شعاع Actinium برای حل معمای درمان سرطان تجدید نظر شد | پژوهش

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email

*****توجه : ممکن است در ترجمه مشکلاتی وجود داشته باشد *****

عکسی که نمای نزدیک یک ویال شیشه ای کوچک را با پیچ پلاستیکی مشکی روی آن نشان می دهد.  در انتهای ویال نوک تیز مقدار کمی مایع مایل به آبی قرار دارد که درخشش درخشانی بر آن دارد.

طبق بررسی محققان آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور ، ایالات متحده ، شعاع یونی اکتینیوم (III) ممکن است بسیار کوچکتر و نزدیکتر به لانتانیدها باشد. این می تواند پیامدهای بالقوه ای برای درمان سرطان داشته باشد.

Actinium توسط شیمیدان فرانسوی André-Louis Debierne در سال 1899 کشف شد. اما به طور طبیعی در مقادیر کمی وجود دارد-معمولاً از پوسیدگی رادیواکتیو عناصر سنگین تر-که نمی توان آن را استخراج و در آزمایش استفاده کرد. در عوض ، محققان بر اکتینیوم ایجاد شده در راکتورهای هسته ای تکیه می کنند. با وجود این ، این عنصر غالباً کمبود دارد و تنها مقادیر میکروگرم آن در دسترس تعداد کمی از تیم های سراسر جهان است.

این بدان معناست که تجربی باید در تحقیقاتی که انجام می دهد گزینشی باشد و اغلب بر داده های کارهای قبلی تکیه می کند. به همین دلیل است که بسیاری از شیمی این عنصر به صورت یک راز باقی مانده است. در حال حاضر ، گروهی به رهبری گوتیه دبلوند در موسسه لیورمور سیبورگ رویکرد پزشکی قانونی را نسبت به داده های قبلی ، عمدتا کریستالوگرافی در دهه های 1950 و 1970 در پیش گرفته اند و آن را با آزمایشات اخیر جذب اشعه ایکس مقایسه کرده اند.

نتایج نشان می دهد که شعاع یونی 0.06 درجه سانتیگراد بیش از حد تخمین زده شده است ، فاصله قابل توجهی برای یک اکتینید. دبلوند و همکارانش نتیجه می گیرند که این احتمالاً به دلیل پیچیدگی کار با اکتینیوم است-که ویژگیهای طیف سنجی کمی دارد ، بی رنگ است ، فلورسنت و دیامغناطیس نیست و همچنین بسیار کوتاه مدت است-و آلودگی احتمالی نمونه با آثار از رادیوم

با توجه به وعده روزافزون اکتینیوم 225 به عنوان یک درمان ضد سرطان ، این بررسی اهمیت ویژه ای دارد. مجموعه های اکتینیوم با لیگاند اسید تتراستیک اسید (Dota) در چندین نوع سرطان در حال بررسی است. اکاترینا داداچووا ، محقق داروسازی در دانشگاه ساسکاچوان کانادا ، متخصص در رادیوتراپی می گوید: “این تصحیح بسیار خوب توضیح می دهد که چرا کاتیون اکتینیوم در حفره لیگاند Dota قرار می گیرد ، که برای آن بسیار بزرگ است.” این همچنین می تواند توضیح دهد که چرا اکتینیوم از چنگال بسیاری از لیگاندهای ماکروسیکلی خارج شده است که به طور خاص برای آن طراحی شده است. “

گام‌های شرکت گاز اردبیل برای صیانت از محیط زیست

تصویری که یک توپ آبی روشن را نشان می دهد که توسط نه توپ سبز روشن احاطه شده است

در حالی که اکتینیوم 225 به عنوان یک درمان بالقوه مهم در نظر گرفته می شود ، این تنها ایزوتوپ اکتینیم نیست که مورد استفاده قرار گرفته است. actinium-227 به عنوان پیش ساز رادیوم -223 ، یک عامل شیمی درمانی مورد تأیید در بیش از 50 کشور ضروری است. در سال 2018 ، وزارت انرژی ایالات متحده یک قرارداد تجاری 10 ساله با بایر برای تأمین ایزوتوپ غول داروسازی از تأسیسات رآکتور خود در آزمایشگاه ملی اوک ریج منعقد کرد.

داداچوا می افزاید: “این مقاله گرده افشانی متقابل ایده ها بین شیمی رادیودارویی و شیمی معدنی کلاسیک را با کار رادیوتراپی نشان می دهد که علاقه ای به شیمی معدنی اکتینیوم دارد.” اطلاعاتی که از زمینه شیمی معدنی ناشی می شود به طراحی عوامل شلات کننده بهتر و درمان های بهتر کمک می کند. “

جاستین ویلسون ، که مجتمع های فلزی رادیواکتیو را در پزشکی در دانشگاه کرنل ، ایالات متحده مطالعه می کند ، موافق است. شعاع یونی تجدید نظر شده در این مطالعه برای جامعه تحقیقاتی ارزش ویژه ای خواهد داشت ، به ویژه با توجه به خواص درمانی بسیار امیدوار کننده اکتینیوم 225. ” ویلسون می افزاید ، با تجهیزات طیف سنجی مدرن موجود ، “به احتمال زیاد ما در مورد این عنصر گریزان اطلاعات زیادی خواهیم آموخت”.

منبع : www.chemistryworld.com
2021-08-26 13:00:00

امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی
blank

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.