شیمی پیش بینی های نوبل از شیمی رادیکال های آزاد تا MOF ها را شامل می شود اخبار

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email
امتیاز دهید

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

جهان خواهد فهمید چه کسی برنده جایزه نوبل شیمی امسال در کمتر از دو هفته شده است ، در این 120مین سال از معتبرترین جوایز علم ، و هیجان دوباره در حال افزایش است. تحلیلگران و مفسران آنلاین بار دیگر در حال تلاش برای پیش بینی این هستند که چه کسی با این مورد مخالف خواهد بود ، از جمله شیمی رادیکال آزاد ، شیمی کلیک ، چارچوب های فلزی و آلی (MOF) و فناوری واکسن.

Clarivate Analytics ، که بستر نمایه سازی انتشارات را حفظ می کند وب علم، بیریشیمی انگلیسی بری هالیول از دانشگاه ملی سنگاپور را برای تحقیقات پیشگام در شیمی رادیکال آزاد ، محقق ژاپنی میتسو ساواموتو را برای کشف و توسعه پلیمریزاسیون رادیکال زنده فلزات کاتالیز شده و ویلیام یورگنسن از دانشگاه ییل برای کار در زمینه محاسبات مطرح کرده است. شیمی سیستمهای آلی و زیستی در محلول

پیش بینی های نوبل Clarivate که 19 سال پیش تاسیس شد ، بر اساس انتشار و استناد داده های 52 میلیون مقاله علمی و مقالات فهرست بندی شده در پایگاه داده آنها است. این “برندگان جایزه” از بین چند مقاله تحقیقاتی که بیش از 2000 بار به آنها ارجاع داده شده است ، انتخاب شده است. از میان این افراد که طی سالها در پایگاه داده Web of Science به دلیل مشارکت موثر خود در علم برجسته شده اند ، 59 نفر به زودی جایزه نوبل را دریافت کرده اند.

به عنوان مثال ، امانوئل شارپانتیه ، جنیفر دودنا و جان گودنو در سال 2015 برنده جایزه بودند. این دو زن سال گذشته به دلیل توسعه ویرایش ژن Crispr -Cas9 برنده جایزه نوبل شیمی شدند و گودنو این جایزه را با استنلی ویتینگام و آکیرا یوشینو به اشتراک گذاشت. در سال 2019 به دلیل نقش خود در توسعه باتری های لیتیوم یونی. دیگر برندگان نوبل شیمی که توسط Clarivate در سالهای گذشته با موفقیت پیش بینی شده بودند عبارتند از: فریزر استودارت و مارتین کارپلاس.

برنامه وزیر پیشنهادی نفت دولت سیزدهم منتشر شد+متن کامل

در نظرسنجی انجام شده توسط مجله نماهای شیمی و توسط خوانندگان آن رای گیری شد، دو مدعی برتر امسال عبارتند از Shankar Balasubramanian از دانشگاه کمبریج ، که به خاطر کار روی اسیدهای نوکلئیک و توالی یابی نسل بعدی به او اشاره کرد و دانشگاه کالیفرنیا ، عمر یاگی برکلی ، که به دلیل فعالیت در MOF ها و کوالانسی – ارگانیک معروف است. چارچوب ها بالاسوبرامانیان ، همراه با دیوید کلنرمن ، شیمی دان بیوفیزیک دانشگاه کمبریج ، در اوایل این ماه یکی از 3 میلیون دلار جایزه (2.3 میلیون پوند) را بدست آوردند – تعدادی از جوایز که توسط کارآفرینان برتر فناوری سیلیکون ولی تعیین شده است.

دانشگاه پنسیلوانیا ، بیوشیمی ، کاتالین کاریکو ، که به توسعه فناوری mRNA کمک کرده و معاون ارشد رئیس شرکت بیوتکنولوژی آلمان BioNtech است ، کمک کرده است. که با Pfizer در زمینه واکسن موفقیت آمیز Covid-19 همکاری کرد ، بیشترین رای بعدی را در نظرسنجی با Klenerman کسب کرد. در 21 سپتامبر ، کاریکو همچنین به عنوان برنده جایزه دستیابی به موفقیت در علم زندگی برای فناوری واکسن مبتنی بر mRNA که پایه و اساس اولین واکسن Sars-Cov-2 را تشکیل داد ، معرفی شد. کلنرمن ، که به دلیل مشارکت در توالی یابی نسل بعدی DNA شناخته می شود ، با آرای خود در این زمینه همخوانی داشت نماهای شیمی نظرسنجی

