مناسب حفاظت و محافظت ، گروههای حفاظتی نیز باید به آسانی در دسترس شیمی دانان مصنوعی قرار گیرند. با وجود اینکه شش مرحله طول می کشد تا Epoc NHS مشتق شود ، Tanaka این را یک مسئله غیرقابل حل نمی داند. ما می توانیم از مقادیر بسیار زیاد شروع کنیم ، به این ترتیب [the synthesis] چندان خسته کننده نیست اگر می خواهید این ترکیب را به عنوان معرف جدید بفروشید ، ممکن است مشکلی نداشته باشد. ‘

دیدن این که این روش تاثیر طلا را افزایش می دهد ، هیجان انگیز است (سومMan-Kin Wong ، متخصص کاتالیز طلا در دانشگاه پلی تکنیک هنگ کنگ ، می گوید:) تجزیه فراتر از شیمی آلی مصنوعی مولکولهای کوچک ، افزودن یک ابزار جدید در جعبه ابزار برای سنتز و اصلاح مولکولهای زیستی. “مشتاقانه منتظر توسعه بیشتر گروه Epoc به عنوان یک دستگیره مصنوعی همه کاره برای اتصال مولکول های دارو به شیوه آزادسازی کنترل شده هستیم.”

حتما بخوانید :
معارفه مدیران جدید در شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب

منبع : www.chemistryworld.com
2021-08-12 17:59:00

هیچ داده ای یافت نشد
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.