شکست Ivermectin اشکالات روش متاآنالیز را آشکار می کند اخبار

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email
امتیاز دهید

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

شواهدی مبنی بر اینکه داروی ضد انگلی ایورمکتین می تواند جان افراد را در موارد کووید -19 نجات دهد ، دود شده است. مطالعات کلیدی مشکوک یا کلاهبردار تلقی شده اند.

حامیان این داروی ضد انگلی به متاآنالیز دانشگاه لیورپول اشاره کردند که گزارش می داد میزان مرگ و میر در افرادی که از ایورمکتین استفاده می کردند 56 درصد کمتر بود ، اما اکنون این امر توسط کسانی که این مطالعه را رهبری کرده اند رد شده است.

اندرو هیل در دانشگاه لیورپول ، که متا را رهبری می کند ، می گوید: “هنگامی که آزمایشات را در معرض خطر سوگیری یا کلاهبرداری انجام می دهیم ، هیچ اثری از ایورمکتین بر بقا مشاهده نمی کنیم و هیچ تاثیری بر بهبود بالینی نمی بینیم.” -تحلیل و بررسی. بیست و چهار آزمایش بالینی تصادفی ایورمکتین با 3328 بیمار مورد بررسی قرار گرفت.

حالا ، نامه ای در طبیعت طبی استدلال می کند که داده های خلاصه به تنهایی برای چنین مطالعاتی قابل اعتماد نیستند. این پیشنهاد می دهد که همه داده های فردی بیمار باید درخواست شوند و شخصاً بررسی شوند. کایل شلدریک ، محقق پزشکی در دانشگاه نیو ساوت ولز ، استرالیا ، که مکاتبات را امضا کرده است ، می گوید: “نحوه انجام متاآنالیزها اساساً شکسته شده است ، زیرا آزمایش های فردی را در مورد اعتماد انجام می دهیم.”

او تخمین می زند که از 18 کارآزمایی کنترل تصادفی ، حدود یک سوم یا جعلی هستند یا مطابق توضیحات انجام نشده اند. شلدریک می گوید: “هیچ کارآزمایی کنترل تصادفی وجود ندارد که با اطمینان می گوید ایورمکتین زندگی را نجات می دهد.” یک نتیجه گیری کلیدی برای او این است که “اعتماد در تحقیقات سمی است” و شروع از موقعیت اعتماد “یکی از بزرگترین چیزهایی است که باید تغییر کند”.

توقف رشد شاخص بورس

در این نامه دو محاکمه مشکوک از مصر و ایران مشخص شده است. در مورد مطالعه مصری ، 600 بیمار با ارزش وجود دارد که آخرین رقم به ندرت عدد سه است ، شلدریک خاطرنشان می کند. “شما 50 برابر بیشتر احتمال داشتید نتیجه ای به 8 برسد تا سه.”

نموداری که اثرات ایورمکتین را بر بقا نشان می دهد

شلدریک می گوید: “چیزی که واقعاً من و نویسندگان همکار من را شوکه کرد این است که چقدر از آن کلاهبرداری عمدی است.” “موارد مشابه همان 11 بیمار کپی و چسبیده ، بارها و بارها.” در یک مثال دیگر ، صدها بیمار ظاهراً با استفاده از پروتکل های پیچیده در مقیاس های فوق العاده کوتاه مدت با یک تیم سه نفره جذب شدند.

هیل می گوید گروه او از بهترین دستورالعمل های عملی برای ارزیابی سوگیری پیروی کرده است. ‘ضمانت هایی برای اطمینان از مطالعات وجود دارد [in meta-analyses] کیفیت خوبی دارند ، اما اگر مردم در پاسخ به سوالات دروغ بگویند ، کار نمی کنند. من 30 سال روی HIV کار کردم. ما تقلب نمی کنیم ما پزشکان معتبری را از طیف وسیعی از کشورها دریافت می کنیم. ‘

شلدریک می گوید: “افرادی که این متاآنالیزها را انجام داده اند ، کامل نشده اند.” آنها از استانداردهای پذیرفته شده منحرف نشده و اشتباهات بزرگی مرتکب نشده اند. ” در عوض ، یک نقص اساسی در رویکرد وجود دارد و محققان باید از افرادی که در حال انجام آزمایش هستند بخواهند داده های خود را برای آنها ارسال کنند.

“هر تحقیقی که نویسندگان آن قادر یا مایل به ارائه ناشناس مناسب نیستند [individual patient data] باید در معرض خطر سوگیری برای گزارش ناقص و/یا به طور کامل از فرا سنتزها حذف شود. با این حال ، ممکن است مشکلاتی در به دست آوردن اطلاعات بیماران از سازمان های دولتی وجود داشته باشد و شرکت های دارویی بخواهند آن را به عنوان بخشی از مالکیت معنوی خود حفظ کنند.

آیا مصرف آب در صنعت پتروشیمی بالاست؟

این کلاهبرداری پیامدهایی داشته است ، زیرا افرادی که علیه واکسن Covid-19 نگران هستند یا نگران آن هستند ، به درمان غیرقابل اثبات متوسل می شوند. برخی حتی ایورمکتین مخصوص اسب را مصرف کردند. علاوه بر این ، طرفداران ایورمکتین در شبکه های اجتماعی دوزهای غیر معمول زیادی را پیشنهاد کرده اند.

شلدریک ، که می گوید استرالیا تجربیاتی در تجویز این دارو برای عفونت های انگلی مانند گال دارد ، می گوید: “برخی افراد 3000 میکروگرم ایورمکتین را در مدت پنج روز توصیه می کنند.” “این 20 برابر چیزی است که ما برای نابینایی رودخانه می دهیم ، جایی که ما یک دوز واحد 150 میکروگرم می دهیم.”

در همین حال ، آزمایشات بالینی در مقیاس وسیع مانند Remap-Cap ، که مداخلات متعدد مجدد را ارزیابی می کند ، ادامه دارد و ممکن است هنوز از ایورمکتین سودمند باشد. اما در حال حاضر ، هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد این دارو برای Covid-19 کار می کند ، و شواهد محکمی برای بی اعتمادی بسیاری از آزمایشات اولیه وجود ندارد.

منبع : www.chemistryworld.com
2021-09-29 17:00:00

امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.