نظرسنجی ها در حال انجام است

در همین حال ، انجمن علمی افتخاری سیگما شی مسابقه سالانه پیش بینی جایزه نوبل را در وبلاگ خود اجرا می کند. در دور دوم ، که در آن اعضای جامعه می توانند در مسابقه سبک حذفی به نفرات مورد علاقه خود رای دهند ، یاگی و ماکوتو فوجیتا از دانشگاه توکیو برای توسعه MOF ها و برای شیمی پیشگامان شیمیایی در مقابل جان برومن از دانشگاه استنفورد نامزد شده اند. برای کمک به درک عواملی که میزان واکنشهای شیمیایی را تعیین می کند. اندرو اسمیت از دانشگاه سنت اندروز برای توسعه روش شناسی ارگانوکاتالیز برای سنتز سیستم های حلقه ای هتروسیکلیک جدید در برابر دانالد تومالیای دانشگاه مرکزی میشیگان برای اختراع دندریمرها و استفاده از آنها به عنوان عوامل تحویل دارو ، از دیگر رقبای این شرکت است. پیتر شولتز از م Instituteسسه تحقیقاتی اسکریپس در کالیفرنیا به دلیل کار خود در زمینه استفاده از تنوع مولکولی در سنتز داروها و مواد جدید مطرح شده است و این کار را با کارولین برتوزی از استنفورد به خاطر کارش در زمینه شیمی زیست متعارف انجام می دهد. آخرین دور دوم بین اسطوره های زیستی و هری گری در Caltech و روبرت لانگر در موسسه فناوری ماساچوست به دلیل کار بر روی نانوحامل ها و تحویل دارو است-برآوردی نشان می دهد که تحقیقات وی به بهبود زندگی 2 میلیارد نفر کمک کرده است.

کریستال های مایع تحت فشار استتار ماهی مرکب را ایجاد می کنند | پژوهش

شیمی بیوگرافی/شیمی کلیک برنده شد Nature Chemistry ویراستار استوارت کانتریل نظرسنجی توییتر، با 38 درصد آرا ، به دنبال آنها MOF ها/مواد متخلخل با 23 درصد و پلیمریزاسیون رادیکال را با 13 درصد کنترل کردند. دسته “چیز دیگری” 27 درصد از آرا را به دست آورد ، و کانتریل پیشنهاد کرد که این کاتچال می تواند شامل مناطقی مانند سنتز DNA ، فعال سازی C -H ، فناوری واکسن RNA و گیرنده های هورمون هسته ای باشد.به او خاطرنشان کرد که نظرسنجی وی در دو سال گذشته “درست بوده است”. در سال 2020 ، کریسپر با 38 درصد آرا در صدر نظرسنجی قرار گرفت و سال قبل باتری های لیتیوم یونی با 39 درصد برنده شدند.

کانتریل گفت “وسواس MOF ها را ندارد” اما همچنان این میدان را در نظرسنجی درج می کند زیرا انتظار دارد این جایزه به زودی برنده نوبل شیمی شود و پیش بینی کرد که امسال امسال خواهد بود. مفسران شیمی آنلاین به MOF به عنوان “گرافن این دهه” اشاره کرده اند.

چندین کارشناس همچنین پیشنهاد می کنند که جایزه نوبل شیمی 2021 ، که در 6 اکتبر اعلام می شود و به صورت زنده توسط دنیای شیمی، تحت تأثیر همه گیری کووید -19 قرار خواهد گرفت. آنها پیشنهاد می کنند که می تواند برای فناوری انتقال ژن نانوذرات لیپیدی که پشتوانه واکسن های Pfizer-BioNtech و Moderna Covid-19 است ، اعطا شود.

برندگان مدال ها و دیپلم خود را در کشورهای خود دریافت می کنند و ضیافت سنتی به دلیل همه گیری برگزار نمی شود. سال گذشته ، برای اولین بار از سال 1956 ، این ضیافت به دلیل محدودیت های همه گیر لغو شد – ضیافت در سال 1956 متوقف شد تا از دعوت سفیر شوروی به دنبال حمله به مجارستان توسط اتحاد جماهیر شوروی جلوگیری شود. این رویدادهای ارائه شده به همراه مراسم اهدای جایزه در شهرداری استکهلم در 10 دسامبر – تاریخی که آلفرد نوبل درگذشت ، بافته می شود.

شبکه گاز استان‌های زلزله‌زده پایدار است

منبع : www.chemistryworld.com
2021-09-23 17:00:00

امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.