ضرورت تقویت ارتباط موسسه مطالعات انرژی با نهادهای مطالعاتی

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email

به گزارش دکاموند شیمی به نقل از موسسه مطالعات بین‌المللی انرژی، محمدصادق جوکار، سرپرست این موسسه در این نشست با اشاره به ظرفیت کشور در بخش انرژی و ضرورت بهره‌برداری از آن گفت: موسسه مطالعات بین‌المللی انرژی با توجه به اولویت‌های جدید وزارت نفت همسو با تقویت جایگاه راهبردی کشور در بازار انرژی و گسترش فعالیت‌های دیپلماسی انرژی کشور به منظور بازسازی بازارهای خارجی، محورهای مطالعاتی و تحقیقاتی خود را تنظیم کرده و در حوزه‌های تحقیقاتی و مطالعاتی به دنبال کمک به اهداف کلان وزارت نفت در این حوزه است.

وی با بیان اینکه موسسه مطالعات انرژی این توانایی را دارد که در حوزه‌های گوناگون از جمله رصد بازاهای انرژی، بازنگری راهبرد انرژی کشور و ارائه خدمات راهبردی برای سیاستگذاری‌های کلان به مراکز تصمیم‌گیر همچون کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی مشورت دهد، اظهار کرد: اولویت‌های کنونی موسسه مطالعات به عنوان اتاق فکر صنعت نفت تدوین راهبردها و سیاست‌ها در حوزه‌های مختلف نفت و گاز کشور با رویکرد خنثی‌سازی تحریم‌های ناعادلانه به منظور ارائه حمایت راهبردی از دستگاه دیپلماسی و سیاست خارجی در بخش‌های اقتصادی و انرژی به منظور دفاع از منافع ملی است.

موسسه مطالعات می‌تواند هاب مطالعات انرژی کشور شود

حسین حسین‌زاده، عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی  نیز در این نشست با اشاره به ظرفیت‌های موسسات مطالعاتی و تحقیقاتی به خصوص در حوزه نفت گفت: موسسه مطالعات بین‌المللی انرژی وزارت نفت می‌تواند هاب مطالعات انرژی در حوزه‌های گوناگون باشد، از همین رو تقویت ارتباط این موسسه با دیگر نهادهای مطالعاتی از جمله مرکز پژوهش‌های مجلس برای ایجاد هماهنگی بین نهادهای اجرایی و تصمیم‌گیری ضروری است.

وی با اشاره به تصمیم نظام در ضرورت قدرت‌سازی در عرصه‌های مختلف از جمله حوزه انرژی و حذف نقاط ضعف و تهدیدزا گفت: یکی از مهم‌ترین محورهای این تصمیم جلوگیری از خام‌فروشی و طرح‌های مختلفی است که می‌توان در این راستا مطرح کرد. توسعه حلقه‌های مختلف زنجیره و شبکه ارزش و همچنین توجه به ابعاد فنی و اقتصادی آن از جمله طرح‌هایی است که باید در دستور کار وزارت نفت قرار بگیرد.

تشریح اولویت‌های کاری اوجی در جمع مدیران و کارکنان وزارت نفت

نماینده مردم لارستان،خنج، گراش با انتقاد از عدم توجه کافی به طرح‌های موسسات تحقیقاتی گفت: متأسفانه در چند سال اخیر شاهد به نتیجه نرسیدن طرح‌های تحقیقاتی هستیم که هم عملیاتی هستند و هم از نظر راهبردی می‌تواند در چهارچوب «قدرت سازی» برای کشور منشا اثر باشد. از همین رو باید تدبیر جدی برای جلوگیری از تکرار این روند در سال‌های آتی صورت بگیرد.

حسین‌زاده با اشاره به سابقه مطالعات فنی خود در حوزه صنعت نفت گفت: موسسه مطالعات بین‌المللی انرژی به صورت جدی بر روی بحث‌های مرتبط با ضعف‌های داخلی که منجر به اثرگذاری تحریم‌ها بر صنعت نفت می‌شود، تمرکز کرده و در یک رویکرد هم‌افزا و هم‌پیوند با شبکه نخبگانی و اندیشکده‌ای کشور به ارائه راهکارهای عملیاتی به نهادهای سیاست‌گذار اقدام کند.

وی همچنین از مشارکت موسسه مطالعات بین‌المللی انرژی در مباحث مرتبط با بخش نفت و گاز در کمیسیون انرژی استقبال کرده و ابزار امیدواری کرد که در آینده گزارش‌ها و مطالعات این موسسه در بحث‌های کمیسیون انرژی نیز مطرح شود.

دکاموند شیمی | مرجع و وارد کننده روغن های گیاهی ، مواد شیمیایی ، اسانس

منبع : www.shana.ir
2021-10-19 21:27:41

امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی
blank

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.