شرکت نفت فلات قاره ایران باید با حداکثر ظرفیت تولید کند

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email
امتیاز دهید

به گزارش خبرنگار دکاموند شیمی، محسن خجسته‌مهر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران امروز (چهارشنبه، ۱۴ مهرماه) در آیین تودیع و معارفه مدیران عامل پیشین و جدید شرکت نفت فلات قاره ایران، با بیان این مطلب افزود: عملیات بیشتر، نیازمند سرمایه‌بری و هزینه‌کرد بیشتر است و هزینه تولید در نفت فلات قاره نیز به‌دلیل ماهیت فراساحلی آن بیش از خشکی است، بنابراین مهار هزینه‌ها و توجه به اقتصاد طرح‌ها در این شرکت باید دوچندان مورد توجه قرار گیرد.

تاکید بر توسعه میدان‌های مشترک

وی ادامه داد: درباره توسعه میدان‌های کمتر توسعه‌یافته و میدان‌های توسعه‌نیافته خلیج فارس به‌ویژه توسعه و نگهداشت توان تولید میدان‌های مشترک باید برنامه‌ریزی مدونی انجام شود.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه سودآوری و ثروت‌آفرینی حداکثری باید در همه مراحل کار به‌ویژه در بحث افزایش تولید و افزایش ضریب بازیافت به‌عنوان ملاک اصلی مدنظر باشد، بر لزوم اتخاذ و پیگیری راهبردی مشخص برای توسعه میدان‌ها در خلیج فارس تأکید کرد و گفت: همین جا قول می‌دهیم شرکت ملی نفت ایران از منابع قابل‌دسترس و دیگر منابع موجود در کشور با اولویت برای توسعه میدان‌های مشترک نفت فلات قاره استفاده کند و به هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران نیز تأکید کرده‌ام در این زمینه از هیچ کمکی نباید مضایقه شود.

خجسته‌مهر با تاکید بر این نکته که برنامه‌های تدوین شده برای پیشبرد اهداف شرکت‌ها به‌طور مستمر رصد می‌شوند، بر اهمیت مؤلفه زمان و توجه ویژه به کیفیت کار در کنار تخصیص بهینه منابع تأکید کرد.

زنجیره تامین و توزیع ایرانی

وی گفت: امکان استفاده از خدمات خارجی در شرکت نفت فلات قاره ایران به‌دلیل جغرافیای ویژه و هم‌مرز بودن با کشورهای دیگر، سهل‌الوصول‌تر است؛ اما انتظار می‌رود زنجیره تأمین و توزیع در این شرکت به‌طور کامل ایرانی باشد که باید در این زمینه سختگیری شود.  

به گفته وی، به‌رغم وجود امکان تامین ۸۵ درصد نیازمندی‌های کالاها و تجهیزات صنعت نفت از داخل، بالغ بر نیمی از ظرفیت ساخت کالا در کشور بدون استفاده است و لازم است اقداماتی مسنجم صورت گیرد و حتی در صورت نیاز در قراردادها تجدیدنظر شود؛ چراکه دیگر نمی توان با توصیه و ریش‌سفیدی و … انتظار استفاده حداکثری از توان داخل داشت، بلکه باید روند کار را به نوعی سازماندهی کرد که به‌طور سیستمی امکان عدول از این روند نباشد.

دوره تعمیرات و نگهداری واحدالفین پتروشیمی جم پایان یافت

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: وقتی می‌گوییم نفت را سر سفره مردم بیاوریم، لزوما به این معنا نیست که درآمد حاصل از فروش نفت را به مردم دهیم، بلکه باید فضا را برای بهره‌مندی مردم مساعد کنیم و استفاده حداکثری از توان داخل، از راهکارهای آن است.  

خجسته‌مهر با یادآوری اینکه سختی کار در دریا به مراتب بیش از خشکی است و ما قدردان زحمات کارکنان نفت فلات قاره هستیم، افزود: بی‌تردید، کارکنان که بار سنگین تولید را بر دوش دارند، خالق اصلی موفقیت‌های شرکت ملی نفت ایران هستند.

خجسته‌مهر از تلاش‌های علیرضا سلمان‌زاده، مدیرعامل پیشین شرکت نفت فلات قاره ایران به‌دلیل حضور در این میدان سخت قدردانی و برای علیرضا مهدی‌زاده، مدیرعامل جدید این شرکت آرزوی موفقیت کرد.

مولفه‌های مهم در انتصابات

وی با بیان اینکه مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران از جنس کارکنان همین شرکت است، بر استفاده حداکثری از گزینه‌های آشنا با جنس کار در انتصاب مدیران هر شرکت تأکید کرد و درباره شاخص‌های مهم در انتصاب‌ها افزود: مهمترین شاخصه، کارآمدی است و البته در این زمینه باید یادآوری کرد که انتخاب یک نفر، به معنای ناکارآمدی دیگران نیست.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، اتخاذ تصمیم‌های صحیح، اولویت‌بندی صحیح پروژه‌ها و اجرای بهینه طرح‌ها و پروژه‌ها را از نتایج توجه به مؤلفه کارآمدی در انتخاب مدیران دانست و ادامه داد: سلامت کافی، روحیه فسادستیزی، بهره‌مندی از علم و دانش در کنار تجربه و استفاده از افراد دانا از دیگر شاخص‌های حائز اهمیت در این زمینه است.

