شکاف بین تعداد مردان و زنان در سطح جهان به آرامی در حال بسته شدن است | اخبار

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

مطالعه بر روی انتشارات تقریبا 6 میلیون محقق در طول 20 سال نشان می دهد که مردان بیشتر از زنان مقاله تولید می کنند ، حتی پس از اصلاح سن.

نمودار سه خط را نشان می دهد.  نارنجی بالا ، به آرامی از چپ به راست پایین می آید ، آبی میانی به آرامی بالا می رود و پایین ترین خاکستری افقی است

نویسندگان ، که تحقیقات خود را به عنوان یک نسخه چاپ نشده که هنوز مورد بازبینی قرار نگرفته است ، منتشر کرده اند ، تجزیه و تحلیل خود را بر اساس پایگاه داده Scopus انجام داده و از یک رویکرد الگوریتمی برای تعیین اینکه مردان یا زنان نویسندگان هستند ، استفاده کردند. آنها فقط نویسندگانی را در نظر گرفتند که حداقل سه نشریه داشتند و نویسندگان را با رشته و کشورها مرتبط کردند. با این حال ، چین و هند به دلیل تعداد زیادی از محققان که تعیین مرد یا زن بودن آنها برای آنها دشوار بود ، حذف شدند.

داده ها نشان می دهد که تعداد بیشتری از زنان به عنوان محققان انتشارات شروع به کار کرده اند. از نظر شیمی ، به ازای هر دو زنی که در سال 2000 کار چاپ را آغاز کردند ، چهار مرد وجود داشت. تا سال 2010 این نسبت تا سه مرد به ازای هر دو زن بهبود یافته بود. در علم مواد که پایه آن حتی پایین تر است – برای هر دو زنی که در سال 2000 شروع به کار کردند ، حدود هشت مرد وجود داشت. تا سال 2010 به ازای هر دو زن شش مرد وجود داشت. تعداد افرادی که شروع به انتشار کردند نیز افزایش یافت.

نمودار 9 نمودار (یک نمودار برای هر رشته علمی و مهندسی) هر یک برای سالهای 2000 و 2010 ، که هر کدام به دو قسمت نارنجی و آبی تقسیم شده است ، که دومی تعداد زنان را نشان می دهد.

تفاوتهای کوچکی در تعداد مردان و زنانی که ظاهراً به کار خود پایان می دهند وجود دارد (مشخص شد که آنها در سالهای اخیر تجزیه و تحلیل هیچ گونه نشریه ای نداشته اند) ، به ویژه در اولین مراحل کار خود. “مطالعه ما ایده لوله کشی نشت کننده را رد می کند [as] یکی از نویسندگان ، لودو والتمن ، معاون مرکز مطالعات علوم و فناوری در دانشگاه لیدن هلند می گوید: تقریباً زنان به اندازه مردان در سیستم باقی می مانند.

66.1 درصد عرضه های پ پ نساجی معامله شد

به نظر می رسد احتمال اینکه یک پژوهشگر حرفه خود را به پایان برساند برای جوانترین گروهی از محققان – که در سال 2010 شروع شده است ، بیشتر است. والتمن می گوید نویسندگان این یافته را به طور گسترده مورد بحث قرار داده و پیشنهاد می کنند که یک گزینه “خود سیستم است که به طور فزاینده ای رقابتی می شود”. [with an] تعداد فزاینده ای از محققان اولیه شغلی اما هنوز تعداد بسیار محدودی از موقعیت برای محققان ارشد بیشتر است. متناوباً ، این می تواند مصنوع روش شناسی باشد ، زیرا نویسندگان نمی توانند بین محققان جوان که ممکن است در آینده دوباره چاپ کنند و کسانی که به طور کامل سیستم را ترک کرده اند ، تمایز قائل شوند.

در حالی که مردان بدون در نظر گرفتن مرحله حرفه ای خود 20 تا 35 درصد بیشتر از زنان بهره ور بودند ، این مطالعه همچنین نشان می دهد که مردان ممکن است سریعتر از زنان به پست های عالی برسند. در مراحل اولیه و بعدی کار ، مردان 15 تا 30 درصد بیشتر از زنان به عنوان آخرین نویسنده در نظر گرفته می شدند – این نشان دهنده سابقه کار است.

نمودار 9 نمودار (یک نمودار برای هر رشته علمی و مهندسی) هر یک برای سالهای 2000 و 2010 ، که هر کدام به دو قسمت نارنجی و آبی تقسیم شده است ، که دومی تعداد زنان را نشان می دهد.

راشل الیور ، استاد علوم مواد در دانشگاه کمبریج ، می گوید: “من 100٪ مطمئن نیستم که اطلاعات زیادی را به ما می گوید که قبلاً نمی دانستیم.” “این نوع داده ها تنها در صورتی ارزش دارند که بعنوان یک فراخوان عمل برای ایجاد نوعی تغییر عمل کنند.”

‘[What] ما روی خود را برمی گردانیم این است که در این محیط بسیار رقابتی-که بار دیگر در مقاله نشان داده شده است-کمی سوگیری می تواند راه زیادی را پیش ببرد. ” تصميم بگيريد كه كاغذ زنانه را با دقت بيشتري مورد بررسي قرار دهيد كه منجر به رد يا نگهداري آن مي شود. حتی اگر تنها سوگیری در این مورد اتفاق بیفتد ، این یک تصمیم و آن یک مقاله بود – در صورتی که در لحظه اشتباهی باشد ، در حرفه ای که می تواند تا زمانی که این دو نفر به مدت 25 سال در این رشته بوده اند ، تفاوت بزرگی ایجاد کند. ‘

پیشرفت ۹۰ درصدی خط انتقال گاز دوراهی دشتک - زابل 

منبع : www.chemistryworld.com
2021-07-27 13:49:00

امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی
blank

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.