شکست های تکراری برخی از مطالعات سرطان را مورد تردید قرار می دهد | اخبار

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

یک پروژه یک دهه‌ای که تلاش کرد آزمایش‌ها را از چندین مقاله برجسته در زمینه بیولوژی سرطان پیش بالینی تکرار کند، نشان داد که حدود نیمی از آزمایش‌ها را نمی‌توان بر اساس بیشتر معیارها تکرار کرد.

برایان نوسک، مدیر اجرایی مرکز علوم باز که بر این پروژه نظارت می‌کرد، گفت: «این نشان می‌دهد که اعتبار یافته‌های منتشر شده در زیست‌شناسی سرطان کمتر از آنچه تصور می‌شد قطعی است».

پروژه تکرارپذیری: بیولوژی سرطان، که در سال 2012 در تلاش برای تکرار 193 آزمایش از 53 مقاله پر تاثیر منتشر شده بین سال‌های 2010 و 2012، راه‌اندازی شد، تحقیقات بر اساس نقل‌قول‌ها و خوانندگان انتخاب شد. تیم ارینگتون، مدیر تحقیقات مرکز علوم باز و رهبر این پروژه، گفت: اما عدم شفافیت در مورد داده‌ها، معرف‌ها و پروتکل‌ها توسط برخی از نویسندگان مقالات اصلی به این معناست که در نهایت تنها 50 آزمایش از 23 مقاله تکمیل شد.

هیچ راه استانداردی برای تعیین موفقیت آمیز بودن یک تکرار وجود ندارد. بنابراین محققان از پنج معیار برای ارزیابی تکرارهای خود استفاده کردند، مانند اینکه آیا اثر اندازه‌گیری‌شده در یک جهت با اثر اصلی و از نظر آماری معنی‌دار است، و اینکه آیا اندازه اثر تکرار در فاصله اطمینان 95 درصد اولیه است و بالعکس. آنها دریافتند که فقط 18٪ در هر پنج مورد موفق بودند، در حالی که 20٪ در هر پنج مورد شکست خوردند. به طور کلی، 46٪ از اثرات در اکثر معیارها موفق بودند. یک متا آنالیز اندازه اثر همچنین نشان داد که از 158 اثر اندازه گیری شده، اندازه اثرات در تکرارها به طور متوسط ​​85٪ کوچکتر بود.1،2

مشکلات شفافیت

نوسک گفت: شکست در تکرار لزوماً به این معنی نیست که نتایج اولیه اشتباه بوده است. در حالی که نسخه اصلی می تواند مثبت کاذب باشد، همچنین ممکن است که تکرار منفی کاذب باشد. یا هر دو می توانند صحیح باشند، با اختلاف ناشی از تفاوت در شرایط آزمایشی یا طراحی. اما او می افزاید: «ما سعی کردیم با قدرت آماری بالا، با استفاده از مواد اولیه تا حد امکان و بررسی همتایان، آن را به حداقل برسانیم. [of the planned experiments] از پیش’.

پیشگامی ایران در طرح‌های هیدرات گازی

به گفته ارینگتون، مشکل بزرگ‌تر برای علم، عدم شفافیت در مورد نحوه انجام صحیح آزمایش‌ها است. او گفت: “بزرگترین موانع به اشتراک گذاری معرف و دریافت اطلاعات در مورد پروتکل های آزمایشی بود – هر کدام نیاز به توضیح داشتند.”

در برخی موارد، دریافت این توضیحات دشوار بود. نویسندگان مقالات اصلی گاهی مجبور بودند افرادی را که سال‌ها قبل از آزمایشگاه خود را ترک کرده‌اند برای یافتن داده‌های پروتکل شکار کنند، که نشان می‌دهد محققان باید از ابزارهای موجود برای کمک به اشتراک‌گذاری کار و داده‌های خود استفاده بهتری کنند.

الیزابت آیورنز، مدیر اجرایی Science Exchange، یک بازار خدمات تحقیقاتی، که در اصل پروژه تکثیر زیست شناسی سرطان را تصور می کرد، گفت: «ما به سوابقی نیاز داریم که به افراد امکان می دهد بر روی کار دیگران کار کنند. بازگشت به نویسندگان اصلی دیوانگی است.