خجسته‌مهر گفت: مدیران باید بدانند وقتی مسئولیت به آنان واگذار شده است، قرار نیست وارد هتل پنج‌ستاره شوند، بلکه باید کفش پولادین بپوشند تا بتوانند در این عرصه کار را به خوبی پیش ببرند.

وی بار دیگر بر اهمیت انتخاب درست اعضای هیئت مدیره شرکت‌ها تأکید کرد و کارآمدی اعضای هیئت مدیره را شاخصی مهم در پیشبرد اهداف شرکت و موفقیت مدیرعامل برشمرد.

تغییر در خرید از بهین یاب 17 کالای پتروشیمی

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به ذخایر سرشار هیدروکربور مایع شرکت ملی نفت ایران که چشم‌انداز صدساله را پیش روی تولید این شرکت قرار می‌دهد، بر اهمیت جذب نیروهای کارآمد و بامهارت و کارشناس برای پیشبرد اهداف صنعت نفت در درازمدت تأکید کرد و تکریم و احترام به سرمایه انسانی را در این زمینه ضروری خواند.

معیار شایسته‌سالاری است نه جناح‌بندی‌های سیاسی

علیرضا مهدی‌زاده، مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران نیز در این نشست ضمن قدردانی از حسن اعتماد وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران برای واگذاری مسئولیت خطیر و سنگین مدیریت شرکت نفت فلات قاره، ابراز امیدواری کرد که با کمک مدیران و رؤسای مناطق عملیاتی و کارکنان شریف این شرکت، فلات قاره به روند رو به رشد خود ادامه دهد و به روزهای طلایی خود برگردد.

وی با اشاره به بروز بعضی از نارضایتی‌ها در میان کارکنان شرکت نفت فلات قاره ایران، بیان کرد: امیدواریم این نارضایتی‌ها با همراهی و کمک مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران حل شود؛ زیرا کارکنان این شرکت در سخت‌ترین شرایط کار می‌کنند و باید برای ایفای نقش مناسب، انگیزه کافی داشته باشند.

مهدی‌زاده یادآور شد: معیار من برای کار، شایسته‌سالاری و توانمندی خواهد بود و نه جناح‌بندی‌های سیاسی. هر شخصی که خواهان پیشرفت کشور است با هر جناح و گرایشی می‌تواند برای پیشبرد اهداف شرکت مؤثر باشد.

وی افزود: در زمان مدیریت آقای سلمان‌زاده، خوشبختانه دستور کار بعضی از پروژه‌های تعیین تکلیف‌نشده مشخص شد و ان‌شاءالله این پروژه‌ها را تا ثمربخشی کامل دنبال می‌کنیم و امیدواریم در کنار این فعالیت‌ها، بتوانیم پروژه‌های جدیدی نیز تعریف و اجرایی کنیم.

قدردانی از همراهی کارکنان نفت فلات قاره

علیرضا سلمان‌زاده، مدیرعامل پیشین شرکت نفت فلات قاره ایران نیز در این نشست گفت: همکاران ما با وجود همه محدودیت‌ها، تلاش خود را به‌کار گرفتند و با همدلی قابل‌تحسین کارکنان در شرایط تحریم توانستیم تولید را بی‌وقفه استمرار دهیم.

نخستین انتظار از شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب افزایش تولید نفت است

وی با اشاره به تعیین تکلیف بعضی از پروژه‌های بلاتکلیف مربوط به سال‌های گذشته طی دو سال اخیر و ترخیص کالاهای متروکه برای استفاده در پروژه‌ها، همچنین توجه به ساخت داخل و انجام عملیات تعمیراتی با اتکا به توان کارکنان، اعلام کرد: من همه انرژی، آبرو و زندگی خود را در این مدت در میدان گذاشتم و از همراهی و همکاری کارکنان نفت فلات قاره در این مدت قدردانی می‌کنم.

سلمان‌زاده برای مدیرعامل جدید شرکت نفت فلات قاره ایران هم آرزوی موفقیت و سربلندی کرد و اعلام آمادگی کرد که به‌عنوان فرزند صنعت نفت، هرگاه نیازی به کمک وی باشد، دریغ نخواهد کرد.

دکاموند شیمی | مرجع و وارد کننده روغن های گیاهی ، مواد شیمیایی ، اسانس

منبع : www.shana.ir
2021-10-06 16:03:21

امتیاز دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

کارشناسان فروش:

خانم سپهری

مدیر فروش

خانم شایگان

کارشناس فروش

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیغام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

2813 836 0910

3144 9501 031

5410 061 0912

3145 9501 031

راه های ارتباطی با کارشناسان فروش

خانم سپهری

مدیر فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم شایگان

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

خانم سعادت

کارشناس فروش

شماره موبایل:

شماره تلفن:

پیام در واتساپ:

5020 142 0919

3147 9501 031

بیا ببین چه خبره اینجا

عضویت در خبرنامه هفتگی ما

مزایا عضویت :

  • جدید ترین مقالات و محصولات را در ایمیل خود به صورت هفتگی داشته باشید.
  • اخبار جشنواره و نمایشگاه های مربوطه را سریعتر از بقیه دریافت کنید.
  • مهم از همه فقط اینجا تخفیف محصولات را اعلام میکنیم
  • آخری هم با اجازه شما ماهی یک بار هم تبلیغ بفرستیم ( قول میدیم مزاحم نشیم و دست پر هم بیایم )
خبرنامه دکاموند شیمی

دانلود فقط با یک کلیک

با کلیک بر روی دانلود و اشتراک ، شما در خبرنامه مشتریان دکاموند شیمی مشترک خواهید شد.