شیمی آلی شهاب سنگ های مریخ باستان ترک خورد – و میکروب های بیگانه نیستند | پژوهش

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email
امتیاز دهید

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

بررسی جدید یک شهاب سنگ مریخ با قدمت میلیون‌ها واکنش‌های شیمیایی را نشان می‌دهد که ترکیبات آلی موجود در سنگ را تولید می‌کند، که زمانی گمان می‌رفت بقایای حیات میکروبی مریخ باشد.

قطعه شهاب سنگ 2 کیلوگرمی در سال 1984 در قطب جنوب یافت شد. ابتدا به عنوان یک شهاب سنگ معمولی برچسب گذاری شد، تجزیه و تحلیل یک دهه بعد نشان داد که حاوی گازهایی مشابه گازهای موجود در جو مریخ است. اتفاق نظر بر این است که این سنگ 17 میلیون سال پیش در اثر برخورد شهاب سنگ از مریخ منفجر شد و حدود 13000 سال پیش روی زمین فرود آمد. این قطعه حاوی سنگی است که چهار میلیارد سال پیش، در زمانی که احتمالا هنوز آب مایع در سطح مریخ وجود داشت، تشکیل شده است.

تیمی از دانشمندان به رهبری اندرو استیل از مؤسسه علوم کارنگی، ایالات متحده، اکنون از یک پرتو یون متمرکز برای استخراج دو نمونه از شهاب سنگ استفاده کردند که در آن ترکیبات کربن معطر و الفینی و همچنین مولکول هایی با کربونیل، کربوکسیل و کربنات پیدا کردند. گروه ها.

ممکن است وسوسه انگیز باشد که این ترکیبات را نشان دهنده حیات بدانیم، همانطور که در سال 1996 اتفاق افتاد. دانشمندان ناسا با پیشنهاد این که این مولکول ها – و تشکیلات کرم مانند میکروسکوپی درون شهاب سنگ – می توانند میکروب های بیگانه فسیل شده باشند، یک بحث علمی برانگیخت. مطالعه آنها در سرتاسر جهان خبرساز شد و حتی بیل کلینتون، رئیس جمهور وقت آمریکا را بر آن داشت تا بیانیه ای تلویزیونی ارائه دهد.

‘ [1996 study] استیل می‌گوید طرز تفکر ما در مورد مریخ و تشخیص حیات در منظومه شمسی را تغییر داد. در حالی که بحث در مورد حیات در شهاب سنگ باعث کاهش تحقیقات شد […] احساس کردم جواب قانع کننده ای داده نشده است. بنابراین من فقط به جستجو ادامه دادم. تیم او اکنون واکنش‌های ژئوشیمیایی غیرزیستی را که احتمالاً ترکیبات آلی را می‌سازد، شکست.

حتما بخوانید :
رونمایی از نخستین خودرو پیشرو مخابراتی بحران در گاز کرمان

دو واکنش تولید ترکیبات آلی در شهاب سنگ مریخ عبارتند از: سرپانتین شدن و کربناته شدن معدنی. در حالت اول، یک سیال آبی با سنگ های بازالتی واکنش می دهد و مواد معدنی غنی از منیزیم و به اصطلاح سرپانتین و همچنین مگنتیت و هیدروژن تولید می کند. سپس هیدروژن دی اکسید کربن آبی – که در جو مریخ رایج است – را به متان، مونوکسید کربن و سایر مواد آلی مانند اسید فرمیک و فرمالدئید کاهش می دهد.

فرآیندهای مشابهی در زمین مشاهده شده است، به این معنی که ژئوشیمی مریخ باستانی ممکن است شبیه به سیاره ما باشد. با این حال، این نتیجه گیری هنوز برای درک کامل اینکه آیا مریخ می توانست میزبان موجودات زنده بوده باشد کافی نیست. ‘مطالعه […] استیل توضیح می دهد که وجود حیات در مریخ را رد نمی کند. به گفته وی، تنها راه برای تایید این موضوع، جمع آوری نمونه های خاک مریخ و ارسال آنها به زمین است.

برای اینگه لوس تن کیت، زمین‌شناس دانشگاه اوترخت در هلند، این پایان دهه‌ها گمانه‌زنی درباره منشأ ترکیبات آلی است. او می گوید: «این ممکن است دیدنی به نظر نرسد، اما با توجه به اینکه نمونه مورد مطالعه از مریخ آمده است، اینطور است. ژئوشیمی در مریخ امکان تولید محلی ترکیبات آلی را فراهم می کند. زندگی از ترکیبات آلی ساخته شده است، بنابراین تولید محلی ممکن است شانس ظهور حیات را افزایش دهد.

منبع : www.chemistryworld.com
2022-01-17 17:50:00

هیچ داده ای یافت نشد
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.