به گفته مارسیا مک‌نات، رئیس آکادمی ملی علوم ایالات متحده، مشکل این است که دانشمندان انگیزه کمی برای همکاری با کسی که تلاش می‌کند کار آنها را تکرار کند، وجود دارد. او گفت: “بهترین چیزی که آنها می توانند به آن امیدوار باشند این است که کار آنها تأیید شده است، اما آنها قبلاً یک مقاله با استناد بالا دارند بنابراین چیزهای مثبت زیادی وجود ندارد.” “اگر کار آنها تایید نشود، جنبه منفی می تواند واقعا ویرانگر باشد.”

رویکردهای جدید

در کنار جنبش علوم باز مردمی که محققان را تشویق می‌کند تا همه داده‌ها و پروتکل‌های خود را آزادانه در دسترس قرار دهند، ابتکارات رسمی‌تری برای تلاش و رسیدگی به مسائل مطرح‌شده توسط تلاش‌های تکراری در حال انجام است. آکادمی های ملی یک شورای راهبردی جدید برای تعالی، صداقت و اعتماد ایجاد کرده اند که مک نات گفت که چگونه انگیزه های بیشتری برای همکاری با تکرارها فراهم کند. این شورا برای اولین بار در اکتبر 2021 تشکیل جلسه داد.

Mike Lauer، مدیر تحقیقات خارج از دانشگاه NIH گفت: مؤسسه ملی بهداشت ایالات متحده همچنین در حال ارائه یک سیاست مدیریت داده و اشتراک گذاری است که در ژانویه 2023 اجرایی خواهد شد. او گفت که این سیاست به اشتراک گذاری داده ها را به صورت پیش فرض برای کارهایی که توسط NIH تامین می شود، تبدیل می کند و به پرورش فرهنگ اشتراک گذاری، سخت گیری و تکرارپذیری کمک می کند. من نمی‌توانم به چیزی فکر کنم که دانشمند را بیشتر از دانستن اینکه داده‌ها، کد و روش‌هایشان به‌طور گسترده‌تر به اشتراک گذاشته می‌شود، برای اطمینان از اینکه کارها را درست انجام می‌دهند، انگیزه دهد.»

گذر از خزان کاهشی پلیمرها با انجماد عرضه

در حال حاضر بسیاری از مجلات همچنین از نویسندگان می خواهند که داده های خود را آزادانه در دسترس قرار دهند، اگرچه مک نات می گوید که وجود این خط مشی همیشه تضمین نمی کند که پیگیری شود. مجله شیمی سنتزهای آلی یک گام فراتر می رود و تمام آزمایش های گزارش شده در مقاله را ملزم می کند تا قبل از انتشار توسط یکی از اعضای هیئت تحریریه با موفقیت تکرار شوند. ارینگتون گفت: «افرادی که من در رشته شیمی می شناسم می گویند: همه چیز را می توانید باور کنید.

چندین مطالعه تکرار دیگر در زمینه های مختلف در حال انجام است. مرکز علوم باز یکی را در علوم اجتماعی و رفتاری اجرا می‌کند، در حالی که ابتکار Repeat در بیمارستان زنان و بریگهام و دانشکده پزشکی هاروارد در حال کار بر روی یک مرکز تحقیقاتی طولی پایگاه‌داده مراقبت‌های بهداشتی است. ایورنز گفت، اما کمبود بودجه این نوع مطالعات طولانی مدت را دشوار می کند. زمانی که برای اولین بار این ایده را داشت، با تمام سرمایه‌گذاران اصلی پروژه زیست‌شناسی سرطان تماس گرفت، اما هیچ‌کدام علاقه‌ای به این پروژه نداشتند. این پروژه در نهایت کمک مالی خصوصی بشردوستانه را از موسسه خیریه Arnold Ventures تامین کرد. او گفت: “من متقاعد نیستم که امروز متفاوت باشد.”

با این حال، آنچه امروز ممکن است متفاوت باشد، نتایج یک آزمایش تکرار جدید در مقالات جدیدتر است. نوسک گفت: «فرهنگ تحقیق در حال تکامل بوده است. “برخی از ابتکارات در بهبود تکرارپذیری ممکن است شروع به تأثیر قابل اندازه گیری بر افزایش نرخ تکرارپذیری کنند.”

منبع : www.chemistryworld.com
2021-12-07 18:02:00

امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی
blank

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.